• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

Mastery2k

Novi član
Tu od
8 Ožu 2017
Poruka
1
Jel sadi ko industrijski krumpir?za industriju?

Mislim da su trenutni uvjeti 1,20 kn + PDV, isporuka u tvornicu + bonus na suhu tvar, sjeme je 5kn + pdv, kod prijema nema nikakvih drugih ulaznih troškova.

Ne znam kako je kod drugih otkupljivača.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,419
komentirao bih da je bilo toga i prošle godine, konkretno kod mene je bilo u vreći jedne sjemenske kuće 20-30 posto trulog!
 

Samsung77

Novi član
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
14
Agrija
sjemenski krompir
sta mislite o ovom slucaju
dal da ga sadim sta je u pitanju
 

Prilozi

  • image-0-02-05-b4f5af305e655a1430377e40d1752f6d491d40f46d192c11ee951a59c1bf63c0-V.jpg
    image-0-02-05-b4f5af305e655a1430377e40d1752f6d491d40f46d192c11ee951a59c1bf63c0-V.jpg
    52 KB · Pregleda: 122

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma da, Agrija, ona je i inače osjetljiva na stresne uvjete rasta i ima dama cijeli spektar poremečaja....na koje iskazuje protest. Najgori je retrovegetacija, kod koje se nakon dugog sušnog razdoblja i dobivenog obilja vlage na gomoljima u zemlji javljaju klice i na njima mali gomoljčići. Još je gore kada ne napravi te dodatne gomolje nego one izbijaju na površinu i radi dodatnu novu lisnu masu. Drugi je šupljikavo srce, ovo šta ti imaš, fiziološki poremečaj uzrokovan visokom temperaturom i jakim sunčanim zračenjem - znaš ono, kada nam meteorolozi vele faktor rizika sunčanog zračenja sutra bude 10, ne izlaziti na sunce.....a može to napraviti i višak dušika....

Eh sada, saditi ili ne pitanje je sad....jel.....da, saditi jer to nije bolest, ali....
kako je to smeđe tkivo formirano, jel plutasto, napravio se zaštitni sloj....to moraš vidjeti sam. Vjerojatno jest.
U svakom slučaju ne saditi u vlažno i hladno tlo. Pričekaj optimalne uvjete tamo krajem mjeseca - umjereno vlažnu toplu zemlju sa beskišnom prognozom u slijedećih par dana nakon sadnje. Mislim ono - ak reknu tri dna za redom obilna kiša - čekaj da to prođe. Za to će se vrijeme, u blizu optimalnim uvjetima klice ukorijeniti i ako gomolj slučajno zbog oštečenja krene trunuti, klica već ima hrane i potencijal rasta.

Sve u svemu, ništa strašnoga, samo malo vođenja računa o momentu sadnje i bude to ok.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A da to je i meni bilo s njom al ja sam pretjerao s umjetnim.
Al opet nema veze s takvim sam odgojio 4 praseta sve je otišlo.
Inače jako fin krumpir nisam mu još našao zamjenu po okusu ali ima te boljeke navedene.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kakav umjetni,da sam sebe trujem sa kemijom i teškim metalima,nisam lud.
Samo stajski dolazi u obzir.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Svak ima izbor zbog trovanja:icon_sad:,a kasnije dok obole krive sudbinu i sve drugo samo ne sebe.Ak me vec truju drugi nemoram se jos i sam ili je to MOJ IZBOR.:drink:
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
To je naš izbor jer živimo u tom vremenu.
Nema svak stajskog gnojiva. Odnosno malo ga uopće ima.
Kod nas svako malo voda nije za piće. Odlagalište smeća poviše izvora. Što još dodati.
Aditivi u kruhu, u sokovima. Otrovi u uljima, vinima. Kisele kiše. Ali smo nemoćni nego se treba veseliti svakom novom danu i raditi najbolje što čovjek može.



Sent from my XT1092 using Tapatalk
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Jeste posadili krumpire?

Kod mene već cijelo selo posadilo osim mene...
Prošle godine ga sadili 4.4 i 26.4 ga ošinuo mraz tako da sam sad planirala između 10-15.4
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
Prošle godine smo mi sijali prvog aprila pa ga je zakačio taj mraz krajem mjeseca. Trebalo malo više vremena da se oporavi, ali rodio kao i prethodnih godina. Ove godine posijali dva dana ranije nego prošle pa neka ide život. :D
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja danas rani jednu površinu jer me moji tjeraju jer je pazi sad cjelo selo posadilo.
A niš sad ćemo kroz par dana i kasni
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Iskapanje krumpira običnim plugom

Pozdrav svim forumašima tražio sam ovu temu ali je nažalost nisam pronašao.Imam jedno pitanje dali je netko pokušao saditi i vaditi krumpir na ovaj "jednostavni način" ako jest dali bi mogli podijeliti iskustva sa ostalima,jer sam razmišljao da i ja radim na ovakakv način jer mi izgleda puno lakše nego na ruke skapati Hvala svima :cool2:
 

Najnoviji postovi

Na vrh