• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kod mene je plamenjaća krenula, pitanje je hoće li stati. Kiša pada skoro svaki dan, tako da čekam bar jedan sunčani dan da se voda upije i onda još jedan da mogu poprskati protiv bolesti.
 
N

neno2

Guest
zanima koja sadilica za krupir je bolja dali automatska ili poluautomatska
neznam koju da kupim posto planiram zasadit 8h krupira
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
..sa automatsko sadilicom bus puno brže gotov....ja sam prošlu godinu sadil sa automatskom nekih 3hektra..a ovu godinu planiram sadit oko 5 hektara i sve bum sadil sa poluautomatskom jer se manje klice od krumpira unistavaju nek sa automatskom sam kaj je potrebno više radne snage :D :D
 
N

neno2

Guest
to mi je jasno da treba vise radne snage
a mislim da ču kupit poluautomatsku
 
A

a1s2m3i4r5

Guest
Evo sličica sa pripreme, pa bit će još koja u toku sjetve, za par dana.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Evo par slikica iz krumpira
krum01.jpg

krum03.jpg

krum04.jpg

krum05.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
reci da se zafrkavas i da su to lanjske slike :lol:
mi smo tek prekjucer posadili a jucer ogrnuli krumpir :|
a tako i vecina ljudi u mom kraju..
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Nije šala jedan dio slika je snimljen početkom tjedna a ogrtanje danas inače krumpir je sađen 23.03. a prema dosadašnji iskustvima prvo vađenje oko 20.05.
Pozdrav Anđelko! 8)
 
R

rule

Guest
Ja za dva tjedna pcinjem vadit mladi krompir :D a mozda i prije ako nastavi ovako vrijeme
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
asestic kaže:
Evo par slikica iz krumpira
krum01.jpg

krum03.jpg

krum04.jpg

krum05.jpg

Asestic, super slike. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Može nekoliko podataka?
širina freze,
širina motokultivatora,
razmak redova.
Imaš li i plug za vađenje s tim kultivatorom? Ako imaš prosim neku sliku?
Fala.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Iwanho
Širina redova je oko 75 cm freza je 70 cm sa svake strane ima po 2x4 i 1x2 motile koje se mogu skidati kada frezam krumpir skinem ove po dvije motike širina točkova ima dva položaja oko 40 i 60 cm plig za vađenje imam sutra ču slikati sađenje sve radim s motokultivatorom nije velika površina ukupno oko 2000 kvadrata krumpira proizvodim za tržnicu tako da moram imati više artikala redove za sađenje pravim s plugom za ogrtanje a ručno zatrpam.
pozdrav Anđelko! 8)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Anđelko, najljepše zahvaljujem.
Ja sadim nešto uže, oko 70 cm. :? Ubuduće ću povećati razmak redova da mogu frezati između i ogrtati plugom razgrtačem. :D Jarke također radim s razgrtačem. Freza mi je širine 66 cm koja se serijski može suziti na 52 cm, a ja sam napravio novi poklopac i sada je mogu suziti na 44 cm. Isto tako suzim i kotače na motokultivatoru. Plug za iskapanje nemam, ali ga planiram kupiti, samo se dvoumim je li bolje na motokultavator ili da ga vučem traktorom širine 123 cm. :scratch Naš vrijedni forumaš Grof mi je preporučio plug za iskapanje od Prime, sličan tvome, ali mi je nažalost preskup. :(
Lijepi pozdrav,
Ivan
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Kod mene ti je sve i motokultivator i priključci serijske proizvodnja progres labin plug ćeš sam morati izabrati a sve zavisi od površine i struktur zemlj moja lagana za obradu tako da tako da mogu raditi s motokultivatorom novi plug u ENTRADI košta oko 650,00 kn.
Pozdrav Anđelko! 8)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
asestic kaže:
Nije šala jedan dio slika je snimljen početkom tjedna a ogrtanje danas inače krumpir je sađen 23.03. a prema dosadašnji iskustvima prvo vađenje oko 20.05.
Pozdrav Anđelko! 8)
U kojoj fazi ti je sada krumpir asestic. Kod nas je u punoj cvatnji, a neki ga pomalo i vade (veličine limuna, jajeta). Kad si ti radio ove fotke naš je bio iznicao(vidjeli su se redovi) pa me zanima kako je kod tebe.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Asestic jel ima tvoj motokultivator blokadu diferencijala da oba kotača vrte kad je uključena, a kad je isključena samo jedan ili uvijek vrte oba?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,677
21yes kaže:
Asestic jel ima tvoj motokultivator blokadu diferencijala da oba kotača vrte kad je uključena, a kad je isključena samo jedan ili uvijek vrte oba?
Ovo ti je obični Mondial i ima krutu osovinu bez diferencijala. Dakle ima šperu koju nemožeš isključiti :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh