• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz šećerac

Silvester

Novi član
Tu od
27 Velj 2015
Poruka
21
Pa svi smo mi naručili direktno iz bc-a , ne vidim drukčiji i sigurniji način? Samo što su oni aljkavi izgleda...
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Ajmo ekipo iskusna,pomagajte savjetima,u petak planiram posadit prvu turu šečerca......zanima kad pnovo podsadit drugu turu,molim savjet za efikasan(a naravno što jeftiniji herbicid),nešto o tretiranju zaperka....:frown:može i koja o gnojidbi????
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
upravo stigo iz rugvice i dovezao još 7 paketa s tim da sam uzeo 3 paketa "osmana" da vidim šta će biti:icon_keel:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Oče čovijek da proda i zaradi.
I ja budem isto - ja imam svoju računicu - 3500 sjemenki puta dva (kuna), minus pedeset posto i dvadeset posto isto minus još troškovi. A onda još pedeset posto minus na sve to skupa, mislim, te minuse, za lopove kaj mi pokradu, a ostalo bu sve moje. Zarada.
 

Dioniz

Član
Tu od
6 Velj 2015
Poruka
61
Meni to ispadne nekih -120% zarade... Fino Johabice, ja sam mislio da samo ja imam tako velike "marže" :)
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma daj, to sam ja lažno skromna - ja si priželjkujem 3500 puta dva, ali ipak sa realnim maksimalnim očekivanjima, ondak to nikad ne ispadne tako, ali ko mi brani željeti i nadati se......:icon_weed:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Bobić,je radi se o šečercu!

A ti bucmasta ne bacaj me u depru,tek sam danas zatanjuro umjetno(riknula 2 ležaja na tanjuračama)a ona o minusima.
Moja skromna matematika je 7x3500 je 24500 stabljika,:drink:minus 25% neubranog,ma nek bude 18 tisuča klipova,puta 0,8 kn je 14 400.Troškovi ovih oko 4-5 tskn,ostane oko 10 tskn......pa jebote od čega ti to ostane na 3/4 kj......naravno
AKO BUDE NORMALNA GODINA,AKO SVE PRODAŠ,AKO NAĐEŠ KUPCA I AKO USPIJEŠ NAPLATITI.....vrlo jednostavno i unosno:icon_weed:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Ma daj, to sam ja lažno skromna - ja si priželjkujem 3500 puta dva, ali ipak sa realnim maksimalnim očekivanjima, ondak to nikad ne ispadne tako, ali ko mi brani željeti i nadati se......:icon_weed:

jesi ti sigurna da imaš 3500 zrna?:icon_mrgreen:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Najveći povrtlar tamo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Labavi,onda najsigurnija opcija štand na glavnu ulicu,lonac,plinska boca,dobar razglas i udri.Moji prijatelji imaju nekakvi hibridni šečerac i znam da veći dio riješe slanjem na more u komušini 1kuna po komadu,lokalni plac je možda 20% po 2 kn
 

daevu

Član
Tu od
29 Sij 2012
Poruka
491
ja sijem 15 rali šećerca
izgleda da će se ove godine mnogima zgaditi šećerac
ako nisu dogovorili prodaju prije sjetve
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Nisam ništa dogovorio ali zato ću posijati malo,za probu,poznaje mali milion prekupaca,znam i neke ljude u trgovačkim lancima,pa kako bog da,probat ću doći i do nekih faca na moru,za kunu ću ga sam vozit,a ak bi bilo i koja lipa više......al ajmo mi njega prvo uzgojit pošto o tome znam jako malo.
Daj mi reci kako stvari stoje sa herbicidom(koji i kad),sa zapercima,a na kraju možda i ti otkupljuješ pošto vjerujem da za tu količinu imaš osiguran plasman?:(yawn):
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
ma mislim ja ga odvezem tamo i dam po kunu,jel i to izgleda nemoguče ,neznam,nemam iskustva ali slušam i čitam......jbg.....imam komšiju koj si baš nedaje truda,kukuruz(šečerac) u travi,klipovi oštečeni,mislim od moljca,kilavi,nikakvi.....i sve doma prodo po 70 lipa....:icon_e_geek:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Vidim da vas ima novih kandidata za laku zaradu...kao i prošle godine za češnjak...tko nema sigurno tržište (osim Johabice koja će sve prodat na placu) bolje da trud uložite na ribičiju....
 

Prilozi

  • 54cf9ebf_7307d1344213295-fishing-fishing-fish-water-smiley-emoticon-000714-large.gif
    54cf9ebf_7307d1344213295-fishing-fishing-fish-water-smiley-emoticon-000714-large.gif
    7.8 KB · Pregleda: 39

Najnoviji postovi

Na vrh