• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
343
Jel ti to ozbiljno? Ako jeste pogledaj postove unazad 2861
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
a koliko tu ima redova

Pozdrav!

P.S. Kod mene ogrnut ali ga danas obrijao led vidjećemo za par dana kako će biti .
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
343
Jedan red sa lijeve ,a jedan sa desne strane jednog reda maslina .Samo to za probu.
Puno trave jer je okolo zapušteno zemljište.
 

rusko

Novi član
Tu od
3 Ruj 2015
Poruka
9
Ima i kod nas u makedoniji puno trave
Ove godine sam posadio marabel izniko e oko 10cm ali ima puno trave jeli mogu da uradim neko prskanje za trvu poslem niknuenje

Jeli johabica imas ti neko iskustvo sa marabelom dali mogu da ga poprskam sa nekom preparatom posto ima mnogo trave oko nega visine je negde 10sm posto sadim prvi put marabel i neznam sa sta da ga poprskam posto mnogo kise kod nas
Pozzz
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Ja sam prije pol sata svojeg međuredno pofrezal. "Motikan" bu ga napal u ponedjeljak kad se ovo pofrezano dobro prosuši. :biggrin:
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Bok drustvo,moj posađen pre tri tjedni,ledeno doba dobro prebrodil jer se još skrival.Evo danas ga očistil od zlatici s vnukima,ima ga 16 redi po 10 metri i bilo v prvem prohodu koli 50 njih,nakon dve vure još tuliko al moram reći da sam ih zajebo,kuurve se skrivleju vzemlji pod krompirom no mi smo njih sprstima iskopali .
Metnul sam ih v staklenku i z nukima ih bacal s mosta v obližnji potok,joj kaj su kleni meli lepu gozbu naj sam porasteju bumo ih pobrali.
Zutra bu još jen prohod i nadam se mir jeno vreme,kaj se tiče drača(korova) nemam još te probleme i fala bogu ne moram ga špricat jer tu površinu lehko očistimo eko-sredstvima.:icon_kidra:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Evo kak izgleda nakon prolaza frezicom. Lijeve tri redi su se kasnije klijale pa ih nije mraz jako pofuril. Zlatica za sad, fala Bogu, nisam primijetil.
 

Prilozi

  • WP_20160507_13_35_30_Pro[1].jpg
    WP_20160507_13_35_30_Pro[1].jpg
    79.7 KB · Pregleda: 125
  • WP_20160507_13_36_12_Pro[1].jpg
    WP_20160507_13_36_12_Pro[1].jpg
    79.7 KB · Pregleda: 113

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Iwanho gda ga buš ogrnul,ni prekesno il ti imaš neke iskustve,nove ideje.:icon_biggrin:
 

Kukuruz

Član
Tu od
4 Srp 2013
Poruka
90
Evo malo proljeća sa krumpirom i od mene

4b_Copy.jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Kad bu još malo zrasel, za jedno tjedan dni. Sad bi zemlja zasipala cimu kaj se ne bi videla van.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
slike od nedjelje...danas čak i bolje izgleda...al nisam sliko...:(giggle):










i ova da dignem johabici malo repa...dal sam susjedu 4 gajbice, vidite razliku od domaćeg sjemena i onog što jo uvaljuje pod sjeme...ovih 4 reda desno su njezini...:p:

 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Evo malo moga krumpira tu i jos jedno polje sve zajedno oko 100 monalize posađeno,jedino su prva dva reda lijevo dezire
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    50.9 KB · Pregleda: 132

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Darijus,
kod tebe nije bilo mraza ili si taman toliko kasnije sadil da si izbjegel štetu od mraza? Lijepi ti je krumpir.
Moj, koji je tek nical u vrijeme mraza je sad otprilike takav, a onaj koji je bil prije mraza skoro toliki je sad dosta manji.

Krumpi,
tvoj je također lijepi (krumpir). Nekak mi se vide dosta široki redovi, ili slika vara. S čim ogrčeš?
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,070
Na 90 su redovi,frezam sa 14icom ona je na 60,prvi put ogrcem sa njom a drugi put sa velikim traktorom
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,717
iwanho, ma bil je takav i na dan mraza, pa ga ubilo do zemlje...sad se ponovno diže...
sve su to male tajne starih povrtlara, nemre bit jednako kod mene i tebe...:icon_e_wink:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Krumpi,
koliko put si u krumpiru između nicanja i vađenja? Frezaš, 1. ogrtanje pa 2. ogrtanje.
Ja pofrezam i onda kad je dovolno velik ogrnem. Sve odradim s mtk BCS 740, dizel od 7,5 KS. Ako su redovi preuski onda imam problem s prolazom, a ako su preširoki onda plužić ne ogrne najbolje. Najbolji su mi širine 70-75 cm. Moja frezica na mtk se može suziti do 44 cm (66-52-44).

Darijus,
znam da nemre. Postoje dobri majstori i bolji majstori. Kod mene izmrznuti dezire napreduje malo slabije nego tvoj, a victoria malo bolje od tvojeg.
Takvi smo majstori. :(hi):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Na 90 su redovi,frezam sa 14icom ona je na 60,prvi put ogrcem sa njom a drugi put sa velikim traktorom

Moji su redovi na 70 a frezu na specijalu stisnem na 50.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
To je jako knap za krumpir. Osim ako imaš skakavac. On može frezati bliže biljki jer je lakše skretanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh