• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
04 dizne 200l/ha. Tlak do 5 bara brzina do nekih 11-12 km/h. Ako je vjetrovito ionako se ne sprica ili se koriste drugacije dizne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,241
NH, to možeš postići na tablama, ali na nagnutim poljim i malim komadima ide se manjom brzinom ;)
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Pa nemam ni ja table 😆 ima svega, najvise komada jutro, dva.
Ali dovoljno je i 2.5-3 bara i manja brzina da bi se zadrzala potrosnja.
 
  • Like
Reactions: ZJ

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Ja spricam sa 04 diznama, 6.5 km/h, pritisak 3.5 bara i 320 l vode na hektar.

NEWHOLLAND
Pred par godina ti si mi preporucil onu aplikaciju Lechler nozzle calculator i po tom si stelam sve parametre i mogu si potrosnju posloziti skoro u litru za odredenu povrsinu.

Jedino kaj mi je prskalica postala malo premala, 300 l je i s njom poprskam 1.5 jutara.
Prskam s njom preko 30 jutara, a zal mi ju je mijenjati jer radi ko singerica.
20190525_104622.jpg
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Drugom na 1100 okretaja, tu ide tocno 6.5 km/h.
Poprskam jutro za par minuta.
Muci me kaj imam puno parcela, neke su udaljene i po 15 km, pa mi puno prelazi vremena na put.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,844
Ja spricam sa 04 diznama, 6.5 km/h, pritisak 3.5 bara i 320 l vode na
Isti parametri ko i kod mene, i u 2.brzini na 10-11 i to ispada cca 6km/h

Mislim da je i na tak niskom tlaku dovoljno sitno, jer se kapljice razliju po listu.
Magla je problem jer ju vjetar lako odnese kam treba, a ionak ne dojde ispod lista. Mislim da to ima više smisla samo kod atomizera ili šprica sa zračnom potporom.
Naravno, u praksi je to sve tu negdi, a u teoriji su to finese.... Kad riktam strojeve i špricu uvijek se vodim teorijom i da bude što točnije iako to u praksi nekad nema značajnije razlike, ali volim da je sve tip top
 
  • Like
Reactions: ZJ

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Ja spricam sa 04 diznama, 6.5 km/h, pritisak 3.5 bara i 320 l vode na hektar.

NEWHOLLAND
Pred par godina ti si mi preporucil onu aplikaciju Lechler nozzle calculator i po tom si stelam sve parametre i mogu si potrosnju posloziti skoro u litru za odredenu povrsinu.

Jedino kaj mi je prskalica postala malo premala, 300 l je i s njom poprskam 1.5 jutara.
Prskam s njom preko 30 jutara, a zal mi ju je mijenjati jer radi ko singerica.
Stavi trojke dize i na 3 bara, obrtaje malo više i povečaš površinu poprskanu, ipak bu lakše. Ja trošim nekih 250 l/ha.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Evo, ovak bi mi pasalo.
263 l na hektar, to bi taman poprskal 2 jutra s 300 l.
Sa 03 diznama bi pritisak bil tih 4.3 bara, a brzina bi mi ostala ista.
Screenshot_20210524-130700.png
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,954
Kod mene je ovako, brzina oko 6 km,pritisak oko 3bara, ugrađene dize ,sa slike 250 litara na hektar,a ove druge isto 04 preko 300 na hektar. Šprica ima 16 diza, 330 litara,Metalna Maribor. Nevjerojatna razlika a isti broj dizna. IMG_20210524_130455.jpg IMG_20210524_130835~3.jpg
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,559
Evo ovak je kod mene. Špricam sa 558 u drugoj na nekih 1200 okretaja i na pritisku od 3 bara sa dizama 03 i sa 440 litara ispadne ravno dva jutra. Inače sve špricam sa velikom špricom 1100 litara al pošto nemam traktor koji bi to nosio i išao među redove,kukuruzu i suncokret uvijek zapadne ova manju kombinacija. E sad je sljedeći problem. Kad pošpricat cca 80 jutara s tim a parcele su neke dosta daleko? Pa se sjetio stare cisterne 3000 l koja više od 30 god.vozi samo vodu al nema pumpu. Pa sam za 1500 kn složio ovo. 20210524_103457.jpg

I sad lijepo ja nju doma napunim, dopeljam negdje di imam veću količinu zemlje,zakurblam i za 3 min napunim špricu😎
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
@Ivan KC dok sam fergusonom prskao i ja sam drugom al s vise gasa pa sam nesto manje vode trosio.

@Fendt939 da, ag tronik

@mikke naravno da je razlika kad su se stare potrosile. I te lechlerove nisu skupe da bi se stavljalo neke lijeve

@Charlip svaka sprica vuce u sebe pa motorna pumpa ni nije potrebna. Samo ogovarajuci nastavak. Ja vucem iz obicne plasticne kocke ali kuci. Jer njive nisu daleko, a iz pipe je presporo.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,559
Velika šprica mi vuče al kak ovu malu najobičniju Leško složit da vuče nemam pojma. Ak neko zna kaj treba nek napiše

Sad kad bolje razmislim,čak i znam kaj treba. Morao bi kupit ventil sa tri izlaza,ugradit ga na crijevo koje ide iz rezervoara do pumpe i kad ga okrenem da ne vuče iz rezervoara nego iz cisterene i drugi da nejde posle pumpe na regulator nego dodat crijevo u rezervoar. Sad kad si reko da svaka može sam počeo razmišljati. Fučkaj ga sad,pumpa je tu nek pumpa pomalo .
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,954
@Ivan KC dok sam fergusonom prskao i ja sam drugom al s vise gasa pa sam nesto manje vode trosio.

@Fendt939 da, ag tronik

@mikke naravno da je razlika kad su se stare potrosile. I te lechlerove nisu skupe da bi se stavljalo neke lijeve

@Charlip svaka sprica vuce u sebe pa motorna pumpa ni nije potrebna. Samo ogovarajuci nastavak. Ja vucem iz obicne plasticne kocke ali kuci. Jer njive nisu daleko, a iz pipe je presporo.
U tom je i problem ove lechlerove su stare,ali ih bile zamijenile ove druge koje bile katastrofa,sad sam stavio natrag te lechlerove koje su na slici. Na drugoj slici su prošlogodišnje,radile samo jednu sezonu. Odokativno imaju veću rupicu.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Koliko čekate na špartanje poslje špricanja?Ja sam šprico prije 7 dana Talismanom i Muralom uvenula je trava al nije jos skroz požutila.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Ja kultiviram međurednom frezom, a i šprical bum u trake. Jesam li u krivu ako mislim da frezanje ne bu smetalo sredstvu da odradi svoje u širini 25 cm? Ostalo između redova (45 cm) bum ionako još jednom pofrezal.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh