• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Krumpir

menk

Novi član
Tu od
26 Lip 2022
Poruka
15
Samo jos da znam cime tacno. Da ne bude, ovo nije pomoglo, pa da moram jos kojekakvih otrova da sipam. Najgora stvar je da dosta njeih pod zemljom. Kad rukom skinem povrsinski dio zemllje, onako grumenje koje je ocvrsnulo od kise, ima se sta vidjeti. Sinoc je pala kisa tako da moram cekati fino vrijeme. Znam da se prska kada nema vjetra ili makar niz vjetar, ako bas mora, ali me interesuje u koje vrijeme dana? Neko kaze kada je najveca vrucina jer tada izlaze.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Prošle godine sam tretirao Mospilanom ali se pokazao jako loš,onda sam dobio u poljo-apoteci Alverde,on ih potukao do nogu
20230526_155535.jpg
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
IMG_20230527_095132.jpg
Tu samo jedan konj dela 😅😅😅
Tu i tam koja stara zlatica...usput tamanil kaj sam videl, a ispod lista kaj videl jajasca s prstima stisnul...to na.vrtu imam kaj bude se odmah vadil...taj bude potpuno netretiran...cak i protiv zlatica...nek ga pojedu...na polju imam za pospremiti u podrum..tam bum moral protiv zlatica...
Ja sam koristil fastac...dobro je djeloval...
 

tomek wolf

Novi član
Tu od
13 Tra 2021
Poruka
19
poštovani,
Molim vas za savjet u vezi prihrane krumpira. Prije oranja, štihanja i sadnje, tlo je bilo pognojeno samo sa stajnjakom. Da li se još može pognojiti nekim umjetnim gnojivom da zrna krumpira budu krupnija? Prije nagrtanja možda? Ako da, kojim?
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
poštovani,
Molim vas za savjet u vezi prihrane krumpira. Prije oranja, štihanja i sadnje, tlo je bilo pognojeno samo sa stajnjakom. Da li se još može pognojiti nekim umjetnim gnojivom da zrna krumpira budu krupnija? Prije nagrtanja možda? Ako da, kojim?
Stajnjak nije dovoljan sam po sebi. Daj mu kana. Ne znam koju povrsinu imas, ima negdje u bespucima ovog foruma i interneta preporuka po hektaru pa si samo skaliraj na svoju povrsinu. Da, bilo bi jako dobro sada, prije ogrtanja mu dat gnojiva.
 

tomek wolf

Novi član
Tu od
13 Tra 2021
Poruka
19
Stajnjak nije dovoljan sam po sebi. Daj mu kana. Ne znam koju povrsinu imas, ima negdje u bespucima ovog foruma i interneta preporuka po hektaru pa si samo skaliraj na svoju povrsinu. Da, bilo bi jako dobro sada, prije ogrtanja mu dat gnojiva.
Hvala na odgovoru. Radi se o vrlo maloj površini, možda o 30ak kvadrata. Stavili smo KAN prije nagrtanja.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Je, ali za male proizvodace je bitnije okapat i cupat travu te pazit na zlatice. S obzirom koliko kise zasad ima, u ovoj fazi razvoja, sve je dobro. Za nekih 3 tjedna, tko bi volio, dodat kalija, npr multi K 13 0 46, uz paznju jer ako se pretjera, gomolj sav ispuca,sto opet ovisi i o kolicini vode. Ja to ne radim, samo kan jer je najjeftinije, 3 put 15 kod sadnje uz stajskog koliko ima i ovisno o kolicini kise i divljaci, urod je za mene zadovoljavajuc.
 

Najnoviji postovi

Na vrh