• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KULTIVATORI - špartači

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Pa znao sam da je na sredini. Ali kad sam ga dovezo i prikačio trop. Mislio sam će bit mjesta. A oko vara, jako malo smeta, ali smeta.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
3 opruge ce ic, 15 cm svaka moticica. DF ce dobiti ubrzo 11.2 44 i 9.5 32 gume za medjurednu.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Volio bih znati vaša iskustva koji je bolji kultivator za kukuruz sa standardnim motičicama ili s S oprugama.
Imam ponudu za Gaspardo HP 4
ili je bolje nešto drugo
Svaki savjet je dobrodošao
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Ne mogu vjerovati da nema nitko nikakva iskustva niti bilo kakav prijedlog
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ako imate dobar Gaspardo u ponudi, ili pretpostavljam da je u ponudi čak novi, uzmite.

Većina nas prelazi na opruge, to dosta govori, al opet u drugu ruku ni standardne nisu loše.
Što se tiče mene samog, preinaka na IMT-u da stavim motičice će koštat 1500 kn ali s tim da su tri opruge, inače svi imaju 5, pa ak neće biti dobro, lako vratim standardne...
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ja imam novoga Gasparda HP 4.
Kultivator je prva liga.
Gdje su nam OLT i IMT sa motičicama plazili po suhom Gaspardo sa S oprugama ide.
558 ga vuče u drugoj na 1200-1600 okretaja.
Ove godine je bilo jako suho i morao sam u prvoj kultivirati, taj kultivator ne odustaje.
Kad je pun gnojiva 558 bez tegova ga ima šta nositi.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Meni Gaspardo slabo prati traktor kad idem večom brzinom..
Kultivirao sam ove god sa 577,večinom u 2brzini malo gas,ako idem više od pola gasa,ili na dužoj zemlji stavim u 3brzinu,počinje kultivator plesat ljevo-desno neznam zašto,,

Inače nije loše napravljen..
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ja s tim nisam imao problema do sad još nikad.
Za sad sam pre zadovoljan Gaspardom.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Sudeći po vašim odgovorima uglavnom ga hvalite .
Da u kupnju idemo novog h 4 34000 kn
ali što me plaši ja imam IMT 539 traktor hoće li to njemu biti teško
kod nas s IMT 539 vuku lagano špartače četveroredne i IMT i OLT
Dali je taj Gaspardo h 4 teži po kilaži i teži za vući
Prijatelji koji su odgovorili ja im se zahvaljujem.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Prenosili smo kod pranja starog hl 480 sa 533 i nosi ga nekako. Ali u polju nema s njim sta traziti. Ni sa praznim, a kamo li s umjetnim unutra. Neznam jesu li ovi novi laksi, ali nevjerujem da bi ta kombinacija radila..
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Prvo nemres ga zakaciti ako ne stavis tanje klinove. Drugo i sa utezima naprijed budes muku mučil. Probal je kolega sa 539 i HP4, nije išlo.
I teže je vuć te sa oprugama, imaš 21 oprugu koja ide u zemlju, ko da sjetvospremac vuces.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Teži je za vuči od običnoga, ipak on ima 21 oprugu sa pačjom nogom.
539 nema s njim šta raditi.
Ja ako ne stavim bar 2 utega na 558 ne mogu ga nosit kad je pun.
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Hvala na svakom savjetu.
Kultivator mi treba za kukuruz i suncokret i za prehranu KANom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uzmi IMT 4 reda i kultiviraj za male novce :D:
Mene je prerada na S opruge za 2 reda IMT koštala oko 100€, za 4 reda bude oko 200€, stavi 3 S opruge po sekciji, prednju motiku ostavi originalnu.

Čemu Gaspardo...za to trebaju novci i veči traktor.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ako kupuje novo bolje Gaspardo nego IMT ili OLT.
Ja kad sam kupovao i OLT i IMT su bili skuplji od Gasparda.
S tim da imam i novog OLT-a 4 reda sa ramom od 6 redi i žao mi je što tad nisam uzeo Gasparda.
Ako ima puno za kultivirati ispalti mu se uzeti novi kultivator.
 

Najnoviji postovi

Na vrh