• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2019

adonis basser

Aktivni član
Tu od
26 Velj 2013
Poruka
1,224
Uzalud češ potrošit Cidokor, njemu teba i mjesec dana da djeluje preko lista do korjena višegodišnjih korova. Najbolje kad bi mogao bez tanjuranja posijati u tu travu, i onda oprskati cidokorom, i tako ostaviti da sav korov sprži a kukuruz če niknut. Ovako nekako bi to izgledalo...

Kakva je tu agrotehnika bila primjenjena ?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Kako se rješavate sirka? Ove godine imam dosta problema s njim i ne znam što učiniti
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,642
Plodored, špricanje s preparatima predviđenim za sirak i bitno je odraditi špricanje na vrijeme. A zemlje koje sam naknadno uzimal, ak je bilo sirka, kukuruz nisam kultiviral dok se ne riješim sirka, jer on iz svakog posiječenog komada tjera nove izbojke
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Tako je, u potpunosti se slažem. Ja pokusavam to svojim kolegama objasniti ali oni po dva puta kultiviraju i opet ima je njiva puna sirka.
Misli da kad je porezo zeleno da je i unistio korijen a ubiti ga je samo "poduplao"... 😡
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Motivell/bamvel i jos kasnije s tarottom, to sam uzeo zapustenu njivu, jako puno sirka je bilo...
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Kod mene se kukuruz nije od sirka vidio,u 7 listu sam adengom išao i ko suza kukuruz..
Motivel+banvel sam išao jedne godine i kao da sam vodom špricao.
Od tada ga izbjegavam.
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Meni dobro primio, ista stvar, nisu se redovi vidli kod 5-6 listova... I tarot je dobro odradio. Ima mjesta di ga jos uvijek ima,ali sam zadovoljan.
Lani sam brao iz usluge di sam nakom kruga ujutro odustao i reko da ako hocete mogu popodne probat brat ili nek neko drugi dođe, tolko sirka je bilo da sam nakon svakih 10 metara morao cistiti rakete... Strahota, kad se od sirka ne vidi kuruza...

Screenshot_20190803-213440_Gallery.jpg Screenshot_20190803-213430_Gallery.jpg
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Kod mene se kukuruz nije od sirka vidio,u 7 listu sam adengom išao i ko suza kukuruz..
Motivel+banvel sam išao jedne godine i kao da sam vodom špricao.
Od tada ga izbjegavam.
Da li je bilo kakve fitotoksičnosti na kukuruzu premda si prskal kukuruz sa 7 listova? Išao si preporučenom dozom? Da li si dodavao okvašivač?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
Nisam ništa primjetio zbog faze kukuruza tijekom prskanja.išao sam preporučenom dozom(možda malo i slabijom kad preračunam da sam malo manje od 3ha(2.7ha) pošpricao sa 800l vode i litrom adenga(2.44ha piše da ide litra),bez okvašivaća.
 

Najnoviji postovi

Na vrh