• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,810
Problem je jedino kultivator ako je niski tak kak veliš. Ako baš oćeš još kultivirati posudi imteov kultivator i rokaj. Preko haube je bila kuruza i nije trgalo
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
View attachment 50599
9911 sijan pred 1.maj..kukuruz do pojasa (a visok sam 193cm)...i kaj da sad radim? Nije kultiviran jer je palo tolko kise zadnja 2 tjedna da nisam.mogel s traktorom unutra a sad je vec preveliki i bojim se.da budem ga trgal...da ga samo folijarno pospricam? Da barem nekaj hrane dodam...bilo je nesto stajnjaka i u sjetvi 3x15 u sijacici...
Ako bi mogel od koga posuditi ovakav rasipac, to bi ti bilo idealno da ga prihranis jos malo s kanom.
Ja u folijarnu prihranu bas ne vjerujem.
prihrana-kukuruza-slika-36927687.jpg

Ja prosli tjedan zavrsil kultiviranje.
Na mjestima je bilo bas mekano, ali srecom nije me moral nitko cupati, nego sam se nekako sam izvadil iz blata.
20220609_174259.jpg
20220611_153327.jpg
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Ja danas kultivirao.
200kg/ha petrokemijasa.
Nisam slikao,al toliko mekano da se sam nisam uvjerio nebi vjerovao.
Svaka godina je priča za sebe što se vremena tiče i uvijek si mislim "što se još može dogoditi" pa se iznenadim.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,810
Ako bi mogel od koga posuditi ovakav rasipac, to bi ti bilo idealno da ga prihranis jos malo s kanom.
Ja u folijarnu prihranu bas ne vjerujem.
View attachment 50627

Ja prosli tjedan zavrsil kultiviranje.
Na mjestima je bilo bas mekano, ali srecom nije me moral nitko cupati, nego sam se nekako sam izvadil iz blata.
View attachment 50628
View attachment 50629
Nemoj se ljutiti,ali vjerojatno si po ovom blatu napravili više štete nek koristi
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,599
Imam za posudit rasipac..al bezveze mi je samo rasipat kan i onda ga ne barem malo zadrbat u zemlju...kod mene je prosli tjedan bilo jos gore od ovoga...nisam imal sanse uci a da ne zaglibim...i samo bi si sranje napravil...a sad je tak.naraslo da rade necu vise dirat...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Nemoj se ljutiti,ali vjerojatno si po ovom blatu napravili više štete nek koristi
Nisu polja bila skroz mekana, nego onako po depresijama.
Nisam veliku stetu napravil, izgazil sam mozda za par tacki klipa kukuruza, ali moralo se kultivirati, jer vec za par dana nebi mogel unutra s kultivatorom.

IImb0611
Ja mislim da je bolje i tak dodati kan, nego nikak.
Da dode kakva dobra kisa, bude ga rastopila makar bude i odozgora.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Evo nekultiviran kukuruz,bilo je premokro kad se moglo u kultivaciji,tako da je izostalo...
Ono što sam jučer kultivirao je barem 30% lošije od ovoga..
Isti dan sijano,ista gnojidba,isti hibrid.
 

Prilozi

  • 20220614_183512.jpg
    20220614_183512.jpg
    42.8 KB · Pregleda: 65
  • 20220614_183458.jpg
    20220614_183458.jpg
    39.5 KB · Pregleda: 65

amajic

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2021
Poruka
162
Uzas, kolega jako mi je zao.

Sto uciniti s takvim kukuruzom?
Zatanjurati dok je sad zeleno, silirati ako nekom uopce treba ili ostaviti pa cekati kakav ce biti na jesen?
 

Bicko

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
41
Kolko FERTINE R stavljati po hektaru. I u koje doba je najbolje ići špricat s njom predvećer i ujutro ili nema veze.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,810
Svaka folijarna prihrana se radi ujutro ili navečer. To piše i na na pakiranjima sredstva
 

Bicko

Član
Tu od
29 Srp 2018
Poruka
41
Svaka folijarna prihrana se radi ujutro ili navečer. To piše i na na pakiranjima sredstva
To sam i mislio ma imam 3 karnistera od prošle godine pa da se iskoristi. Koju dozu stavljati po ha
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh