• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KULTIVATORI - špartači

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Mislim da možeš ubaciti po jednu S oprugu između ona dva uzdužna flaha, ja to planiram doraditi na mom do kultivacije pa bude slika, siguran sam da je izvedivo.
Naravn da je to bila prva ideja. Najlakša i najlogičnija.
Ali i sama opruga je šira od prostora između ta dva uzdužna, a kamoli još sa nosačem.

Doduše, ono što mi pada na pamet je obrusiti oprugu da naknap stane između bez nosača i lijepo na dva mjesta malo jače piknuti var. Naravno prije toga odrediti visinu opruge.

Daleko najbrže, a čak mi i ne djeluje previše fušerski. Gunkciju bi svakako imala odličnu.

U slučaju da se skida pobrusit i skinuti zavar i to je to. :)

Poslano sa mog SM-G920F
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nemoraš, dovoljno je samo sa vanjske strane uzdužnih nosača navariti ili prišerafiti nove nosače iste debljine i samim tim si dobio razmak za nosač i S oprugu, ako ti je previše dužine iza, skrati original uzdužni nosač na kultivatoru i ovo isto dodaj onda iza, tak budem ja radio, vidio sam to več negdi na slikama.

Evo ti slika kak je kod mene, tu možeš vidjeti kak bude dok još dodam u sredinu po jednu S oprugu. Zamisli si :D:




 
Posljednje uređivanje:

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Nije to metal, to je neka tvrda guma, imaju tri tvrdoce, ovisi o kulturi. Trajni nasadi ili okopavine. Moglo bi se napraviti nosac zvijezde, jer ima jos iza jednu pločicu sa zupcima koja sluzi kao pokretac. A ovo ostalo cu cijevi 40 mm, najmanji problem. Imam cjenik u pdf-u, ako netko zeli mogu mu poslati.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Danas malo pripremao kultivator, zadnje motike su zamjenjene prošle godine, prednje ove godine, bliži se kultivacija.



 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Da li netko zna pouzdano gdje ima kupiti ovih cugova, uzengija ili kako se već zove za nosače zadnjih motika?

Ovo šta izgleda slično U vijku? Mislim da je M12 navoj.

Hvala.

Poslano sa mog SM-G920F
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Jel ima netko ili zna di bilo za kupiti tri sekcije za IMT kultivator? Ne trebaju ulagači niti motike..
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ja se prije cca mjesec dana satirao po cijeloj HR da nadem jedan. I maltene bio u stanju kupiti jos jedan kultivator.
Na kraju su mi dečki iz Se-kre privatno rješili.

Mislim da je tebi daleko najbolja opcija uzeti jedan lošiji cijeli kultivator.

Poslano sa mog SM-G920F
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Mjesec dana sam zvao svaki mogući broj u HR. I zbog jedne sekcije skoro kupio još jedan cijeli kultivator.
Na kraju našao kompletnu sekciju za 100 eura i lupao se nogom uguzicu dva dana. I sjeo isti čas i iz ZG zapalio u Vinkovce.
Ukupan trošak debelo preko 1000 kn.
A iskreno ne vjerujem da se može ispod 100 eura kupiti komplet sekcija. Možda sam u krivu.

Kultivatora pak ima za 2000 kn za birati. U ništa lošijem stanju nego bi bila ta sekcija.

A kolega ih treba 3. Što je osim rame i kutije ustvari cijeli kultivator.

Poslano sa mog SM-G920F
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,550
Ako nekog zanima 4 reda u odlicnom stanju

3d8babf1a874a351e627b1536a6c708e.jpg


893fa96271035adb1aa2e1702e1c209b.jpg
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Da li netko zna pouzdano gdje ima kupiti ovih cugova, uzengija ili kako se već zove za nosače zadnjih motika?

Ovo šta izgleda slično U vijku? Mislim da je M12 navoj.

Hvala.

Poslano sa mog SM-G920F

Ja sam uzeo nekompletan kultivator i te uzengije sam morao praviti , nisam ih uspio naći.
Mislim da je navoj M16.
Pravio sam od svijetlo vučene šipke , narezao dva kraja i onda savijao na toplo.
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Hvala na odgovoru...

Imam malo specifičnu situaciju tako da sam svakako htio kupiti novo originalno ajmo reć. I uspio sam se snaći na jednom mjestu nakon zvanja barem 15 trgovina. ☺

Palo mi je na pamet i to i napraviti od flaha i stegnuti sa šerafina ali htio sam primarno ipak naći ako je moguće. ☺

Poslano sa mog SM-G920F
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Jel ima netko ili zna di bilo za kupiti tri sekcije za IMT kultivator? Ne trebaju ulagači niti motike..
Pozdrav.

Jesi rješio šta po ovom pitanju?

Ako ti igra opcija kupovine kultivatora kompletnog ja sam ti sigurni kupac za ramu i kutiju.

Evo baš mi sad iskrslo i treba mi rama za nešto kemijati a kutiju bi si uzeo za pripasati na sadilicu.

U tom slučaju doslovno rješimo cijeli kultivator. ☺

Poslano sa mog SM-G920F
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,355
Ja i bratić smo kemijali, pa bi ja i on uzeli kompletni, njemu treba kutija, a meni rama i sekcije. A znam di ima samo rama za prodat ako te zanima...
 

ranger

Novi član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
3
Jel netko možda ima međuredni kultivator sa volanom, a da ga hoće prodat, može i u lošijem stanju, dvoredni...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,107
Ja sam u sredinu stavio motiku od 48cm zahvata , a one bočne srednje primakao redovima , izbacio sam one ''L'' motike sve.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Kod mene je sve ostale originalne, samo stavljene nove, prošle godine te zadnje, ove godine ove 3 prednje i to je to, sada ima opet nekog lufta, koji me zeza i jako moram paziti, al vjerujem da će ga zamjeniti isti OLT samo 4 reda
 
Na vrh