• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kruške

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
Kod nas onu krupnu placaju po 40 centi, a normalnu po 35, za industrisku viljamovku nude 30 centi. A Santu Mariju bi za industriju glat dao po 30 centi, ako neko bude htjeo.
Ova godina za sada dosta losa, vidjet cemo sta ce biti sa jabukom
:(punch):


daj molim te reci di je to kod nas,pretpostavljam da je bosna ali nisam siguran

naime imam viljamovke za industriju jer mi ju je sje kruškina buha
a kod nas ( HR ) niko je neće
ako imaš kakav broj ili nekakav kontakt
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
daj molim te reci di je to kod nas,pretpostavljam da je bosna ali nisam siguran

naime imam viljamovke za industriju jer mi ju je sje kruškina buha
a kod nas ( HR ) niko je neće
ako imaš kakav broj ili nekakav kontakt

Da u Republici Srpskoj je.
Nudili su mi tu cijenu iz Trebinja preko oglasa, ali se niko nejavlja da se ozbiljno dogovori i da ostavi avans, svi bi kalkulisali do same berbe. A ja bez avans necu da ostavim krusku na grani da dozri.
I kod nas je Psila napravila stete, ima dosta sitnih plodova narocito na Santi
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Kolega molim te ako imaš vremena raspitaj se za cijenu 1 klase jabuke i kruške da znamo kalkulirati

Nažalost nula bodova,ne otkupljuju , samo od svoih zadrugara tako da nisam do cijena ni došo. Kako nije komlet gotova hladnjača nego samo distributivni sa nešt malo komora nemaju gdje spremat robu da bi otkupljivali, to je moje mišljenje, more bit a i nemora...
 
F

Frosty

Guest
Pozdrav, moze jedno pitanje u vezi pakiranja krušaka. Nedavno smo brali Carmen i za njih smo narucili gajbice sa podloškama (podloške kao da lijepo stanu, da ne udaraju jednu od drugu, pa da ne nastaju udbuljenja i tak to) sad ne znamo da li je to potrebno? mozda bacanje novaca? Imamo još sad Viljamovke i Abbe Fetel...vidio sam par slika na forumu kod ostalih kolega, oni to u one drvene gajbice sve stavljaju, pa cemo mozda i mi sad sve u te drvene bez podlozaka, u cem vi berete?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Pozdrav, moze jedno pitanje u vezi pakiranja krušaka. Nedavno smo brali Carmen i za njih smo narucili gajbice sa podloškama (podloške kao da lijepo stanu, da ne udaraju jednu od drugu, pa da ne nastaju udbuljenja i tak to) sad ne znamo da li je to potrebno? mozda bacanje novaca? Imamo još sad Viljamovke i Abbe Fetel...vidio sam par slika na forumu kod ostalih kolega, oni to u one drvene gajbice sve stavljaju, pa cemo mozda i mi sad sve u te drvene bez podlozaka, u cem vi berete?

Te gajbice su ti samo za trgovine i to je preskupo i malo stane i nije za čuvanje,jednostavno kupite drvene s 3 letvice kao za jabuke i normalno skladištite,imate u Tersi Črnkivci 5,70 kn sa PDV-om
 
F

Frosty

Guest
Te gajbice su ti samo za trgovine i to je preskupo i malo stane i nije za čuvanje,jednostavno kupite drvene s 3 letvice kao za jabuke i normalno skladištite,imate u Tersi Črnkivci 5,70 kn sa PDV-om

Hvala na odgovoru :) i još me samo zanima, u te gajbice kad budem stavljao, jel mogu kruške biti jedne na drugoj? Znam da su one osjetljivije od jabuke, pa se ne mogu baš nabacat jedne na drugu ili nema to veze?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Matejjj

Novi član
Tu od
23 Srp 2013
Poruka
4
samo ih nemoj natresati u gajbe da se nebi ono natukle i sve ce ti biti uredu...
 
F

Frosty

Guest
U redu, hvala...dogodio se jedan ogroman propust :/, kako su stavili krive oznake na sadnice i sad umjesto viljamovke imamo nekih 100stabala Gelertove kruške, ima li netko od vas takvu krušku? Skuzilo se tek sad kad je plod dosao :S
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
U redu, hvala...dogodio se jedan ogroman propust :/, kako su stavili krive oznake na sadnice i sad umjesto viljamovke imamo nekih 100stabala Gelertove kruške, ima li netko od vas takvu krušku? Skuzilo se tek sad kad je plod dosao :S

Gelertova je odlična stolna kruška, ja je imam i prezadovoljan sam
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Evo još malo kruškica
Santa pred branje u drugoj godini. :icon_weed:

P.S.
Tatkodvd sto mi ovo proda? :(rofl): :cool2:
 

Prilozi

  • DSC00503x.jpg
    DSC00503x.jpg
    57.2 KB · Pregleda: 283
  • DSC00506x.jpg
    DSC00506x.jpg
    82.8 KB · Pregleda: 241
  • DSC00513x.jpg
    DSC00513x.jpg
    51.2 KB · Pregleda: 232
  • DSC00515x.jpg
    DSC00515x.jpg
    54.1 KB · Pregleda: 203

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Evo par slika od moje kruške, neznam koja je vrsta pa ako neko zna da odgovori zasadio bih još koju.
Dosta grana je popucalo rodile su jako dobro, ničim nisu špricane a ose i stršljenovi su napravili dosta štete.





 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo par slika od moje kruške, neznam koja je vrsta pa ako neko zna da odgovori zasadio bih još koju.
Dosta grana je popucalo rodile su jako dobro, ničim nisu špricane a ose i stršljenovi su napravili dosta štete.

Malo je slikana sa pogresen strane, ali rekao bih da se radi o sorti Santa Marija
Plodovi su glatki i sada dozrijevaju ?

Usput pitanje za ostale clanove, kako ide plasman Viljamovke?
Kod nas kao nikad do sada, ajd sto je cijena slaba, ali niko je netrazi, izgleda da ce morati u hladnjacu
A do sada joj dobra prodaja bila osnovna prednost, ako i to izgubi, onda je jabuka daleko bolja opcija
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Evo par slika od moje kruške, neznam koja je vrsta pa ako neko zna da odgovori zasadio bih još koju.
Dosta grana je popucalo rodile su jako dobro, ničim nisu špricane a ose i stršljenovi su napravili dosta štete.

Santa Maria

Meni odlična za jesti.Blago slatka a sočna svake godine obilo rodi. :icon_super:
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Malo je slikana sa pogresen strane, ali rekao bih da se radi o sorti Santa Marija
Plodovi su glatki i sada dozrijevaju ?

Usput pitanje za ostale clanove, kako ide plasman Viljamovke?
Kod nas kao nikad do sada, ajd sto je cijena slaba, ali niko je netrazi, izgleda da ce morati u hladnjacu
A do sada joj dobra prodaja bila osnovna prednost, ako i to izgubi, onda je jabuka daleko bolja opcija

Eh ove godine je svugdje kruška dobro i obilo rodila,stoga je jasno da će potražnja i cijena biti loša.
Ja imam mali mladi nasad (500 sadnica ,10 sorti po 50 kom) prodajem na malo pa me to toliko ne muči ako se ne proda svježa ide u rakiju pa se opet proda a ako ne onda se popije :icon_jook: :icon_kidra:
dok vi veliki proizvođači imate veliki problem.(ni hladnjača nije jeftina) :(think):
 
C

chris173

Guest
cca. 25% lišća na kruškama ima neku bolest. da li bi to bio kruškin pikac? pojavilo se ranije, tijekom srpnja, kao mrlje po lišću. nisam špricao, jer je ove godine u blizini bio vrt.
sada izgleda ovako. ručno sam poskidao svo bolesno lišće. ima li neki jesenski tretman za ovo, a posebno - sto kao preventivu na proljeće da se ne ponovi?
 

Prilozi

  • P9249917.jpg
    P9249917.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 70
  • P9249918.jpg
    P9249918.jpg
    61.1 KB · Pregleda: 72

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
kad otpadne list u jesen napravi tretman s bakrom npr.nordox ili još bolje crveno ulje,totalno okupaj voćku.To isto napravi u proljeće pred kretanje vegetacije i neće biti nekih problema.Poslije napraviš još koju zaštitu po potrebi i to je to.
 
C

chris173

Guest
ok, hvala. da li postoji neko ogranicenje glede temperature zraka do koje se smije ici sa primjenom bakra?
 

Najnoviji postovi

Na vrh