• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

tomislav84

Član
Tu od
12 Tra 2009
Poruka
69
kolege kako ide prodaja mladog krumpira, kod nas je dosta rodilo pa se cijena ruši na dnevnoj bazi. ove godine ćemo radit za lipe. kak je stanje kod vas?
 
F

fina.nina

Guest
Dragi forumaši, molim Vas ako imate minutu vremena da mi ispunite anketu koja mi treba za diplomski rad. Bila bih Vam jako zahvalna. :prayer:Anketa je vrlo kratka, ima 10 pitanja, anonimna i koristit će se samo u svrhu mog istraživanja.

http://www.surveymonkey.com/s/3YPC8KY

Lijep pozdrav,
Nina Fočić, studentica Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu
 
I

ihorzic

Guest
fastak nije djelovao na zlaticu , sutra idem sa aktarom i sad me zanima do kad je gomolju bitna lisna masa
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Du kraja vegetacije,kasnim sortama do iza velike gospe ili bar do tada.U završnoj fazi rasta naljevanje gomolja može biti čak do tone po ha na dan.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo, obavljeno je i vađenje krumpira. Sorta Bella Rosa (sjemenski materijal dobijen od Johabija :partyman:; 25 kg).

Evo slike:


p.s. Prema nekoj slobodnoj procjeni ima oko 350 kg krumpira. Sve u svemu vrlo zadovoljan (kakva je bila suha godina; 6 tjedana suša nakon sadnje, pa malo kiše i ponovo početkom lipnja suša. E da je bila još jedna kiša oko sredine lipnja :shock:; trebala bi još jedna prikolica, ha, ha ...).
p.s.s. U svakom slučaju, dogodine ponovo idem na Bella Rosu. I naravno, startno gnojivo Microphos (ove godine je to izvuklo krumpir :gitarist:); nema alternative, pogotovo u ovakvim "teškim" godinama.
p.s.s.s. Bila je i Balatonska ruža, i za nju sve pet (sadio sam malo za probu, ali je svakako zanimljiva sorta sa krupnim gomoljima i vrlo malo cime).
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo još zanimljivosti iz ovogodišnje berbe krumpira.
Sorta Monalisa; dosta tzv. duplih plodova, i većina ima oblik srce (ima još neki oblik, ali neću sada o tome....). :)
Od slijedeće godine sadim samo "srčeka" !!!! :weedman:

 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,053
Ima i kod mene ja sam je ove godine imo oko 300 kila,nije rodna ali je ukusna i dosta dugo je se da čuvat...





i ja imam srce
 

JOHABI

Aktivni član
Tu od
14 Velj 2011
Poruka
397
Eto prilika za biznis,prodaja krumpira/srčeka samo za zaljubljene,cijena nije bitna-nek živi ljubav,
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ljudi kako ste?
...nisam na netu bija tjednima, al nije bas ni da se puno pise ovde...

Vadija sam jucer bjele sorte monalisu, lisetu i jerlu, strasna je susa, ima puno grumena, obustavio sam sve do kise, ne padne li kisa, bojim se da ce puno izčesat krumpir...

Volumenski ce bit 15-20t/h, puno stete od misa i ostale živinčadi...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Da,krumpiri stradali od suše,prinosi loši,a otkupna cijena1,20 kn,ali samo na papiru jer otkupa nema.
 

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Da,krumpiri stradali od suše,prinosi loši,a otkupna cijena1,20 kn,ali samo na papiru jer otkupa nema.
kod nas u dalmaciji je prestao otkup pred kraj kad je 95% proizvođača izvadilo krumpir!!!! al nije mi jasno zasto kod vas nema otkupa u cemu je problem?
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,647
Sutra ranom zorom dvije tone u Gavranović po 1.35 + PDV...
malo je to...i srećom nije moj pa mi svejedno...
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
U mome selu u kooperaciji sa Todoričevom ekipom je ugovoreno 15000 tona krumpira.Kooperanti imaju ugovor o otkupu,ali ne i termine i cijene.Tako Agrofruktus,čini mi se da se zadnju godinu tako zovu,(sjedište im je tu,stotinjak metara niže od moje kuće,na kraju ulice)jer su promjenili već nekoliko imena,a gazda isti,može,ako tako odluči,sa otkupom početi i iz Nove Godine.Priča se nešto da će početi od prvog sljedećeg mjeseca.Tako ti je to kada si ti podanik,a netko gospodar.Plešeš kako on svira,a pobuniš li se,dobivaš crveni karton.Kooperanti su svi redom veliki proizvođači,sa kreditima i dospjelim ,a neplačenim ratama,nekima banke sjedaju na imovinu,pa šute iz straha da ne ispadnu iz igre,tj da ih se ne otkanta,jer tisuću tona krumpira na otvorenom tržištu sigurno neće prodati.A tek su onda gotovi.To je ono što sam u temi o kornišonima navela o velikoj proizvodnji i ulaženju govana u usta.A svi su odreda pravi gazde,gazdine,imanja i imovina im se mjeri višemiljunskim iznosima,naginje dvocifrenoj brojci,a događa im se da se broje kune za kilu kruha.
 

Najnoviji postovi

Na vrh