• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kruške

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Evo usliko danas,vidi se trag ispod kore.
Nema puno takvih ali mi jih prao žao prerezati ali ako se mora mora.:(devil)::(:

Jeste voćnak mi je blizu šume.

Ja sam imao problem s potkornjacima kada sam posadio voćnjak ali ne u velikoj mjeri (blizina šume,meni su ubušivali mlade grane ,čak i provodnicu pa je stablo znalo puknuti),voćnjak je sada 5. godina i više ne primjećujem ih.Ako ima piljevine onda je definitivno potkornjak . Vidim da si već imao kruškinu buhu pošto ti je na prvoj slici sve crno (i pupovi) od čađavice.
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
a kad kruski popuca kora pa ima one brazde po seb jel to kruskina osica ili

To nije od kruškine osice,ona ti jajašca odlaže u vegetaciji na mladim izbojima,na izbojima se spiralno vide crne toćkice i izboj na vrhu uvene,unutra se do sljedeće godine razvija osica u kukuljici ,izvana se to po zimi ne vidi i ne puca kora...
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
To nije od kruškine osice,ona ti jajašca odlaže u vegetaciji na mladim izbojima,na izbojima se spiralno vide crne toćkice i izboj na vrhu uvene,unutra se do sljedeće godine razvija osica u kukuljici ,izvana se to po zimi ne vidi i ne puca kora...

Imal ko ideju šta uraditi,s tim da su pupoljci ranijih sorti u fazi početka otvaranja a u subotu prijete sa -13stC.:(envy):
Kakve će biti posledice.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Daj Bože da nisam u pravu ali ovaj minus 10-14 je poguban za pupove u ovakom stanju kakvi su sada.
Lane 99% štete od mraza 9.4.2012 -6.5 stupnjeva puna cvatnja.
Jedina sreća u nesreći će biti da bude oborina pa da nije suhi mraz jer ovojnica leda zaštitila bi zelene dijelove pupa od propadanja.
Ipak se nadam da neće biti toliki minusi mada u EU žeže dobrano.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Daj Bože da nisam u pravu ali ovaj minus 10-14 je poguban za pupove u ovakom stanju kakvi su sada.
Lane 99% štete od mraza 9.4.2012 -6.5 stupnjeva puna cvatnja.
Jedina sreća u nesreći će biti da bude oborina pa da nije suhi mraz jer ovojnica leda zaštitila bi zelene dijelove pupa od propadanja.
Ipak se nadam da neće biti toliki minusi mada u EU žeže dobrano.

Ova tura mraza prosla,sudeći po pupu:icon_eyes: mislim da bez posledica:drink:
kako će dalje vidjećemo.
Stručnjaci šta preporučujete od tretiranja(obavljeno crveno ulje 3%),dali još jednom sa 1% + neki insekticid(sta preporučujete protiv pauka,ima ga dosta):icon_scratch:
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Pyrusdworf – dal je neko čuo za ovu podlogu kruške,takođe dali se mogu nabaviti sadnice na ovim podlogama kao i sama podloga. Svaka informacija je dobro došla.
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Izvinjavam se brzo sam pisao tačan naziv je Pyrodwarf

To je vegetativna podloga kruške (ne dunje), razmnožava se nagrtanjem. Evo i malo teksta o toj podlozi.

podlogakruske.jpg


Tekst preuzet sa http://scindeks-clanci.ceon.rs/data/pdf/0354-1320/2000/0354-13200001223N.pdf
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Izvinjavam se brzo sam pisao tačan naziv je Pyrodwarf

To je vegetativna podloga kruške (ne dunje), razmnožava se nagrtanjem. Evo i malo teksta o toj podlozi.

Tekst preuzet sa http://scindeks-clanci.ceon.rs/data/pdf/0354-1320/2000/0354-13200001223N.pdf

Podloga slična dunji BA29,otprilike iste karakteristike kao ta podloga.
Što se tiče vegetativnog rasta i prinosa, Pyrodwarf ima obilan prinos nema problema s nekim mikroelementima,(kloroza),rast je kao na dunji brz i brzo dolazi u rod kao kalemljena na dunji.
Možeš je nači u Njemačkim rasadnicima.

To je kruška na toj podlozi

Aug.26.EMH.Conference.1000.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Hvala za sliku.

Uprvao to. Njoko@, imaš li kakvu adresu nekog rasadnika u Njemačkoj, da ima na ovoj podlozi krušku.
 

Najnoviji postovi

Na vrh