• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2018

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Dali je netko koristio herbicid za prskanje NIC 4 OD proizvođač Sharda Croatia ?
Ja sam dosad prskao sa Motivel i Banvel pa si mislim da bi sad promjenio ima dozu od 40 g/l Nikosulforona isto kao i Motivel pa si mislim da bi bio dobar.
Od korova imam uskolisne korove.
 

dejan.d

Aktivni član
Tu od
28 Pro 2011
Poruka
931
Kod mene pobran kukuruz konačno u ponedjeljak 05.02. 2018.god. 4,5ha samo da napomenem brano je RUČNO od 20.09.2017 god.Berači bili moji roditelji,ja i poštovana ženica.:icon_pidu:

Ali kakve je kvalitete i pitanje kak je sa toksinima.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Od pionirovih hibrida jedino je P9911 je najbolje brat u klipu,svi ostali se previše rulje. Oni ostali hibridi su isključivo namjenjeni brat u zrnu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Koji i ciji hibrid bi preporucili za sjetvu jednog hektra za ishranu svinja?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,571
Na tih jedan hektar mi 200-300 kila ne igra ulogu. Radije bi da bude kvalitetan, a da bude koja kila manje.
Uvijek sijem hektar zbog herbicida i sjemena, pa mi bude i malo viska, pa prodam koju kilu.

Takoder, treba mi savjet u vezi zastite kukuruza.
Vec 3-4 godine sijemo svake godine drugi hibrid i obavezno na drugom mjestu, ali svake godine mi upadaju kukuruzi i budu crvljivi. Kako to sprijeciti?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,864
Ovo ne kužim da ti upadaju kukuruzi i budu crvljivi..
Ja sijem sve tretirano sjeme i zaštita insekticidom i opet ima i diabrotike,sovice,moljca..ako ti susjed sije kukuruz na kukuruz kao što i ja radim jer takva je situacija a ti poštuješ plodored,nema prevelike koristi.
Kupci vole crvenkast kukuruz pa se baziraj na crvenkaste hibride..barem je kod mene tako..
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Pogledajte kakvo sjeme kupujemo..pronašao sam deklaraciju npr. za KWS 3381, godina proizvodnje 2014, energija klijanja 93%. Baš me zanima, unatoč postotku klijavosti kako će ta biljka napredovati do normalnog klipa. https://savacoop.rs/sr/declarations
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Ja sam isto pitao promotora Dekalba u vezi tog. Kaže države malo već koje više siju sve dobivaju staro sjeme. Citiram njega, nije problem što je starije sjeme nego je problem što te zalihe ostaju u kojekavim skladištima u neodgovarajućim uvjetima, a kod njih direktno kao skladišteno je u kontroliranim uvjetima, vlaga temperatura i uvijek kao striktno provjeravaju klijavost. Ima nekog smisla, a sad kolko je tu istine...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sijao dve godine kws balasco svaki nikao.
Ali ovo prestaro
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja sam kupio ispod cijene ali bio je i tretiran mesurolom .
i bio dobar
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Dali je tko lani sijao Kws Krabas?

Dali ga je tko probao mljeti za ljudsku ishranu ?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
615
Poštovanje kolege, možete mi kratko opisati kako sad dalje obradit zemlju prije sjetve..orano je na jesen. Planiramo stavit umjetni gnoj po brazdama pa me zanima koje gnojivo stavljate i u kojoj količini, dal kod sjetve stavljate u sijalicu gnojivo.
Imam dvoredni kultivator al kod mene je problem šta imam dosta njiva koje vise pa ne mogu s proć s njim. Pa me zanima konkretan postupak kako vi radite... sijali smo sve ove godine tako da smo stavljali gnojivo u sijalicu i posle po potrebi svakoj stabiljki kukuruza, pa bi željeli nešto promijeniti možda će bit bolji rezultati.. Pozdrav
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ja prije sjetvene pripreme razbacam ureu rasipacem, u sijacicu stavljam 3x15, i ukultivator kan, mada sam dosta kultivirao i bez gnojiva i bilo je dobro, bitno da kukuruz dobije zraka malo, ipak je on okopavina..
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
615
Ok, čuo sam da neki prije sjetve stavljaju 3x15, a i čuo sam da neku ureu ...sad ne znam šta je boljee. Jel bi bilo dobro da prije sjetve se baci 3x15, a kod sjetve urea??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh