• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KUHN plugovi

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Uf odlična kombinacija :prayer::prayer:
Daj mi reci kako se ponaša DF sa tim plugom,dali su ti potrebni utezi ili može i bez njih nosit plug,dali ga jako zaljulja kada okrečeš plug?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovak KUHN idealan za moj Same.
Daj mi reci jel to kupljeno novo ili polovno i koja je cjena u pitanju?
Na koji sve zahvat može orati?
 

SteveO

Član
Tu od
16 Velj 2007
Poruka
244
moj KUHN STANDARD S.... :)

Sa cime si namazao daske ? Rabljeno ulje ? Da mi je naci neki preparat sa cime bi se moglo namazat priključke koji stoje vani, valjda i tako nesta postoji da je masno pa da voda ne pravi sranje toliko.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,505
Sa cime si namazao daske ? Rabljeno ulje ? Da mi je naci neki preparat sa cime bi se moglo namazat priključke koji stoje vani, valjda i tako nesta postoji da je masno pa da voda ne pravi sranje toliko.

napravi mješavinu ulja i nafte...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Sa cime si namazao daske ? Rabljeno ulje ? Da mi je naci neki preparat sa cime bi se moglo namazat priključke koji stoje vani, valjda i tako nesta postoji da je masno pa da voda ne pravi sranje toliko.

Ove su špricane sa crnim sprejom;)

Vidi se na slici kako je negdje i narančasti dio zahvatila crna farba..
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,900
kuhn plugovi su me fascinirali , pogotovo predplužnjaci, čovjek je pokombajniral i drugi dan išel zaoravat kukuruzovinu , pa nije bilo ništa vani od ostataka , ja mu dajem čistu 5-ticu...inače se radi o plugu kak je od dmatkovica, čini mi se da je gazda rekel da je bil nekih 80 000 kn
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Uf odlična kombinacija :prayer::prayer:
Daj mi reci kako se ponaša DF sa tim plugom,dali su ti potrebni utezi ili može i bez njih nosit plug,dali ga jako zaljulja kada okrečeš plug?

hvala!!:mrgreen:
a cuj,malo ga diže bez njih,al mozes se voziti..a i vuce ga bez njih,al kad ih imam,zasto ih nebi stavio? :D
moj kotac udari jako,samo zbog toga se malo zaljulja,ovako ne :D

Ovak KUHN idealan za moj Same.
Daj mi reci jel to kupljeno novo ili polovno i koja je cjena u pitanju?
Na koji sve zahvat može orati?

šanana kupljen je novi 2+1,2005god...cijena oko 70000 :)

Agrotron je k 110
I mene zanima koji je zahvat ovog tvog pluga,jel to nije štelajuči?

zahvat je od 14 do 16 cola,sada orem 105cm sirine


steveo crni sprej mat


EDITIRAO sam ti postove, ubuduće ne piši post jedan ispod drugoga za redom!!!! Imaš opciju EDIT i nju koristi kad nadopunjavaš svoj več naspisani post!! Drugi puta brišem!!!
ŠANANA
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
hvala!!:mrgreen:
a cuj,malo ga diže bez njih,al mozes se voziti..a i vuce ga bez njih,al kad ih imam,zasto ih nebi stavio? :D
moj kotac udari jako,samo zbog toga se malo zaljulja,ovako ne :D

Volio bi tako svog DF-a negdje upregnit sa takim okretačom,vjerujem ti da ide i bez utega jer ako sam ja mogao bez utega dignut paletu umjetnog gnojiva 1250kg + cca 300kg viljuškar zašto nebi i ti mogao taj plug :finga:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,505
Volio bi tako svog DF-a negdje upregnit sa takim okretačom,vjerujem ti da ide i bez utega jer ako sam ja mogao bez utega dignut paletu umjetnog gnojiva 1250kg + cca 300kg viljuškar zašto nebi i ti mogao taj plug :finga:

dado,jedno je dignuti a drugo je voziti i orati...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Paleta gnojiva skupa s viljuškarom je odmah iza traktora zato te niej dizalo, plug je ipak malo duža poluga straga i bilo bi problema.
Ja si radim uteg na PVH za trobražnjaka, bez obzira dal bude ravnjak ili okretač, a volio bi probati nositi nekog takvog okretača ;)

dado,jedno je dignuti a drugo je voziti i orati...
Slažem se!
I dalje mi je čudno kak ste se odlučili na 85 ks ići s 3x14", a ne s okretačem 2x16", vjerojatno je turbo lagana zemlja kad veliš da dobro ide.
Ja s 95 ks sam skeptičan oko 3x14" i vjerojatno nebude išlo u ovih par težih zemlji i budem morao ići u to samo s 2 brazde.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
dado,jedno je dignuti a drugo je voziti i orati...

Vozio sam sa utezima po cesti bez problema do 15km/h ali dalje se nisam usudio da mi se nebi oskrenula paleta,znam da je jedno vozid a drugo dignut. Kad sam ju digno bez utega onda sam traktor cimo na kvačilu i nije se odizo prednji kraj.

Paleta gnojiva skupa s viljuškarom je odmah iza traktora zato te niej dizalo, plug je ipak malo duža poluga straga i bilo bi problema.
Ja si radim uteg na PVH za trobražnjaka, bez obzira dal bude ravnjak ili okretač, a volio bi probati nositi nekog takvog okretača ;)

Utezi u oranju su zlato,ko da dobiješ jednu brzinu više,nema tolko progrebavanja.
Ti Kuhn-ovi plugovi su mi super samo imaju jednu veliku manu,preskupi su,ali valjda za tako dobar stroj se isplati dati tolko novce.

Sami prosudite kakva je zemlja kod nas,i ja neorem do kine da nebi mogao orati sa trakotrom 85ks i plugom 3x14 idem do max 28-30cm
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=mSahc4TnGCM[/YT] [YT]https://www.youtube.com/watch?v=NuG1EKfVH-Q[/YT]
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Ovaj KUHN plug nije težak za nosit,to je niski i kratak plug nema on gabarite za težinu..
Taj plug moj MF 80 ks bez prednje vuče nosi bilo kam,tako da ovome DF agrofarm 100 nit mu je problem nosit nit orat s njim..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliki je klirens i razmak između brazdi tog Kuhn pluga??
 
Tu od
26 Sij 2012
Poruka
150
Slažem se!
I dalje mi je čudno kak ste se odlučili na 85 ks ići s 3x14", a ne s okretačem 2x16", vjerojatno je turbo lagana zemlja kad veliš da dobro ide.
Ja s 95 ks sam skeptičan oko 3x14" i vjerojatno nebude išlo u ovih par težih zemlji i budem morao ići u to samo s 2 brazde.[/QUOTE]

stavio sam slike od oranja,pa prosudi kakva je zemlja..jd 2850 (86ks) vuče taj plug i vukao ga prije agrofarma! :)

i da,razmak neznam na pamet... ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Slažem se!
I dalje mi je čudno kak ste se odlučili na 85 ks ići s 3x14", a ne s okretačem 2x16", vjerojatno je turbo lagana zemlja kad veliš da dobro ide.
Ja s 95 ks sam skeptičan oko 3x14" i vjerojatno nebude išlo u ovih par težih zemlji i budem morao ići u to samo s 2 brazde.

stavio sam slike od oranja,pa prosudi kakva je zemlja..jd 2850 (86ks) vuče taj plug i vukao ga prije agrofarma! :)

i da,razmak neznam na pamet... ;)[/QUOTE]

Ma taj se je post odnosio na kolegu Dadu, ja sam pital samo za visinu pluga.
 

Najnoviji postovi

Na vrh