• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
Da li je moguće da sam zeznuo špricanje sa adengom? Ostalo mi u sjećanju da sam špricao veče korove sa njim, pa sam i ove godine malo duže čekao. Sada ima lobode 5-10cm, i ne vidim baš da djeluje tjedan dana od špricanja... Jel ima nešto da se korekcija da napraviti? Da probam poslije ove kiše.... Jel netko probao dva puta sa adengo
Ako je loboda 5-10 cm neće je više adengo uništiti, trebao bi laudis koristiti...
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Jasno pise da treba kisa da ga aktivira,ako nije bilo kisa-eto zasto jos ne radi.
Od kada radim (6 godina) koristim samo adengo. Inače idem odmah poslije sjetve, ovo je drugi put da špricam po korovima. Ako se špricaju folijarno ne bi trebala kiša padat, ali evo pada sad ako nije već kasno... Do sada je uvijek bilo čisto kao pista pa me čudi ova situacija....

Ako je loboda 5-10 cm neće je više adengo uništiti, trebao bi laudis koristiti...
Probat ču poslije kiše sa laudisom, jedna je parcela kritična, druga mi se čini da bi adengo još mogao i odraditi sada poslije kiše.
 

dankec1912

Član
Tu od
11 Lis 2019
Poruka
53
Ma da. Kak se piše, trebali bi čekat tjedan dana da se vidi da djeluje, no čini mi se da ova kiša samo odmaže. "Pogledavat" ću ga do kraja tjedna, dati mu tih nekih 6-7 dana, pa za vikend razmišljati o korekciji ako korov i dalje krene bujati.

Recimo, parcela preko puta moje je čista ko suza (nisam provjeravao s čim su prskali), a rekao bih da je prskana dan prije moje.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Ovo je tretirano Adengom u subotu navečer. Sad čekam, vidim da je korov fino izbio. U subotu ga nije bilo ni približno toliko.
Za Adengo stoji da bi se trebao primjenjivati samo jednom u vegetativnoj sezoni. Eh sad...
Da je kod mene tako ja se ne bih brinuo. Nisam slikao kako izgleda al meni su redovi zeleni izmedju kukuruza, nijansu samo svjetlije boje od njega....
 

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
do 8 listova ide laudis, tako da imaš vremena... s njim se jedino moraš pridržavati točne mjere i ni slučajno povečavati dozu.

Ako ti je korov iste veličine kao i kukuruz i jako gust onda idi po pola doze u dvije aplikacije i očistiti će bez problema.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Upravo sam išao pogledati, od devet ujutro do sada 10 litara. Okolica Vžd.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Kod nas u Podravini pada neumorno tocno 24 h.
Palo je oko 70 l.
Ako nastavi tako do jutra, kak govori prognoza, bude preko 100 l u tih dan i pol.
Jucer ujutro sam taman zavrsil spricanje kukuruza i mislim da bude dobro uspjelo.
Taman je bilo nekih dan dva bez kise, da upije ova trava preko lista koja je iznikla, a sad ova kisa bude skroz aktivirala zemljisno djelovanje Adenga.

Sad je trenutno takvo blato na njivama, mislim da prskalice nemaju kaj najmanje 10 dana traziti u polju.
A sad dok okrene sunce i toplina, kukuruz, a i trava budu podivljali s rastom.

Tak da, ja sam zadovoljan kaj sam uspel sve pospricati prije ove velike kise.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
E da je moja najveća briga špricanje bil bi najsretniji na svijetu. Još mi je ostalo 30 rali,na koje je bilo nemoguće do sad opće krenuti nekaj delati a tek sad neznam kaj to bude. Posijal ju budem makar 15.6.al to pada i samo pada. Špricati se bude moglo vrlo brzo ak krene ljepše,to nije problem al sve drugo je veliki problem.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Sad bi mogla i suša bit ovo leto još nazadnje.
Da bar hoće biti,imal bi najbolju kuruzu u široj okolici jer imam većinu zemlje koja uvijek mokra na dubini od 15 cm.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ja s druge strane pošpricao "ni buse", svaki dan se lovi za sadnju duhana, valjda neće pobjeć, a taman hoću reć kak neki još nisu imali prilike ni posijat i iskoči mi post od Charlip...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja danas bil u Zg-u, bome tam sva polja skoro plivaju u vodi.
Tam je rado najvise palo kise.

Charlip
Posij neku grupu 300 i mislim da to bude dobro.
Ali posto velis da imas jake zemlje, da ne bude previsoka vlaga u jesen, kad velis da sve prodajes direkt ispod kombajna.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Jesen je bila kišna nisam dugo mogao kombajnom na masu parcela, sad sam posijao, mislio prskati Elumis banvelom,a sad voda stoji u tragovima traktora. Ništa do daljnjeg.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ima nas vise takvih ko Charlip, ja imam jos za sijati 10h.
U mojoj okolici ovi veci proizvođači imaju i peko 50h jos za sijati
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh