• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Tu se debelo zakasnilo sa spricanjem, tu je potrebna jaka doza herbicida, mozda cak i dva spricanja u roku od sedam dana
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja mislim da to Adengo rjesava bez problema u normalnoj dozi od 2.5 dcl na jutro.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ja bi to prvo pofurio mustangom i to ne punom dozom i za 7-10 dana necim kombiniranim npr. elumis peak ili principal plus. Nakon toga njiva mora biti cista kao tepih.
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Nije se moglo prije,zasto bi sad bilo kasno špricat?
Nije kasno, ali korove treba rjesavati sto pre, jer sa porastom kukuruza smanjuje se izbor herbecida koja se mogu primjeniti, ovde ako omane jedno spricanje kukuruz ce biti u sestom listu i onda ce biti jos teze unistiti korove a izbor herbecida jos manji....
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Odlučio sam se špricati sa adengom po prvi puta te mi je objašnjeno da je on kontaktni i zemišljni herbicid e sad kada ga je najbolje upotrebiti dan prije kiše po suncu ili navećer pa doćekat prekosutra kišu?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,645
Zemljišne je najbolje na vlažnu zemlju pošpricati, al ne boj se za adengo, njega svaka kiša ponovo aktivira.

P. S. Ako kaniš nakon kukuruza sijati žito, ako možeš sij u proljeće. Ako ćeš na jesen, budi spreman na smanjeni prinos
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ne nužno, bar ja to rijetko osjetim, baš ću vidjet ove, odnosno iduće godine iza njega i iza Elumis Peaka žito.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Na pšenici poslije adenga nismo primjetili smanjenje prinosa ali ozima crna zob je jedva preživjela,sušila se tijekom vegetacije i znatno prorijedila sklop.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,528
Jer su vam zemlje u boljoj kondiciji, kod mene na kiselkastom pjesku ovako se nekako izvuče, ali poslije Adenga amen.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Ja sam na adengu radi ambrozije i svega.
Motivel nije bi 50 posto rješio.
Adengo se reaktivira i sve uredi.
Kukuruz se lako pobere.
A i njiva očisti od nekih korova ko štavolj npr.
Njega više nemam.
 

zoribori

Novi član
Tu od
24 Kol 2020
Poruka
25
Sto mislite o split primjeni herbicida? Konkretno Elumnis Peak; ove godine ga prvi put koristim. Imamo dosta problema sa rizomskim sirkom a on jos nije ni krenuo, prehladno je i nema dovoljno sunca da krene kako spada, to ce bit tek za 20-30 dana.a polja ce vec iduci tjedan biti pune drugih korova, vec su poceli nicati, kukuruz je sad dva lista. Da li ici u cetvrtom listu sa pola doze pa za 15 dana ostatak? Jer me strah ako cekam da nikne sirak ovo drugo sve podivlja. Ako tko ima iskustva sa tim nacinom rada. Nemamo puno zemlje pa nije prevelik posao
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Ako imaš jako zakorovljeno polje trebao bi ići čim prije u tretiranje. Jer ako čekaš sirak da krene drugi korovi budu ugušili kukuruz i više on to ne može nadoknaditi... Ili split aplikacija ili još bolje (i skuplje) sad sa Lumaxom, Adengom... a kasnije Elumis.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh