• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Hvala imenjače. :ppozdrav:
Ja sam kupil u poljo ljekarni Plod. Motikan i travel za 60 litri vode (najmanje pakiranje), znači da bi bilo za 20 ari (0,2 ha). Platil sam oko 100 kn, jedan je malo prek 60, a drugi malo prek 30, ali ne znam koji je koliko. Još moram kupiti okvašivač. Nije bilo malog pakiranja kad sam kupoval. Probaj poiskati na netu koji još preparati imaju rimsulfuron kao aktivnu tvar. Trebali bi biti jednako dobri.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Prosle god sam sprical sirak sa Motivelom koji isto ima tu aktivnu tvar, ali nisam bil zadovoljan bas.
Najbolje su mi se pokazali ti praskasti otrovi, tipa Trawel, Tarot, Task itd.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Nisu iste aktivne tvari. Motivel ima nikosulfuron, a trawel rimsulfuron.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,670
Ja mogu špricat jedino sa anfibijom, a i ovo kaj sam pošprical šta bu od toga poslije ovih kiša sam bog zna
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
I ja sam danas u pripremi prolazio na zalet 1-2 brza sa rd.. Samo da ne lijepi na valjak i gas. Popodne se prosušilo i bez problema posijalo.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Bez problema. 440l prelazim 2 rali. Dalo bi se nariktati uz druge dizne da ide na 2ha, ali otom potom.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,155
Stavi 03 dizne i prelaziti ćeš 2 ha,200 litara vode po hektaru je sasvim dovoljno a uštedit ćeš na vremenu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Samo smanji dovoljno tlak pa budeš šprical s većim kapljicama, koje su ujedno manje osjetljive na vjetar ;)
Dok smo sijali kukuruz, mislim da sam šprical s 1,5(-2) bar.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,844
Al ta fora prolazi samo za zemljišne herbicide, ovo kaj ide prek lista bolje da je jače dispergirano da boljebprekrije list
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
Al ta fora prolazi samo za zemljišne herbicide, ovo kaj ide prek lista bolje da je jače dispergirano da bolje prekrije list
Mislim da je i na tak niskom tlaku dovoljno sitno, jer se kapljice razliju po listu.
Magla je problem jer ju vjetar lako odnese kam treba, a ionak ne dojde ispod lista. Mislim da to ima više smisla samo kod atomizera ili šprica sa zračnom potporom.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh