• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

dady

Član
Tu od
22 Sij 2015
Poruka
140
kod men je cima ok.nije tanka baš ima dosta cime pogotovo kod arizone.ali eto ova godina je izgleda slaba i to je to...jednostavno ne vidim sto je drugo moglo biti uzrok osim suše i niske temp.u travnju kad su se zametali gomolji.....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Današnja fotka mojeg. Lijeva tri reda je bela rosa, a desno je arizona. Stare zlatice još uvijek skupljam. Jučer sam primijetil prve mlade na 2 grmica krumpira pa sam i njih stresel u staklenku. Trebal bi nabaviti neki špigl na drški pa bi mogel lakše vidjeti lišće s jajima. Ovak mi se neće sagibati i prevrtati lišće na svim grmovima. IMG_20200603_101644.jpg
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Današnja fotka mojeg. Lijeva tri reda je bela rosa, a desno je arizona. Stare zlatice još uvijek skupljam. Jučer sam primijetil prve mlade na 2 grmica krumpira pa sam i njih stresel u staklenku. Trebal bi nabaviti neki špigl na drški pa bi mogel lakše vidjeti lišće s jajima. Ovak mi se neće sagibati i prevrtati lišće na svim grmovima. View attachment 26761

Jaja od zlatica vidim kada prskam atomizerom, list odmah otkinem, prskam jednom tjedno, mljeko, kopriva, gavez..
Tako preduhitrim da se izlegu
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
713
Kiša stalno malo škropi, trebao bih još 2 reda proć sa Cuprablau + folifertil. Ostatak je dobio KAN. Neravnomjeran rast, sve na ruke u više navrata nagrnuto i okopano. Loša priprema ne baš odlične zemlje, suša kad je trebalo vode, nekih 10% nije uopće izraslo. Al uvijek se sadi duplo od potrebe tako da mislim da bi moglo bit dobro na kraju. To je tak kad se žuri i sve u zadnji tren.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako bu krumpir samo upola hrodil kak je hrodila cima, imal bum ga puno više nek lani.
Samo se bojim da nebu, kak su znali ljudi prije reči: "pobegel v cimu". Gore gladac, u zemlji jadac. :(
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Imal sam namjeru prihraniti multi kalijem. Nazval sam sve poljo trgovine u okolici, ali nijedna ne drži topivo kalijevo gnojivo. Kod oranja je dobil PK 20-30 i svinjskog stajnjaka.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
S cime ga sada prihranjivati u ovom stadiju???
Ovisi na koji nacin bi vrsio prehranu, svakako pred kraj s naglaskom na kalij, ja sam zadnje isao s vodotopivim yara gnojivom formulacije 12-12-36, najvise kalija uz odredjen udio dusika i fosfora koji su mu takodjer potrebni za rast ploda.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Kod mene krenulo vadjenje, cijena je dobra pa nemam vise sta cekat. Velicinom sam zadovoljan ali ukupnom kolicinom bas i ne, nesto malo mi je ispucao zbog viska kalija i naglog rasta gomolja.
 

Prilozi

  • 20200610_110745.jpg
    20200610_110745.jpg
    70.7 KB · Pregleda: 22
  • 20200610_094026.jpg
    20200610_094026.jpg
    65.6 KB · Pregleda: 22

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja sam uspio nabaviti folijarno gnojivo Final K. Koristil bum ga za buče i za krumpir. Na netu sam pronašel preporuku da se u krumpiru rade 4 tretmana u količini 3 l/ha. Za probu bum napravil jedan ili dva tretmana ručnom špricom (100ml na 10 litara vode). Računam da bum na površinu od 3 ara potrošil 2-3 šprice.


Sad je par dana bilo nekaj kiše pa nisam redovito skupljal zlatice i već se pojavilo dosta mladih. Vjerojatno bum trebal u subotu tretirati actarom. Ne znam smiju li se ta dva sredstva miješati pa bum rađe odradil dva špricanja.
 
Na vrh