• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Da, dio u zemlju a dio na površini. Ali ni to nije dobro… Trebalo bi ispod sjemena i sa strane…
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
631
Pa složite da ide dublje. Nebi znao kako to izgleda na toj sijačici, ali ako se ne može spustiti možda se može navariti da ulaze dublje. KAN bas i nema smisao s sjetvom jer kan djeluje vrlo brzo a u kukuruzu treba N od faze intenzivnog porasta.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,341
Sijačica je domaća radinost i umjetno gnojivo je složeno da pada na zemlju. Nema baš mogućnost trenutno neke promjene. Zato pitam da li bi bilo možda bolje pričekati da kukuruz izađe i onda mu dodati gnojivo, umjesto u sjetvi na zemlju?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Uh,to je teško reči,najbolja opcija je jedno i drugo. Naj lošije je da ostane vani,bilo kod sjetve ili prihrane. Ja pribjegavam gnojidbi kod sijanja i to na istu dubinu sa sjemenom,ali sa strane. 15-najstica i Kan pomješani pola pola
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Pa, ujutro je smrznuto, popodne se osuši, brazde su bijele. Moglo bi se.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
604
Nema još kapilarnog isparavanja i isušivanja jer je hledno pričekaj još malo krajem 2, početkom 3. mjeseca ovisno o vremenu do tad može biti još puno kiše a možda i snijega
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Ako teoretski sad poravnaš i na to padne neka jača kiša ili snijeg dobil budeš beton… Jedino ako imaš pijesak…
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,897
To se je meni jednom desilo, bila neka žurba, pa sam išao poravnati, doduše rekao je dva dana lijepo vrijeme, ali ih je prevarilo pa mi je pala kaša. Sjetva na ilovači katastrofa, prava muka, čak i na pijesku nije bilo toliko lako kako sam zamišljao, doduše puno lakše od same ilovače, ali znam da smo se mučili.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Na srpskom forumu čitam da oni brazdu zatvaraju odmah ujesen ili početkom zime. Doduše to nije zatvaranje sa šinom neto gruberom ili sjetvospremačem i prije bi se moglo reči da je usitnjavanje brazdi.

S obzirom da tu na forumu ima članova iz RS bilo bi lijepo argumentirano raspraviti prednosti i nedostatke jednog i drugog načina.

Molim ne u ovoj temi, nego ovdje.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Vjerovatno su im lakse zemlje,ove naše ilovače gdje kad oreš brazda ne puca cijelom dužinom tu nemaš šta tražit.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Obično se jako teške zemlje ujesen pređu teškom tanjuračom da malo poravna i da bolje izmrzne.Laku zemlju nema potrebe rano zatvarati jer se previše slegne i ostane bez zraka i teže se u proljeće prosuši za sjetvu
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Taljani teške gline pripreme u jesen jer na proljeće se nedaju obrađivat i još ih površinski dobro smrzne pa siju direktno pod koru.
Cilj mi je i meni probat ali prekasno skidamo usjeve i ne stignemo.
 

mika 1963

Novi član
Tu od
6 Sij 2022
Poruka
6
Pozdrav, zanima me koje su cijene za Pioneer sjemenski kukuruz 25000 zrna konkretno P 9415 , P9889 i P9978 .... netretirano..... hvala na odgovoru...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,872
Evo ga za sve Pioneeroljupce😁
 

Prilozi

  • CJENIK SJ. KUKURUZA I TRETMAN U 2022. GODINI.pdf
    124 KB · Pregleda: 90
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh