• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2019

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
777
Rekao sam jednom da nebum ali eto došlo vrijeme da se i to proba. Koje hibride kws-a bi mi preporučili da su dobri za ishranu svinja, pilića ? Sad bi bilo dobro da se Zvonimir javi i da svoj savjet. Hvala.
Za kokoši i piliće, a može i za svinje - krabas
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Gotovo je sad. Kupljen kamparis, balasco i 3381. Pa budemo vidjeli kak če se pokazati.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Koji hibridi su najbolji za olt mehanicku sijacicu? Olruglo ili plosnato zrno?
Kakvo sjeme ima pioneer?
 

Darko78

Novi član
Tu od
27 Velj 2019
Poruka
12
Koji hibridi su najbolji za olt mehanicku sijacicu? Olruglo ili plosnato zrno?
Kakvo sjeme ima pioneer?
Ja nisam primijetio neku razliku. Kakve imas skidace zrna? Jesu li stari plasticni ili ovi novi sto imaju metalno kuciste? Za ove nove, metalne moras staviti za broj vece sito nego sto bi inace trebalo. Npr. ako je sjeme takvo da ide kroz sito 10, moras staviti 11. Inace ce ti lomiti zrnje i preskakati, pa ce biti rijetko.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Oprezno s starim sjemenom koje tretirano..s običnim nema problema..Moj savjet stavi 20 zrna na klijanje u toplo pa češ vidjeti klijavost da ne siješ bez veze,ak je jako slaba klijavost. a to zna biti na tretiranom sjemenu od prethodne godine.

Poslušal sam savjet i 31. ožujka sam posijal po 10 zrna u dvije teglice koje sam stavil u garažu. Danas sam primijetil da je u svakoj teglici niknulo po 5 biljki. Možda su niknule jučer ili prošlu noć. Tek su 0,5-1,5 cm iz zemlje. Idućih dana bum videl koliko se bu još sklijalo pa bum možda pametniji kaj napraviti sa tim starim sjemenom.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
I ja sam isto napravio pokus, stavio sam 10 zrna, 6 je niknulo i to neujednačeno, a 4 su bila samo malo nabubrena i dosta mekana tako da sam ih mogao s noktom prepoloviti.
Sad sam još stavio u dvije teglice po 10 zrna u svaku, pa ću vidjeti.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
MI ove godine balasco i kapitolis opet krabasa nije bilo.
Sve tretirano s forceom.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Ja nisam primijetio neku razliku. Kakve imas skidace zrna? Jesu li stari plasticni ili ovi novi sto imaju metalno kuciste? Za ove nove, metalne moras staviti za broj vece sito nego sto bi inace trebalo. Npr. ako je sjeme takvo da ide kroz sito 10, moras staviti 11. Inace ce ti lomiti zrnje i preskakati, pa ce biti rijetko.
Skidači imaju metalno kučište. Kupio sam pajdaš i planiram još uzeti pioneer 9911 ili neki slični ako ovoga nebu bilo. Imam punu vreću pomiješanog sjemena 282,pajdaš,zlatko,572. To sam posadil u posudu da provjerim klijavost. Imam i domaćeg kukuruza a s njim je problem kaj je zrnje različite veličine i oblika. Kad narastem kupit ću si pneumatsku baš zbog takvog zrnja.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Koji hibridi su najbolji za olt mehanicku sijacicu? Olruglo ili plosnato zrno?
Kakvo sjeme ima pioneer?
Definitovno, i samo okruglo zrno. Skidači nemaju veze s tim već rupe na ploči. Npr. promjer rupe je 10, i kroz rupu če ići bez problema okruglo zrno promjera 10 i maanje..ALI ako je zrno plosnato, u tu rupu na ploči će ići i dva tri zrna u okomitom položaju a u vodoravnom možda nijedno.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kod moje home made sijačice je to još osjetljivije. Zato često odustanem od planirane sorte (nema u prodaji kod mene s okruglim zrnom) i kupim sjeme koje ima okruglo zrnje.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Gotovo svi..Na BC vrečici piše VO,SO,MO, što znači..veliiko,malo,srednje okruglo, a za plosnato piše VP,SP,MP, i granulacija na svakoj vrečici...
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Ja ga nisam sijao al ga nešto ne hvale. Ako nisi kupio uzmi 9911 ili 0412 oni su rodniji. Tako i promoteri predlažu.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
P0216, 0412, 9911 su po meni najbolji pioneerovi hibridi. Prva dva sijem godinama i ovisi od godine do godine koji bude bolji.
 
Na vrh