• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Nemam adoru,imam rivijeru i trezora od ranih. I nešto marabela.zapravo imam nešt adore,par redova,ali nisam je vidjela od onih slika tu na temi.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
290414 052.jpg

290414 047.jpg

290414 042.jpg

290414 049.jpg
evo mojih krumpira, sorta rivijera, sađeni krajem veljače/ početak ožujka, planiram ih počet vadit iza 10.5
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Lijepo za vidit. @friki, ja mislim da je tvoj krumpir posađen na najskupljem tlu od svih forumaša, pa čak i od ovih koji su u plasteniku. Mislim na m2, zemlje, koliko vrijedi gdje je posađen, s pogledom na more. Svaka čast.
 

friki

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
191
Lijepo za vidit. @friki, ja mislim da je tvoj krumpir posađen na najskupljem tlu od svih forumaša, pa čak i od ovih koji su u plasteniku. Mislim na m2, zemlje, koliko vrijedi gdje je posađen, s pogledom na more. Svaka čast.

a vjerojatno je, jer je kod nas m2 od 50-200E, samo je problem šta ni jedna od ove 4 parcele nije moja, nego sam u najmu:=:), na svojim parcelama, koje su manje (2-3000m2) imam struju i vodu pa većinom sijem blitvu
 

ZULJE

Član
Tu od
12 Pro 2012
Poruka
207
Dali bi bilo dovoljno iči u prvu zaštitu sa Dithane M-45,Star 80 WP ili sa nečim drugim ??
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,556
Evo slika i krumpira.
Kao što sam već prije pisao, uvjeti pripreme tla vrlo loši (još se vidi na slici kako je tlo loše) ali se ipak krumpir dobro drži.
Prije sadnje 7:20:30, startno gnojivo i Mg-sulfat.
Obavljena prva prihrana: KAN
Folijarno: Coctail Jade (mikroelementi) i Delfan Plus (biostimulator)
I sada, kada stane kiše ide ogrtanje. I zaštita čim prije (samo čekam kišu da stane).

Slika: Mona lisa (ranija sadnja):


I Bella Rosa (kasnija sadnja):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,861
Evo i moji krumpiri dobro napreduju,jel tako Johabice...:(nod):
Prvi red lijevo Rivijera,srednja tri Balatonska rojžica,zadnja tri desna su Vineta.
Okopani su strojno kultivatorom u petak,i to na silu pred kišu.:(devil):
Sad se čeka da posuši da se obavi nagrnjivanje.

image upload free
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
šta da reknem - ponosna sam.Nisam ja niti sumnjala da to neće biti dobro, iako sam malo bila i iznenađena dok sam u četvrtak vidjela kako to lijepo napraduje.Sada bez drača još lijepše izgleda.
A jesam ti lijepo govorila - pusti,nemoj me tražiti ništa određeno,daj da ti ja dam šta mislim da ti bude dobro.

Pouka -

- uvijek slušaj šta ti žena govori i bude ti dobro.:icon_razz::icon_razz::icon_razz:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,861
A jesam ti lijepo govorila - pusti,nemoj me tražiti ništa određeno,daj da ti ja dam šta mislim da ti bude dobro.

I jesam te poslušao..:icon_thumright:
Pouka -

- uvijek slušaj šta ti žena govori i bude ti dobro
Baš smo patnici mi muški....:=:)

Ako bude dobra godina bit će krumpira za prodaju....:icon_wink:





Sa čime tretirate krumpir protiv zlatica,koje je sredstvo dobro,do sada sam koristio Actaru
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I jesam te poslušao..:icon_thumright:

Baš smo patnici mi muški....:=:)

Ako bude dobra godina bit će krumpira za prodaju....:icon_wink:





Sa čime tretirate krumpir protiv zlatica,koje je sredstvo dobro,do sada sam koristio Actaru

Možeš i dalje.Ili mospilan ili koji njegov generik.Ili Dalli,ili kod tebe sigurno prolaze još uvijek piretroidi,kod nas se javila rezistencija.Ma ne kompliciraj si život,gledaj šta je najjeftinije.Ovi prvi imaju produženo djelovanje,pa uzmi koji od njih.
 
H

hrvoje

Guest
pozdrav svima na forumu :drink:
noćas je u dalmatinskoj zagori bio jak mraz(slana) pa me zanima čime je najbolje tretirati krumpir sada nakon mraza ?


evo slika:
DSC_7421.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Ove godine imam problema sa vlastitim sjemenom krompira, lani sam sadio original sjeme marabela i uzeo sam si sitnijeg krompira, sortirao i stavio u podrum, kao i dosadašnjih godina, jedan dio sam nosio u plastenik-to je bio za ranije.

Međutim problem je taj da je izašao tek svaki 5 krompir valjda?

U čemu je problem? Prijašnjih godina je bilo sve ok i sa marabelom i bilo čime, sjeme je bilo naizgled odlično, probirano od loših i bolesnih...
 
Na vrh