• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KULTIVATORI - špartači

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Išao bih na novi ili jedan ili drugi
pitanje je samo dali gasparda može vući 539 jer kod nas sa imt 4 reda radi imt 539
Ima za parati oko 30 h do sada je to odrađivao IMT 2 reda pa je malo sporo ali kvalitet posla zadovoljavajući
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Može 539 vuči,nemora se ič duboko 10cm sa kultivatorom,stavi se pliče i ide..
Ali neče moč nosit kad se u kutije stavi gnojivo..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Kod mene je takva situacija da Zetor 3511 ne može kultivirati sa 2 reda IMT na nekim parcelama.. Dobro bi mi došao 4 reda, ali kad nemam s čim vući.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Nema teorije da bi mogao s njim. Imam gdje je navijeno i taj dio ne smijem kultivirati jer samo siječe kukuruz.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Taj dio onda ne mozes ni s jednim. Di mozes s 2 reda mozes i 4. Imas i proximu samo uske nabacit.

21 motiku vucem s 533 bez problema. Naravno plice, ne vidim svrhu rovat po zemlji. I nesto kana u kutijama.
Tako da bi mu prije tezina bila problem.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Znam, taman sam u nabavci. Samo je spas kad u zatvorenom radis sve, od prihrane do spricanja i kultiviranja.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Nista ne fali prednjoj vuci. Pogotovo u brdu i bocnom nagibu. A i manje si limitiran sto se tice nosivosti.
Kod mene ce izgleda 13.6-38
 

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
Kultivator sa S oprugama, koliki je razmak vanjskih opruga u jednoj bateriji?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Nista ne fali prednjoj vuci. Pogotovo u brdu i bocnom nagibu. A i manje si limitiran sto se tice nosivosti.
Kod mene ce izgleda 13.6-38
Više gazi i manji ajnšlag.

Zapravo sam ja mislio na 12.4-36, 13.6 su više pa traktor visi naprijed.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Nisu ti gume problem kolega.
Moj manji Kejs sa 16.9 ide bez problema u kukuruz i soju.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Za dobro kultiviranje je najviše zaslužan onaj koji se nalazi između volana i sjedala,sve ostalo morete objesit mačku o rep i pričat ljudima pred dučanu..

Gume,ma kaj to ima veze,dok ide u redove nemaš se kaj brinut..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Več sam par puta pisao ovo pa eto moram opet. Ako ja morem sa zetorom 6340 kultivirati bez problema, još lakše nego sa ursusom 355 neznam šta je problem sa malo manjim traktorom. Stvar je u tome kak je neko rekel da prva vuča na kosinama nosi traktor ravno i kultivator ga ne zanosi ali moraju španeri biti pritegnuti. Ili je onak kak veli marko93 ? Nebu se valjda neko ljutil.
 

lukavtc

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
34
Imam pitanje u vezi dvorednog IMT-ovog kultivatora. Dakle stvar je podešavanju koliko će gnojiva baciti u kultiviranju. Ručke na obje strane su pomaknute preko broja 9 i drži ih žica u tom položaju, u tom položaju baca oko 90-100kg KAN-a po jutru. Prošle godine smo po tablici namjestili ručke da u kultivaciji baca oko 150kg KAN-a, kad vidi vraga on onda baca oko 20-25kg. Sad me zanima u čemu je tu problem, pretpostavljam da je do „klapni“ koje se pomiču kad kad se pomiče ručka, mislim da su isavijane ili tako nešto. Je li imao netko sličan problem?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da, one su savijene, meni je jedna na dvorednom bila na 7, a jedna na 9, 150 kg po jutru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh