• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kuhinja

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nema mi goreg nego kad mi ne stane sve u prvoj turi pa moram na dva put metat meso, a opet kad u velikom delam manje pa mi se prime🙂
Da nejdemo u off u onojn temi.
Kakav imaš recept za pripremu kotlovine.
Redom, od pripreme materijala, do dinstanja, kad meso, kad krumpiriči?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma ja to sve od oka delam, zglave.

Prvo namažem meso sa senfom prek noći kaj stoji u pacu.
Znači krmentle obostrano sa senfom, i malo soli, al ne posolim skroz.
Onda drugi dan kad sprenam na tanjur par žlic masti šiknem i dok se odtopi meso, krmenatle prepečem malo da dobe neku žutu boju, zlatnu.
Zvadim na rub tanjura i dinstam luk dalje, dok luk požuti skoro dodajem mrkvicu nakosano na sitno i papriku, dok sve to omekša vraćam meso nutra i dodam na sve vode, da pliva u vodi, dodajem i vratinu nutra, sve se dinsta skupa neko vreme, dodajem začine, biber, vegetu, sol, malo crvene paprike, ljute malo isto. Opet se kuha i dinsta, treba mešat dobro da se ne prime.
Onda dodajem kobasice nutra, i dalje se dinsta, njima netreba puno da se skuhaju al ja ih denem pa ih maknem na rub u slučaju da se prekuhaju, onda kad je sve prikraju dodajem kuhani krumpir sa peršinom, kuhan na pol samo, i dodajem grah, i sve skupa se to dinsta, još dodam koncretat paradajza, i začina ak fali, ako fali denem malo više, jer sad stavljam šampinjone, koji su puni vode pa nije niš začinjeno, al to stalno sprobavam kaj fali. Par minut pri kraju denem malo vina, ono prekipi vino i gotovo je. Denem i vrganja ak ih imam u škrinji, a imam ih manje više stalno.
Posla je stim ali ispalti se kad je fino.
Sad bum kuhal za 15 ljudi🙂
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Jel ima još netko da radi kao ja onu običnu sajamsku kotlovinu. Samo meso koje se dugo krčka u svome saftu i zapeca na rubu tanjura, eventualno cijela glavila luka u komadu i jedan feferon ide nutra.
Svi u zadnje vrijeme rade đuveđ od kotlovine i meni to više nema taj šmek ali o ukusima se ne raspravlja. E da i kad vidim zagoren tanjur za kotlovinu znam da kuhar ili ne zna kaj dela ili nije posvetio dovoljno pažnje izradi jela.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,872
Došel Ličan na more i kupio ribu na povratku kući. Odmah upitao Primorca kak se ta morska riba priprema:
- Ma čim vidi vatru ona je gotova :p
Vuče se prek Velebita i konačno u Lici, ali sad je već i gladan. Nema s čim upaliti vatu i problem! Ali sjeti se!
Izvadi rubu iz torbe, pokaže ju prema vatri na drugom brdu i.............:hahah:
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,892
Jel ima još netko da radi kao ja onu običnu sajamsku kotlovinu. Samo meso koje se dugo krčka u svome saftu i zapeca na rubu tanjura, eventualno cijela glavila luka u komadu i jedan feferon ide nutra.
Svi u zadnje vrijeme rade đuveđ od kotlovine i meni to više nema taj šmek ali o ukusima se ne raspravlja. E da i kad vidim zagoren tanjur za kotlovinu znam da kuhar ili ne zna kaj dela ili nije posvetio dovoljno pažnje izradi jela.
To i je pravi način pripreme kotlovine. Ja doduše radim slično kako je kolega Kupljenec opisao, više manje, kod nas svi tako pripremaju, zašto, iskreno neznam ni sam. Takav je običaj. Uglavnom htio sam reći da sam jednom bio pripremio običnu sajamsku kotlovinu, meni je bila odlična. Uglavnom, svatko radi po svojoj volji, u globalu kad se pogleda, važno je da ono što stavimo na tanjur bude večini ukusno.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Jel ima još netko da radi kao ja onu običnu sajamsku kotlovinu. Samo meso koje se dugo krčka u svome saftu i zapeca na rubu tanjura, eventualno cijela glavila luka u komadu i jedan feferon ide nutra.
Svi u zadnje vrijeme rade đuveđ od kotlovine i meni to više nema taj šmek ali o ukusima se ne raspravlja. E da i kad vidim zagoren tanjur za kotlovinu znam da kuhar ili ne zna kaj dela ili nije posvetio dovoljno pažnje izradi jela.
I ja tako radim,mi ne volimo previše začina ,a ni povrća,samo 2 glavice luka prerezane na četvero. Imaš na jubitu kanal Sašina kuhinja,ja radim po njegovom receptu,to je naš zemljak😉
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Znam Sašu praktički cijeli život, baš sam pogledao recept i nije to meni to.
Boju safta je dobio sa dosta crvene paprike i senfa, svako malo zaljeva sa vinom i taj dio mi nije jasan. Nije to fiš da sipaš odma kiselinu da ti se riba ne raspadne, vino se u kotlovinu dodaje zadnjih 15 min kad je meso već mekano.
Rub tanjura mora biti vruć, ne topal, da se meso lagano peče na rubu i karamelizira, tj hvata za rub. Sa šefarkom se grabi tekućina iz sredine kotla i poljeva meso po rubu da bi se rub deglazirao i ta smeđa tvar otopila i skliznula u sredinu, ujedno se tako i sprečava zagaranje tanjura. U moju kotlovinu ako sam u mogućnosti ide i raspolovljena svinjska nogica da dobijem onaj ljepljivi štih. Meso obično ne pacam, samo sol i papar. Vratina, kotleti, carsko i kobaje obavezno.
Ugl svako ima svoje metode....
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ja malo kombiniram od više njih,ali puno povrćs izbjegavam,onda izgleda ko sataraš
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Taj oct treba stajati 40 i više godina da bi imal svoju punu aromu.
Proizvodi se od grožđa, a ti gorice još nisi posadil tak da....
Talijani ga rade od bijelog, ali može i od crnog
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma ne, ja to odavno koristim, ali danas naletel na jednog u kunzumu koji je odličan od k plus, zanima me kakve vi koristite ako ko koristi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja ocat koristim najviše za čiščenje hrđe, kao hranu ga ne volim kak ni ostale kiseline
 

Najnoviji postovi

Na vrh