• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2016

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Matomz89

Novi član
Tu od
16 Pro 2015
Poruka
2
Pozdrav ljudi! Isao bih špricati kukuruz s chaman + mustang. Pitanje jel smijem s tom kombinacijom ici prije 4 lista kukuruza jel za mustang pise da mora biti 4 ili 5 zavrsenih listova kukuruz? Koliko dugo nebi smjela pasti kisa na to?
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Ja mislio danas u špricanje,ali kiša me zeznula,sve mi se čini da ću adengo vratiti a uzeti nešto nakon 3 lista..a zasada se trava nekako stidljivo drži,što zapravo i nije loše!

Evo sad sam zval predstavika kod nas i rekel da nema problema ak se šprica kad ima kukuruz 4 liste
02_13.gif


za pomoč to vam je slika kukuruza sa 3 lista BBCH 13.Prvi list se ne računa.

I prognoza je da če biti suho do četvrtka petka.
 

Gegic

Član
Tu od
12 Velj 2016
Poruka
226
Nije toliko ni losa s obzirom na vrijeme
407614bb2bfab19dc811247f3c9b1b8a.jpg

49d13a033bfb58769bc1f388116af60e.jpg


Poslano sa mog ZTE Blade L2 koristeći Tapatalk
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Sada više ne, inaće tretira se zemljišnim insekticidima inkorporacijom u tlo za vrijeme sjetve ili prskanje Dursbanom cijele njive prije ili odmah nakon sjetve.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
Samo pazi,ne djeluje,spricanje,kada ima puno vlage u zemlji.Tak ja nadrapo prije par godina,zalio se,pa mi reko predstavnik,da ima previse vlage u tlu,pa ne djeluje..:icon_pray::icon_pray:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Opasnost bude sad od prevelikog isparavanja, zato bolje ne prskati s ničim, jedino zemljišni još može gde može.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Kod mene na prva 2 ha posijana polako počinje pipa napadati.Barem mislim da je ona. Listovi su pregriženi ali nisam nigdje našao tu gamad. Nije ništa strašno ali treba pripaziti.

upload images free
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
MATIJA CASE,,ti ko da imaš neko Irsko sjeme,,šala...al bi bilo dobro da svi malo više obrate pažnju na pripremu zemlje,kod MATIJE -nema ostataka kukuruzovine,,dobrim zaoravanjem i plodoredom,manje bi bilo i raznoraznih nametnika a i bolesti,,naravno i susjedi bi se trebali držat toga...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
E da , nemam irsko sjeme nego kvalitetnu agrotehniku.

Žetveni ostaci su zaorani fenomenalno . nema ničega vani, inače na toj slici di je kukuruz prošle godine je bio kukuruz .

Plodoreda se držim maximalno koliko mogu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ajd da je netko počeo napokon razmišljati i o kvalitetnom oranju, muka mi dođe kad dođem sijati uslužno, a gore toliko nezaorane kukuruzovine da mi štopa ulagače na sijačici, e tu su onda problemi.
A razvoju štetočina da i ne govorim.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
U situaciji kada štetnici imaju idealne uvijete za razvoj na zapuštenim parcelama treba misliti na sve. I poruka za Šimu, ako kultiviraš, Dursban u prahu pomješaš sa gnojivom i u zemlju. Doza ti je ona koja piše za u trake.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Koga boli đon za to što se ljute ako je zbilja oranje loše, nek prihvati kritiku ili nek gurne glavu pod brazdu i prekrije se travom koja viri van.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
Pomnoži i jedan i drugi broj sa 0,56 pa izaberi što ti više paše po cijeni.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja budem išao sa Lumax-om na kukuruz koji več lagano puni 3. list sa normalnom dozom, 2l na ral.
Jedino se dvoumim kaj da mu još dodam da poboljšam djelovanje na več iznikle korove, pretežito širokolisne??

Znači dal 2,4-D ili Dikamaba, kakva su iskustva i preporuke?? Kaj se smije mješati s Lumax-om?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,697
2.4D je jeftiniji, ali kod njega se uvijek bojim onog frkanja biljke, a on baš i ne podnosi stresne uvijete kao što su ove niske noćne temperature. Možda bolje Banvel.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh