• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Petulla danas sma za ručak jeo svoj krumpir grešku koju ponavljam svake godine poslije ogrtanja ne vraćam foliju na krumpir a ova je godina baš loša a veličina je tu kao što kažeš jaje limun ali ću još malo pričekati s vađenjem jer sam zbog vlage na maloj površini posadio veću količinu gušće i po dva u rović a i nemam navodnjavanje .


Motokultivator je obični jedna osovina oba točka se okreću.
Pozdrav Anđelko! 8)
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Evo danas sam malo spremao za tržnicu sutra inače sve što proizvedem prodajem na malo na tržnici
Krumpora za mladi posađeno 100 kg kalib 30-60 rezan
picture007rv.jpg

picture008z.jpg

Cjena mladog krumpira na tržici 10 Kn.
Pozdrav Anđelko! 8)
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Sada je već puno krupniji, asestic, zar ne?
Kod nas se pojavili prvi simptomi plamenjače prije 15-ak dana pa smo ga morali zaštititi. Karenca ističe pa ćemo ga početi vaditi. Već ga ima veličine šake i biti će prinosan jer ispod svake cime ima 5-7 plodova. Inače sadimo Adoru kalibra 35-55 i režemo ga na dva-tri oka.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Baš tako sada je veličine šake kao što sam reka ja ga prodajem na tržnici u maloprodaji danas počeo sa 10 kn/kg ali je završio na 8 što je dobro i ja sadim Adoru otprilike iste kalibraže i istog sistema rezanja sam sto je blato čovječe grebem ga rukama a voda izvire.
Pozdrav Anđelko! 8)
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Da između ostalog ima tu još razloga zato što iz rezanog krumpira imaš jednu eventualno dvije cime koje ti manje troše hranu gomolju i imaš manje gomolja ali krupniji a i prije se vadi što kod mladog krumpira ima prednost moje iskustvo.
Pozdrav Anđelko 8) !
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ja stvarno nisam to do sad znao, mi smo svoj debeli krumpir kad smo sadili znali prerezat na pola. Ja sam isto posadio adoru kalibraže 35-55 mm, platio sam 8 kn po kili, ajoj da sam barem znao da se može rezat. Kad se prereže na tri dijela recimo, može odmah u sadnju, ne treba čekat da se posuši rez? Kad se najranije može sadit krumpir, ti si napisao da ga sadiš pod foliju. Jel crnu i kako ga to pokriješ da prije nikne? Meni se pojavila malo plamenječa u krumpiru ali ne ću špricat jer je za moje potrebe da se ne trujem bezveze, a nema ni zlatica jer sam sadio na mjestu gdje se nije prije sadio pa sam jako zadovoljan da ću imati nešpricani krumpir.
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Ja sam sjeme kupio u B Gradiški oko 5 kn/kg sjeme nabavim polovicom veljače staviš u toplo da počne klijati obda ga režem na jednu ili dvije klice staviš u gajbu ne puno jedan eventualno dva reda i kako sam napisao sadim u ožujku čim vrijeme dozvoli prije par godina sam uspio saditi 15 sječnja ali to je bilo u bolja vremena a pokrivam ga sa Lutrasil folijom
Pozdrav Anđelko! 8)
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Znači kad je proklijao rasjekao si ga da je na režnju bila po klica i onda ostavio u gajbama po dva reda da stoji do sadnje, a tako može tjedan-dva i više stajati.
 
N

neno2

Guest
jel zna mozda ko s čim pospricat ambroziju dok je krumpir u cvatnji
unaprijed hvala......
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
neno2 kaže:
jel zna mozda ko s čim pospricat ambroziju dok je krumpir u cvatnji
unaprijed hvala......
sad ti je tesko nekaj preporucit...jer ambroziju ti je dosta tesko unistiti....probaj pošpricati sa LONTRELOM ak ti nije vec velika ambrozija :)
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
delac kaže:
neno2 kaže:
jel zna mozda ko s čim pospricat ambroziju dok je krumpir u cvatnji
unaprijed hvala......
sad ti je tesko nekaj preporucit...jer ambroziju ti je dosta tesko unistiti....probaj pošpricati sa LONTRELOM ak ti nije vec velika ambrozija :)
Olala, neće li lontrel uništiti krumpir. Znam da sam prskao kupus lontrelom i bilo je nešt samoniklog krumpira. Mislim da se pofrkao isto ko i partizanka. Ove godine sam u šećernoj repi imao više krumprira neg repe i uništio sam ga sa 4 prskanja lontrelom, betanalom i goltixom. Sad kak lontrel djeluje na krumpir neću tvrditi, samo preporučam oprez, a i u večem stadiju neće uništiti ambroziju već će ju pofrkati, a ona će istrjerati zaperke i da vidiš onda tek grmova. Ovo posljednje iz iskustva.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
nebu unistilo krumpir mi smo proslu godinu tak pošpricali i nije bilo nikaj...a nije bilo nikaj ni ambroziju jedino ju je malo zaustavil...najbolje ti je pofrkati ak je nemas puno...
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
i ljudi kakvi su vam prinosi ove godine??s obzirom na ulaganje i na vremenske uvjete...ja ocekuje na jutar nekih 15do 20 tona ..
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
delac kaže:
i ljudi kakvi su vam prinosi ove godine??s obzirom na ulaganje i na vremenske uvjete...ja ocekuje na jutar nekih 15do 20 tona ..
Teška godina za proizvodnju krumpira i kod nas u Istri. Zbog vlage pojavila se plamenjača koja je prouzročila veće štete kod onih koji nisu pravovremeno prskali u dva navrata sa razmakom od 8-10 dana. Ja sam to učinio na vrijeme i krumpir sam pobrao bez šteta na gomolju od plamenjače. Prinos 42t/ha super zadovoljan po cijeni od 1,90kn prosjek.
 
Z

zaštitar

Guest
PetullaRZ kaže:
delac kaže:
i ljudi kakvi su vam prinosi ove godine??s obzirom na ulaganje i na vremenske uvjete...ja ocekuje na jutar nekih 15do 20 tona ..
Teška godina za proizvodnju krumpira i kod nas u Istri. Zbog vlage pojavila se plamenjača koja je prouzročila veće štete kod onih koji nisu pravovremeno prskali u dva navrata sa razmakom od 8-10 dana. Ja sam to učinio na vrijeme i krumpir sam pobrao bez šteta na gomolju od plamenjače. Prinos 42t/ha super zadovoljan po cijeni od 1,90kn prosjek.

Pozz,
PetullaRZ, kako stoji Istra sa krumpirom, jeste pri kraju? Koliko imaš krumpira?
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Teška godina za proizvodnju krumpira i kod nas u Istri. Zbog vlage pojavila se plamenjača koja je prouzročila veće štete kod onih koji nisu pravovremeno prskali u dva navrata sa razmakom od 8-10 dana. Ja sam to učinio na vrijeme i krumpir sam pobrao bez šteta na gomolju od plamenjače. Prinos 42t/ha super zadovoljan po cijeni od 1,90kn prosjek.[/quote]
ma i od kan je bilo dosta teško ja sam ove godine šprical 8 puta za plamenjacu..
 

PetullaRZ

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
852
Nemam puno zemlje pa krumpir stavljam na max. 1ha svake godine. Upravo zato krumpir vadim početkom 7.mjeseca kada su prinosi najveći a i cijena je u to vrijeme još prihvatljiva. Inače su mi prinosi ranijih godina iznad 50t/ha što je za mladi krumpir izvrsno. Jedno vrijeme sam probavao, jedan dio nasada, pokrivati Agrill-om i zaljevati sistemom kapanja ali tu kod nas to nije davalo neku prednost (prinosi isti a ulaganja veća)pa sam odustao. Sve u svemu mladi krumpir je isplativa kultura za proizvoditi (pod uvjetom da imate vodu za navodnjavanje).
Kod nas u južnoj Istri sav krumpir je povađen još prije mjesec dana neznam kako je sjevernije.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
PetullaRZ kaže:
Nemam puno zemlje pa krumpir stavljam na max. 1ha svake godine. Upravo zato krumpir vadim početkom 7.mjeseca kada su prinosi najveći a i cijena je u to vrijeme još prihvatljiva. Inače su mi prinosi ranijih godina iznad 50t/ha što je za mladi krumpir izvrsno. Jedno vrijeme sam probavao, jedan dio nasada, pokrivati Agrill-om i zaljevati sistemom kapanja ali tu kod nas to nije davalo neku prednost (prinosi isti a ulaganja veća)pa sam odustao. Sve u svemu mladi krumpir je isplativa kultura za proizvoditi (pod uvjetom da imate vodu za navodnjavanje).
Kod nas u južnoj Istri sav krumpir je povađen još prije mjesec dana neznam kako je sjevernije.
ja imam jos za povadit nekih 4,5 h ..ja imam sisstem za navodnjavanje..ma kod mene ljudi pocnu tek u 9 mjesecu...kod mene je još cima zelena...al pocetkom 9mjeseca ga pocnem vaditi..i nadam se da bu cijena oko 1,5...
 

Najnoviji postovi

Na vrh