• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Z

zaštitar

Guest
Štore ide bez problema sa agromehanikom 600l, stavio sam mu još dodatne utege naprijed, hidraulika mu je dobra, tako da nema većih problema.
Kako znaš za štore, pa kakve veze ima koji traktor nosi prskalicu, meni je bitnije za dobru zaštitu da je aplikacija dobra što je zadaća prskalice, zatim s kojim sredstvom prskam i da je zaštita pravovremena, naravno, bilo bi bolje da je traktor jači ali to nikako ne utječe na brzinu i kvalitetu aplikacije. :p
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Koja je svrha ovog nagrtanja po nagranju, osim što se troši duplo gorivo, i duplo se plati stroj, a bome se i duplo vremena potroši.
 

TOMICA7340

Član
Tu od
1 Pro 2008
Poruka
118
pa sada kad nagrnemo više ne diramo grobove ništa...a sada korov izraste i on se poprska...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa to shvaćam, ali ima li nekakve razlike u prinosu u odnosu na obično posađeno i naknadno ogrtano ili eto tak, da se vidi da se ima novi stroj. Ja sam baš danas posadio nešto malo, jedno jutro. I gruntam si da ću ga jednom nagrnuti kad bude poniko i to je to. Korove po potrebi prskati. Kak idete s prihranom? Širom na te gredice ili kak već?
 
K

kju_

Guest
Zna li tko možda koja životinja radi ovakvu štetu na vršnim cvjetovima krumpira?

krumpir.jpg


Nije da mi cvijet treba, naravno, ali mi nije jasno kako cijela površina u vrtu doživi nestanak, kao da je netko prošao škarama i potkresao vrhove na svakom cvijetu :scratch.
Evo sad druga godina za redom da to vidim.
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
fabrizio kaže:
Vjerojatno samo temperaturni šokovi

Najvjerojatnije-ne vide se nikakve mehaničke ozljede!
 
Z

zaštitar

Guest
pajdo kaže:
fabrizio kaže:
Vjerojatno samo temperaturni šokovi

Najvjerojatnije-ne vide se nikakve mehaničke ozljede!
Dečki, to vam se inače zove otpadanje cvjetova!
 
K

kupac1

Guest
zaštitar kaže:
Dečki, to vam se inače zove otpadanje cvjetova!

Ne mora biti, a ti bi mogao objasniti dečkima pojavu, jer ovako ispada da si ti jedini pametan jer šutiš :roll: , a oni koji ne znaju pa pitaju- ;) glupani!
 
K

kju_

Guest
Šta se događa s krumpirom da do toga dođe? Manjak kakvih mikroelemenata? Susjeda ima par metara dalje savršene cvjetove na skoro svakoj biljci :scratch
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Mislim da ovisi o sorti. Ja sam lani imao dvije, jednu kraj druge i na jednoj je bilo ok, a na drugoj je otpadao
 
U

ursusfree

Guest
To je sasvim normalna pojava koja se dogada nakon sto krumpir ocvate,a ako se pojavi prije onda neznam al budem se raspitao pa javim :scratch
 
K

kju_

Guest
Teško da je normalno. Zašto? Zbog botaničkog pravila na kojem leži cijeli svijet viših biljaka - nakon što prođe cvatnja i oplodnja, na mjestu cvijeta se razvija plod sa sjemenkama. Krumpir "ne zna" da za njegov razvoj ne trebaju sjemenke nego se za daljnju reprodukciju koriste gomolji.
 
M

mirkec84

Guest
kju_ kaže:
Teško da je normalno. Zašto? Zbog botaničkog pravila na kojem leži cijeli svijet viših biljaka - nakon što prođe cvatnja i oplodnja, na mjestu cvijeta se razvija plod sa sjemenkama. Krumpir "ne zna" da za njegov razvoj ne trebaju sjemenke nego se za daljnju reprodukciju koriste gomolji.


krumpir ne zna ...pa kaj bi onda cijelo vrijeme trebao imati cvijetove ..svasta ..
cvijet se osusi i otpadne a i otrgne se komadic biljke jer je tanka pogotovo ako malo puse ...
a sa vremenom bi trebala i vecina cvijetova otpasti.
ali to je samo moje misljenje jer sam bas pratio i toga na njivi ima dosta ....malo po malo pada .. :scratch
e da i svaka sorta je prica za sebe .. pozz
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Danas sam radio zaštitu krumpira. Meody duo. Počela je plamenjaća.
slika077.jpg
slika078.jpg
slika079.jpg
 
S

solanum

Guest
Pozdrav krumpiraši!
kakvo je fitosanitarno stanje usjeva krumpira u SZ Hrvatskoj točnije u Međimurju i varaždinskom području, šuška se da je katastrofalno zbog obilnih kiša i da su dvije dominantne bolesti (ako se ne varam iz porodice Peronosporaceae) na krumpiru uzele danak, te da će krumpira faliti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh