• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Dobra škola da se ne drkari u jesen nego da se ore 😅😂
Otkud znaš da sam baš to radio jesenas, 👍.
Baš taj komad je napravljen kak treba. U sjetvi dok traktorom stanem na minutu dvije pokraj gume je izlazila voda van znači da je vlaga sačuvana maximalno. Šta se poslje desilo nije mi nikako jasno. U proljetnoj brazdi je kuruza malo bolja ali ni ona nije bajna.
Zanimljivo mi je da je u brdu kukuruz puno bolji nego u nizini što mi za ovu godinu nikako nema logike. Znači bolja je tamo gdje ima manje vlage. Kako to objasniti ?
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
246
Evo moj 9911. Sramota me bilo slikati prije kiše kako je izgledao. Doslovce je pola biljke bilo žuto. Sad se iznenadio što je i tu napravio klipić. Druga slika je gdje nije živi pijesak na toj parceli.
 

Prilozi

  • IMG_20210730_185752.jpg
    IMG_20210730_185752.jpg
    44.3 KB · Pregleda: 52
  • IMG_20210730_190044.jpg
    IMG_20210730_190044.jpg
    116.7 KB · Pregleda: 52

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
DADO 6340 pa ovisi od zemlje - tla do tla, humusa, da li je zemlja crnica, rastovača, glinica, pjeskovita itd....
Na jesen obavezno oranje, sjetva oko Đurđeva, pionir aquamax, sjetva duboka 8-10 cm, moja kuruza je vrlo dobra, e sad ako je sjebe led..... tko će ga znati.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,689
Hrva ti si napisao kako se uobičajeno radi. Po svemu je ova godina izvan uobičajenog, bar kod mene.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,749
Pošto moja prastara sijačica ne može baš točno pogoditi dubinu ali uvijek sijem tak 5-8 cm. Po meni niti preduboko niti preplitko. Ovo mi je treći puta da imam pušionu u kukuruzu. Dva puta iz neznanja a sad mi nikako nije jasno šta se desilo. Opet gledajući žito, nikad bolja godina. Budem sutra slikao 9911.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,687
Ovo je bila zadnja godina da se Pioneer 9911 prodavao kako takav i pod tim nazivom, barem su mi tako rekli. Nekako mi se čini da su pokupili šta su imali i to dali u prodaju bez neke veće kontrole. Moje mišljenje je da je i to jedan od uzroka lošeg 9911.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Mane je na dobrom tragu. Prošle godine nije bilo 9911 ni za lijek, a ove godine ga ima koliko hoćeš, a bome i svakakvog.
Bila je razlika da je sitnije i krupnije sjeme u dviie vreće sa iste palete, dakle, pakovano šta god su imali... Govorim o sjemenu s Mađarakom deklaracijom.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,687
Kod nas u KA je bila obrnuta situacija, prošle godine Pioneer-a si mogao kupit bez problema, ove godine doslovce preko veze. Barem sam ga ja tako kupio, jer drugačije nisam mogao, nije ga bilo.
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
KWS Konfites, sijan 03.05.
Zanimljivo da mi je na jednoj njivi koja do sad nije bila obrađivana podbacio a na ovim mojima koje su stalno sijane je blizu ovog na slici.... 20210802_182435.jpg
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Neki dan prolazeći kroz unutrašnjost, od Karlovca do Čakovca na dosta sam mjesta vidio u kukuruzu, stabljike bez iti jednog klipa, e sad pitam se jeli to silažna kukuruza, ili je problem drugačije prirode.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Može biti dosta stavki... od suše, do hibrida silažnih, a mislim i gnojidbe. Recimo farma kod nas puno gnoji i gnojem i gnojnicom i prihranjivaju, kukuruzi su im uvijek veliki i bujni, ali nikad klip ništ posebno, ne vjerujem da je baš uvijek do hibrida...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,689
Silažni kukuruz bez klipa je obična trava. Zbog suše se dešava to da biljka ne pušta istovremeno metlicu i svilu i taj kukuruz će najvjerojatnije ostati jalov ili imati male klipove.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,509
Kaj pogoni ovu pneumatsku sijačicu jer ne vidim da ide kardan sa RD?

 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
Je to možda Olt Msk s novim plastikama😰
Nisam zbliza proučaval ali pošto kardana nema ostaju ti opcije da je električna turbina gore ili da je na hidromotor, trećeg nema.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ma kakav olt bi to bio🤣🤣,monosem je i turbina je na hidromotor,na 2:06 se vidi da idu crijeva a ne koristi markire onda nema za kaj drugo biti.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,509
To je onda neki hidraulički izvod koji je stalno otvoren? Ne drži ručicu celo vreme (a i nema ju)… 😉
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh