• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2019

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Fala decki, nabavil sam nekaj, sad ceka da se posije (presije), nadam se iduci tjedan rijesiti
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Ja kroz koji dan idem u kultivaciju. Dobit će odma i kana. E sad pitanje, jel ima smisla količinu predviđenog gnojiva rasporediti u dvije kultivacije? Ili da roknem sve odjedanput?
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
A ja opet neznam dal da odmah spricam ili da cekam da se pojavi-digne trava pa onda posprucat?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ako imas vremena i mislis da ti kisa nece smetat i kukuruz nece prerast onda na dva puta rasporedi, zasto ne.
Ja sam tek danas poceo, u zadnji tren pa mu je to prva i zadnja kultivacija i prihrana.

20733 20734
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Na mjestima je kao tvoj visine, javljaju vrucine pa ce za par dana prerast. Ako ces kultivirat u razmaku 20ak dana vjv. se isplati dva puta prihranit.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Jučer ja svoje prešao. Planirao sam dosta ranije i kultivirati dva puta, ali sumnjam da ću stići još jednom. Prihranio sa 100 kg/kj KAN-a.

20737

20738
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Kaj preporucate za kasnu sjetvu? Vidio sam da ima u ponudi bc191 ili je sigurniji pioneer?
Takodjer problem je kaj je trava zarasla pripremljenu povrsinu.
Dobil sam savjet da pospricam s cidokorom pa pricekam dan dva pa tanjurace i sjetva. Kaj velite?
Male su povrsine u pitanju
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Uzalud češ potrošit Cidokor, njemu teba i mjesec dana da djeluje preko lista do korjena višegodišnjih korova. Najbolje kad bi mogao bez tanjuranja posijati u tu travu, i onda oprskati cidokorom, i tako ostaviti da sav korov sprži a kukuruz če niknut. Ovako nekako bi to izgledalo...
 

Prilozi

  • b7693a896d90ce40e533abd9194b8c7d.jpg
    b7693a896d90ce40e533abd9194b8c7d.jpg
    286.3 KB · Pregleda: 78
Posljednje uređivanje:

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Izgleda super na slici. To je kakti direktna sjetva. Činjenica je da sam tanjurao pet puta valjda po tragu i da je mekano i bude još neko vrijeme tak ali bojim se da bu se štopalo na sijačici. bum vidio što i kako.
Prvu sjetvu sam odradio 3.5. a kukuruz jet tek izašel jadan i fazani su odradili svoje tak da ima oko 50% propalog. Travica je uredno poterala na tim parcelama tak da ne znam kaj da tu upotrijebim da skuri to sve.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Trebalo bi probat sa Reglonom pošpricat pa posijati.ambroziju je za 3 dana spržio...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,695
Kako se ne možeš ujutro najesti da više kroz dan ne trebaš jesti, tako je i gnojidbu poželjno rasporediti u više navrata. Ali kako je ova godina po svemu čudna treba se truditi da se napravi sve što se može kada vremenski uvjeti dozvoljavaju.
 

antolo46

Aktivni član
Tu od
23 Srp 2014
Poruka
311
Pozdrav!
Imam pitanje. Kukuruz sam posijao i pospricao sa adengom negdje u 2. listu ona sto je izasla, ali mi nije niknulo niti 20 posto kukuruza zbog ove kisurine. Trave sad nema a moram u presijavanje. Dali cu trebati nakon tanjuranja, 1 prolaz tanjuracom i ponovne sjetve ponovno spricati ili ce adengo i dalje raditi u zemlji? Nesto sam citao da se sa svakom kisom ponovo aktivira
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Kako se ne možeš ujutro najesti da više kroz dan ne trebaš jesti, tako je i gnojidbu poželjno rasporediti u više navrata. Ali kako je ova godina po svemu čudna treba se truditi da se napravi sve što se može kada vremenski uvjeti dozvoljavaju.
Točno mi je to palo na pamet neki dan👍👍
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Danas posijao preostalih 4ha kukuruza.
Bilo je toliko vruće vani da nisam imao volje za slikanje..uglavnom priprema nikad teža,sabijena i vlažna zemlja za poludit.
Sijana grupa 380.to sam imao i izgleda da bude za silažu ako ništa drugo.
300kg/ha 3x15 predsjetveno..ureu nisam htio.
Pa kak bude bude.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Dali ima di još na prodaji sjemena? Max fao300
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Iskreno neznam.ja sam ovo narucio u siječnju pa sam sijao to što sam kupio.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Bilo je u žitaricama koprivnica probajte pitat.. Vidio sam da su istovarivali bc hibride.. Sad neznam koja grupa i sorta.. Probajte nazvati i pitati
 

Najnoviji postovi

Na vrh