• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
U mome selu u kooperaciji sa Todoričevom ekipom je ugovoreno 15000 tona krumpira.Kooperanti imaju ugovor o otkupu,ali...
Gle, ako je ovaj broj gore točno napisan, i ako je prosječna cijena 1,50 kn x 15.000.000 kg = 22.500.000 kn bruto :scratch
E pa za taj novac si sami sebi mogu složiti kooperaciju :partyman:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Istaknuta otkupna cijena je 2,20 kn,plus PDV,ali nema otkupa.Sporadično se vadi,i to oni proizvođači koji nisu kooperanti,a imaju svoga kupca.ILi ovi sitni koji prodaju po tržnicama i veletržnicama.Inače,u mome selu se krumpir sadi na nekih 6,5 tisuća ha,dakle na većoj površini nego je poljoprivredna površina cijele poćine.Naime,mi smo radišni,pa smo pokupovali oranice u okolnim općinama.iliti pojednostavljeno rečeno-kam se god okreneš-beličanec svuda,ili bilo kuda-beličanec svuda.:finga::lol::gitarist:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ups,krivo sam navela cijenu,a neznam ispraviti,pa ću ovako-nije cijena 2,20-nego 1,20 kn.
 
M

Milan1

Guest
Istaknuta otkupna cijena je 2,20 kn,plus PDV,ali nema otkupa.Sporadično se vadi,i to oni proizvođači koji nisu kooperanti,a imaju svoga kupca.ILi ovi sitni koji prodaju po tržnicama i veletržnicama.Inače,u mome selu se krumpir sadi na nekih 6,5 tisuća ha,dakle na većoj površini nego je poljoprivredna površina cijele poćine.Naime,mi smo radišni,pa smo pokupovali oranice u okolnim općinama.iliti pojednostavljeno rečeno-kam se god okreneš-beličanec svuda,ili bilo kuda-beličanec svuda.:finga::lol::gitarist:
Nema otkupa jer cjena otkupna je prevelika,u Francuskoj otkupna cjena krumpira je od 0.5 do 0.80 kuna...Ima jedna firma koja ima potrebu za krumpirom i to 1 milion tona godisnje samo za svoju drzavu..Milsim da nema toga proizvođača u Hrvatskoj koji tu količinu moze proizvesti aniti ponuditi po cjeni od 0.50 kuna...
 

Jovek95

Član
Tu od
11 Tra 2012
Poruka
49
teško se i krpa kraj s krajem po 1,2 kn,a kamoli po 0,5 kn,treba imeti kvalitetu i dobru sreću kaj moreš voziti v trgovačke lance,i naravno s nekom pristojnom količinom krenuti v biznis,a ni odmah na 50-tak hektara,a pošto je i lani bila suša i nikakva cijena,možda bu ga manjkalo,pogotovo crvenog,i ima više firmi koje trguju z krumpirom,ali i kakvo smeće uvoze,pa ga prodaju pod domaće,i na kraju ispadamo mi kao cjelina krivci da loš krumpir proizvodimo
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Ups,krivo sam navela cijenu,a neznam ispraviti,pa ću ovako-nije cijena 2,20-nego 1,20 kn.
I to je dobra cijena da si proglasite svoju Republiku.Pa to je bruto, malo manje od 20.000.000,00 kn.
Znači, para ima, samo da se male ruke slože............... :p
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kako usladištiti krumpir da ne smrzne, nemam podrum i obložio sam ga prošle godine u zatvorenom stiroporom al mi svejedno velik dio smrznuo.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa dakle,nešto si i sam zaključio-zaštita nije bila dovoljna.Krumpir će ti smrznuti svugdje gdje temperatura padne ispod nule.Bio to podrum ili garaža ili trap.Nisi naveo koju količinu skladištiš i gdje.Ako to nije podrum veoma je vožno zabrtviti i najmanju rupicu kroz koji se hladan zrak može provuči,na eventualne prozore i vrata staviti debele zastore i naravno u slučaju i nočnih i dnevnih vrlo niskih temperatura koje uzastopno traju veći broj dana po potrebi malo zagrijavati prostoriju.Nije komplicirano,ali iziskuje truda ukoliko nemaš adekvatan smještaj.Velika količina na hrpi ima i svoju temperaturu koja se sama održava određeno vrijeme,sve dok se zbog preniskih vanjskih temperatura gomila ne rashladi toliko da više nije u mogučnosti samoodržanje i prije nego se to dogodi treba reagirati.Pitaj sa konkretnim podacima,pa ću ti reći jer bih ovako morala ispisati cijelu stranicu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Danas povadili naš krumpir,uvijek se sadi samo za vlastite potrebe,da je pala barem jedna kiša ,bilo bi kao nikad,kupio sam 50 kg od jednog proizvođača koji vozi kroz naše selo u prolječe ima plavog tamića VŽ tablice,sa obzirom da je bila takva suša pre zadovoljan i nije bilo puno trulog s obzirom da se svi žale u susjedstvu,

Uploaded with ImageShack.us,eh sad pitanje krumpir ide u podrum u kojem se ne smrzava ali sad je jako svjetlo u njemu,dali da prozore zatamnim ili ne
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh taj krumpir!!!
Nikako da taj jestivi krumpir dobije realnu cijenu.
Otkupna cijena je 1,30 kn/kg.
Počelo se nešto izvoziti u Makedoniju,a stižu več informacije da treba zaustaviti
izvoz.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Kolege imam pitanje na koje vijerovatno postoji odgovor ali da neprelistavam sve redom,koliko se sije sijemenskog krompira na 1/2ha.Ja sam stalno sijao za svoje potrebe tokom cijele godine da ga imam a za sijeme,nikad nisam mijerio parcela,mario koliko sijeme je staro,Radio sam tako da sam gnojio sa "ovcijom prpom"sitni djubar koji sam razbacivao po njivi koliko sam mislio da je potrebno,prije sadnje sam uzeo 100kg 7-20-30 i 50kg kana i to zatanjurao.Posijao sa sijacicom nekad automackom nekad poluautomackom nakon toga poprskao sa nekim sredstvom protiv korova i to bi bilo to.Medjutim ova godina nije nit sijeme vratila ne samo meni nego cijeloj opcini.Dal se varam ako da dajte argumente ali mislim ako se krompir sparta i fakticki dira da bolje uspijeva.Po vasem saznanju i iskustvu kojo bi najbolje sijeme bilo uzeti a da krompir moze stajati uskladisten i ne gnjije crveni-bijeli takodjer kod mene je porozno tlo a mogucnost navodnjavanja ne postoji.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
za svaku pohvalu, i ja bi tako da mogu, hihihi,, ove godine imao sam nešto manje od jutra krumpira i ostalo mi je još 7 vreča sve sam rasprodao većinom po 2 kn, počeo sam sa vađenjem već u 7 mj. i kako sam imao naruđbe toliko sam vadio prva cjena je bila 4 pa 3 i pala na 2 kune i eto tako i ostalo, s obzirom kakva je bila godina zadovoljan sam, žena mi radi u jednom obližnjem restoranu gdje imaju gablece i ostalo tako da su otišla bez problema, a sljedeće godine planiram se još malo proširiti sa povrčem s obzirom da imam tržište, to treba iskoristiti
 

Najnoviji postovi

Na vrh