• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,556
deset kuna bobo.
Ako je tak' onda je to dosta dobra cijena.
Gnjavim još malo; ali koliko je prošlo od sadnje do vađenja tj. koliko je dugo bio u plasteniku?
:icon_cool:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Eh me ne drži za riječ jel dva dana prije prvog trećeg ili dva dana poslije - ali tipujem na poslije jer sam već nervozna bila.

Edit:

ček mlo da razmislim,morm perekopti po sjećanju i slikama.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
blablablablabla.........najbolji krumpiri su međimurski krumpiri.
Ako idemo lokalizirati dalje -
-najbolji krumpiri su moji krumpiri.:icon_wink:

:icon_razz::icon_razz::icon_razz::icon_razz::icon_razz:

Ah čekaj da ja povadim ove pa će mo onda vidjeti čiji su najbolji :icon_lol::icon_lol:
Danas bacio zaštitu na krumpir i to Acrobat s obzirom kakvo vrijeme najavljuju moglo bi biti prijeko potrebno.
 

Prilozi

  • cleopatra1.jpg
    cleopatra1.jpg
    60.1 KB · Pregleda: 97
  • cleopatra2.jpg
    cleopatra2.jpg
    65.9 KB · Pregleda: 98
  • Bela Rosa1.jpg
    Bela Rosa1.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 94
  • Bela Rosa2.jpg
    Bela Rosa2.jpg
    79.3 KB · Pregleda: 83

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,556
Eh me ne drži za riječ jel dva dana prije prvog trećeg ili dva dana poslije - ali tipujem na poslije jer sam već nervozna bila.

Edit:

ček mlo da razmislim,morm perekopti po sjećanju i slikama.

Ma treba mi samo okvirna vrijednost, ali ako je sadnja bila oko kraja veljače/početka ožujka, znači da mu treba 8-9 tjedana do vađenja (ova zima je bila malo toplija, ali to bi mogao biti prosjek).
Svakako opcija za razmišljanje.
Ili ako prenesemo to na uvjete zapadne obale Istre (malo toplije) sadnja je mogla biti sredinom veljače, a vađenje sredinom travnja (tj. taman za Uskrs) :icon_thumright:
 

car1205

Novi član
Tu od
28 Tra 2014
Poruka
15
bok što mislite o sredstvu za plemenjuaču polyram df dali je dobar fungicid novi sam u krumpiru posadio ove godine 1 ha
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Moj krompir bellarosa u vrtu na otvorenom sada je zatvorio redove.
Prva slika je od 12-04 a ova druga je danas slikana 16 dana razlike do sada nije vršena nikakva zaštita lijepo izgleda.


 

Krle

Član
Tu od
21 Stu 2010
Poruka
314
Do sada sam samo filozofirao o krompirićima, a evo sada malo i konkretne priče:


To su danas prvo ošpartani, pa odmah zatim i zagrnuti Aladin(prva četiri reda s leva na desno) i Bellarosa(sledeća četiri reda na desno).


Ovo su danas ošpartani Kondor i Desiree. Predstoji okopavanje, pa za desetak dana zagrtanje. Valjda će do tada još malo porasti.
 

car1205

Novi član
Tu od
28 Tra 2014
Poruka
15
Evo mojih slika,
Adora sađena 17.03,
Vinjeta sađena 22.03
Vinjeta Marabel 31.03
 

Prilozi

  • 20140428_145820.jpg
    20140428_145820.jpg
    83.7 KB · Pregleda: 136
  • 20140428_150044.jpg
    20140428_150044.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 128
  • 20140428_144811.jpg
    20140428_144811.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 136
  • 20140428_143356.jpg
    20140428_143356.jpg
    77.1 KB · Pregleda: 133

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
bok što mislite o sredstvu za plemenjuaču polyram df dali je dobar fungicid novi sam u krumpiru posadio ove godine 1 ha

Jako dobar preprat,međutim je preventivni i u uvjetima kao što su sada - kišovito i toplo(ajde,sada nije stalno toplo,ali kada proviri sunce je - inače za razvoj bolesti treba vlaga sa četiri sata temperature više od dvadeset dva stupnjeva) on neće funkcionirati.Inače nema potrebe prije zatvaranja sklopa ako su uvjeti normalni - niska zračna ili zemljišna vlaga(jer zemlja isparava,pa se vlaga diže i među listovima zadržava)ići u tretman,ali ova godina izgleda nebude takva.Sada bude najbolje napraviti preventivu prije zatvaranja sklopa,a prilikom,ili odmah nakon zatvaranja upotrijebiti sistemike.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nisi trebao još.Rano je.
Ako bude ovakvo vlažno vrijeme,fitoftora bude problem.
Alternarija ide dok je suho i vruće.
Za preventivu je najbolji Daconil - jer ga kiša ne ispire sa lista.Pokriva veoma široki spektar bolesti.I polyram je dobar,ali ja biram Daconil radije.
 

car1205

Novi član
Tu od
28 Tra 2014
Poruka
15
znam ali kod nas u ivaniču več kiša pada zadnjih 20 dana i ne mogu na zemlju jer je blato kod vas u međimurju sam bio za uskrs tast veli da nisu imali kiše i onda je pala kad smo palili vuzmenku naveče
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
O,međimurski zet! A gdje si to u Međimurju bio? I ti od svih žena svijeta naletio na međimurku.
 

car1205

Novi član
Tu od
28 Tra 2014
Poruka
15
špricao sam sa platenom sta predlažete vi sad

gardinovec a tast mi je rodom iz belice

od kuda ste vi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Malo pričekaj mora krumpir biti malo veći od ovog prvog pa sa basagranom i fusiladeom.Ili ako mnemaš ambrozije,sa tarotom - neznam jel tarot pokriva trave - ako ne,isto dodati fusilade ili nešto sličnoga.

O,to mi je susjedno selo.Koje ti je godište tast ? Nema ih puno iz moga mjesta koji su u Gardinovcu zeti.Ime? - zapravo i prezime,jer samo po imenu sigurno neću znati.

Beličanka.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma sto posto - živio je prije ženidbe u ulici gdje ja sada živim.Ima li još koze?
 

car1205

Novi član
Tu od
28 Tra 2014
Poruka
15
ima negdje oko 40 komada koza kako ste zadovoljni sa sortom adora bio sam danas na polju i otkopao grm veličine je lješnjak sad
 
Na vrh