• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kruške

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ja bas moram uslikati svoje kruske da se vidi ta praznina izmedju stabala. Inace vocnjak je u sedmoj godini. A sto se tice psile, problem nam stvarju ove grane okrenute ka prozalu, zbog njih sredstvo teze dopire u sredinu krosnje.
Ja sam vise za intenzivnu proizvodnju, i bas cemo vidjeti kakav ce u sestoj / sedmoj godini biti ovaj vocnjak na 1.5m :icon_wink:

Inace jos da dodam kruska se lakse prodaje, ali ljudi uvjek sa njom nekakva zajebancija, da sad imamo sve 4ha jabuku, sad bi samo takvu paru uzeli, a ovako siska :mur:
I zastita bi nas kostala duplo manje, a tek koliko manje rada :icon_hang:
to je prica za sebe
 
Posljednje uređivanje:

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
Pa da, stace ti duze grane, a ikao su duze one se pod rodom saviju i opet su na nekih 50-70cm od stabla

gdqf.jpg


6lcp.jpg


93tj.jpg


...da ti se nebi događele ovakve stvari kao meni .... "predugačko" pa ti onda popucaju pa nemaš ništa ( naravno kad nestigneš stavit žicu na vrijeme poput mene )...

..evo još par slika

ww7s.jpg


gxzb.jpg


5d6s.jpg


envf.jpg


2udl.jpg


t3q5.jpg


mvwo.jpg


..Dali bi mi netko mogao reći dali je ovo normala pojava ove godine ili je to poslijedica nečega ( krastavost, folirijana gnojidba ..ili šta već )

Ja ti imam i jedno i drugo,lakše je sa jabukom zbog štetočina a zato krastavost je teže držati pod nadzorom osobito kada su ovakve promjenjive godine,koristi se puno sistemika.
Kod kruške je obratno teško se boriti s kruškinom buhom,lakše s bolestima,puno manje se prska nego jabuka.
Cijena na veliko jabuka oko 2,4 kn kruška 5 kn kg urod je po tonama isti.
Jabuka se lakše čuva nego kruška,ako imaš hladnjaču onda nema problema.

Poštovani kolega NJOKO ( a i ostale kolege se mogu uključiti ..) želo bi Vas pitati gdje se u biti plasira kruška -recimo viljamovka - na veliko ( može i pp u inbox zbog radi reklame ) ...s obzirom da je ova godina bila vrlo rodna po pitanju voća vjerujem da će i ponuda biti velika te i cijena manja ...

..evo malo mojih kruškica par sličica ..
 

Prilozi

  • IMAG0913.jpg
    IMAG0913.jpg
    30.6 KB · Pregleda: 152
  • IMAG0912.jpg
    IMAG0912.jpg
    34.2 KB · Pregleda: 113
  • IMAG0914.jpg
    IMAG0914.jpg
    22.6 KB · Pregleda: 120
Posljednje uređivanje od moderatora:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Poštovani kolega NJOKO ( a i ostale kolege se mogu uključiti ..) želo bi Vas pitati gdje se u biti plasira kruška -recimo viljamovka - na veliko ( može i pp u inbox zbog radi reklame ) ...s obzirom da je ova godina bila vrlo rodna po pitanju voća vjerujem da će i ponuda biti velika te i cijena manja ...
Probaj pitati forumaša @gec67 on zna i ima jednu hlladnjaču u nj. blizini.
Tamo otkupluju krušku po 6kn-kg,jedan kolega je tamo poslao kruške,pošalju ti ambalažu za koju te zaduže 8 eura po komadu.
Ne znam kako se zove otkupno mijesto ali se mogu raspitati.
 

antimon77

Član
Tu od
14 Ruj 2011
Poruka
60
..pokušao jesam u tražilici ali mi nije uspijelo "@gec67" pod ovim nikom ...? te mi javlja neku grešku .. neznam zašto
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
..Dali bi mi netko mogao reći dali je ovo normala pojava ove godine ili je to poslijedica nečega ( krastavost, folirijana gnojidba ..ili šta već )



Poštovani kolega NJOKO ( a i ostale kolege se mogu uključiti ..) želo bi Vas pitati gdje se u biti plasira kruška -recimo viljamovka - na veliko ( može i pp u inbox zbog radi reklame ) ...s obzirom da je ova godina bila vrlo rodna po pitanju voća vjerujem da će i ponuda biti velika te i cijena manja ...

..evo malo mojih kruškica par sličica ..[/QUOTE]

To se meni dogodilo prošle godine ,šteta sigurno 40% a ove godina kruškina muha ,opet tolika šteta...pa budi normalan...ako postigneš cijenu od 6 kuna gladi bradu i skači od sreće...
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
a najavljuju jučer poskupljenje voća i povrća od 15 do 30% (navodno zbog manjka robe na tržištu)...poskupjeti će na tržištu ali proizvođaći to neće osjetiti,hoće...vjerojatno u negativi...
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
..Dali bi mi netko mogao reći dali je ovo normala pojava ove godine ili je to poslijedica nečega ( krastavost, folirijana gnojidba ..ili šta već )
To se meni dogodilo prošle godine ,šteta sigurno 40% a ove godina kruškina muha ,opet tolika šteta...pa budi normalan...ako postigneš cijenu od 6 kuna gladi bradu i skači od sreće...
Jer si koristio sistemik isti 2 puta za redom i koje fungicide si koristio?
Ma ni ja ti ne vjerujem u tih 6 kn to je nemoguća misija kada dobavljaju iz Argentine za 5 kn.
Rekao je da na to plaća još prijevoz,i to je za extra 1 klasu a koliko sam vidio on je nema baš puno 10% ostalo je sve 2 klasa i tu je cijena oko 3kn,lopovluk na HR način pa se onda proizvođači pšenice bune za cijenu,na kruški cijena od 3 kn je propast.:icon_fU:
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Jer si koristio sistemik isti 2 puta za redom i koje fungicide si koristio?
Ma ni ja ti ne vjerujem u tih 6 kn to je nemoguća misija kada dobavljaju iz Argentine za 5 kn.
Rekao je da na to plaća još prijevoz,i to je za extra 1 klasu a koliko sam vidio on je nema baš puno 10% ostalo je sve 2 klasa i tu je cijena oko 3kn,lopovluk na HR način pa se onda proizvođači pšenice bune za cijenu,na kruški cijena od 3 kn je propast.:icon_fU:
Jesam koristio sam isti istemik prošle godine dva puta zaredom kada mi se to dogodilo,isto što je kolega prikazao na slici...išao sam sa crosom i mankozebom najviše...misliš da je zbog toga?
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jesam koristio sam isti istemik prošle godine dva puta zaredom kada mi se to dogodilo,isto što je kolega prikazao na slici...išao sam sa crosom i mankozebom najviše...misliš da je zbog toga?

Da još ako su bile dobro zasjenjene od lista pa ove godine povečana vlaga i to ti je to.
Riješenje je dobra prozračnost krošnje i nema mrežavosti,isto kao i kod zlatnog delišesa.
Promatrao sam tu problematiku i kod jabuka ista stvar,isti preparati zaredom,povečana vlaga,
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Da još ako su bile dobro zasjenjene od lista pa ove godine povečana vlaga i to ti je to.
Riješenje je dobra prozračnost krošnje i nema mrežavosti,isto kao i kod zlatnog delišesa.
Promatrao sam tu problematiku i kod jabuka ista stvar,isti preparati zaredom,povečana vlaga,

To mi se prošle godine dogodile,ove godine ni traga a išao sam sa istim preparatima.Ove godine sam zelenu napravio malo brže i bolje.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Probaj pitati forumaša @gec67 on zna i ima jednu hlladnjaču u nj. blizini.
Tamo otkupluju krušku po 6kn-kg,jedan kolega je tamo poslao kruške,pošalju ti ambalažu za koju te zaduže 8 eura po komadu.
Ne znam kako se zove otkupno mijesto ali se mogu raspitati.

Njoko jel ti misliš na naš distributivni centar Sunčana ?
Osobno nisam upoznat jer nemam krušku al ako je riječ o istoj ja ču se raspitati.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Njoko jel ti misliš na naš distributivni centar Sunčana ?
Osobno nisam upoznat jer nemam krušku al ako je riječ o istoj ja ču se raspitati.

Kolega molim te ako imaš vremena raspitaj se za cijenu 1 klase jabuke i kruške da znamo kalkulirati
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Kolega molim te ako imaš vremena raspitaj se za cijenu 1 klase jabuke i kruške da znamo kalkulirati

Dečki u ponedjeljak mi je to domača zadača i javljam vam informaciju.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Dečki u ponedjeljak mi je to domača zadača i javljam vam informaciju.

Nadam se da me neće razočarati cijena,jer u Srbiji je cijena za 1 klasu 45 dinara ili 2.97kn:icon_hang:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kod nas onu krupnu placaju po 40 centi, a normalnu po 35, za industrisku viljamovku nude 30 centi. A Santu Mariju bi za industriju glat dao po 30 centi, ako neko bude htjeo.
Ova godina za sada dosta losa, vidjet cemo sta ce biti sa jabukom
:(punch):
 

Najnoviji postovi

Na vrh