• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz šećerac

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@labavi, još čekam pp i objašnjenje kako je prošlo i šta ste se dogovorili.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Pa poslo sam ti pp,ponudio mi njihovu robu po izboru u kompenzaciju,sjeme koje hoču,u visini cijene njihovog sjemena,ne izgleda mi baš korektno.....a obrada,umjetno,zaštita......dogovorili se da mu se javim za dan -dva kad razmislim.Nemogu dobit nikog iz društva za zašt. potrošača.....neznam ni sam,možda bolje vrabac u..................:(nerd):
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
I dalje mislim da je do tebe labavi01, jer znam kada sam posijao na jednom mjestu spirit i nastupila žega a bilo je i grudvasto dobio sam rezultat ko i ti. Naprosto se klice osušile i pojeli je crvi. Neka biljka ima pola metra, druga 20cm.

Od bc sam posadio, pofrejzao pošteno, povaljao, za 2ili3 dana vidio da je vlaga nestala a klica krenula, brže bolje postavio kap po kap i rješio stvar. Ne moram govorit da na padajućm dijelu parcele gdje je zemlja sipka ko pjesak i drukčije strukture sve ko po špagi. Sijao običnom sijačicom na guranje.

Eh kad sam ja bio momak, sa 55 to baš i nisam.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Oprosti a ja i dalje tvrdim da je do sjemena.......mislim da sam to već pisao....moj komšija(nije baš za fizičke napore i nevoli biti žedan)pripremio tlo ko dvije divlje krmače da su pripremale,al drugo sjeme,malo dalje od mene......njegov će se uskoro izmetličat a moj se vidi na slikama......:icon_pidu:
Auuuu.....pa ti si star ko popov magarac,pa meni je tek prošlo pola stolječa
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,403
Aaaa, ja se osjećam još mladje,
a tek kad se obrijem, svi mi kažu da ni 40-et nemam, doduše sad kad radim sa sijenom nesmijem se brijati zbog prašine.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Labavi,poslušaj moj savjet,zovi Plodove zemlje ili neka druga strana pojača ponudu u kompenzaciji
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Šta je šečeraši ??? jel ga već prodajete?? inače da se zna kod BC superslatkog je normalno nejednako nicanje tj. klijanje, bez obzira kakvu pripremu zemlje uradili. Meni u zriobi poneki stigne onog koji je sađen tri tjedna ranije.
 

mladenim

Novi član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
8
Poštovanje!
Zanima me jednostavno pitanje,sjetva kukuruza secerca nekih 5-6000 klipova mi treba za prodaju na moru,dakle rucna sadnja voda mi je dostupna,nista neznam o tome,dakle koje sijeme,koliko,kako.... i otprilike koliki bi trosak bio? Hvala !
 

mladenim

Novi član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
8
Hvala lijepo na zaželjenoj dobrodoslici,posto sam tek usao na forum logicno mi je da neznam pravila i uvjete obajve,listao sam ovu poveznicu sto ste mi stavili,previse informacija i ne nalazim ono sto me zanima dakle konkretne stvari, dakle i dalje ako tko zna detalje sijetve kukuruza secerca,teski sam amater molio bih da izdvoji minut,dvije i objasni mi. Hvala
 

mladenim

Novi član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
8
oštovanje!
Zanima me jednostavno pitanje,sjetva kukuruza secerca nekih 5-6000 klipova mi treba za prodaju na moru,dakle rucna sadnja voda mi je dostupna,nista neznam o tome,dakle koje sijeme,koliko,kako.... i otprilike koliki bi trosak bio? Hvala !
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Takvu količinu zrna u prodaji koliko ja znam ima BC i to po 3500 zrna u vrečici, koja košta ispod 100 kuna, znači dvije 200 kuna za sjeme. Zemlju za sjetvu koja je izorana ujesen, u proljeće pognojiš umjetnim gnojivom, razbacaš 15 i usitniš. Nisi ništa naveo kakvu mehanizaciju osim motike imaš. Ako češ rućno sijat i obrađivat za tu količinu sjemena potrebna ti je površina od 200 čhv. Sijanje u više navrata, tako da imaš klipove za prodaju cijelu sezonu.
 

mladenim

Novi član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
8
Hvala lijepa,povrsina te zemlje je oko 5000m2 ali pretpostavljam da mi netreba cijela ta povrsina,planirao sam po 1000 kom sijati svakih 7 dana?! Osim motike imam motokultivator(freza) preorana je zemlja u 10-11 mijesec... sta je sa stajskim gnojivom (koziji) jeli prejaki ili ipak na sigurno umjetno?

I da na koliku dubinu otprilike da sijem?
I citao sam nesto da po 3 zrna idu u kucicu dali je to istina? Sta je sa polijevanjem protiv bolesti? Znam da puno pitam ali posto sam prodajem taj kukuruz na moru onda bih sve volio stavit na papir i vidit ima li racunice i nacin na koji radit. Hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bobe

Član
Tu od
22 Sij 2014
Poruka
312
Ne idu tri zrna već po jedno i ako hoćeš kvalitetan klip razmak u redu na 22-25 cm
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,420
Bc nikako, nešto su ukenjali i to nije ni blizu nečeg dobrog. Traži neki superslatki u am agru ili kadmo
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,658
Superslatki je od BC. Bolesti nema osim vaši kad poćne cvasti. Onda poprskat inskticigdom kratke karence ili biološkim Neemazal.a za međurednu obradu u više kultiviranja freza je zakon
 

mladenim

Novi član
Tu od
5 Sij 2016
Poruka
8
Bog ekipa evo opet ja! Zadnji put me niste bas mnogo savjetovali i pomogli pa evo dakle idemo opet,isto pitanje kukuruz secerac,imotsko polje zelio bih imati oko 5-6000 klipa,koliko i kojeg sjemena da uzmem i kada i gdje, kako gnojidba,polijevNje, molim pomoc.... hvala svima
 

Najnoviji postovi

Na vrh