• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Kolku količinu djeteline u balama ( kockastima ) spremite u godini i koliko kunića imate u tom perijodu u ciklusu ?

5 mužjaka,5 - 7 ženki (kako kad),cca 30 okota godišnje,sjeno 100 bala.Kuniće prodajem samo žive,(očišćenog kunića ne bih nikad želio prodati,niti sam do sad.)
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
da li se bojite mišje groznice? pitanje je za one koji drže kuniće u zatvorenom prostoru kao ja? da li vas je strah davati travu kunićima sad kad je ta mišja groznica?

inače da se pohvalim ona mlada ženka je 19.02 okotila samo 3 komada. dva su crnobijela(jer sam ju parily sa njem.šarcem) a jedan je crni. slike će biti uskoro
sljedeći tjedan možda budem parila onu crnu ženku s zamijenjenim mužjakom.
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
da li se bojite mišje groznice? pitanje je za one koji drže kuniće u zatvorenom prostoru kao ja? da li vas je strah davati travu kunićima sad kad je ta mišja groznica?

inače da se pohvalim ona mlada ženka je 19.02 okotila samo 3 komada. dva su crnobijela(jer sam ju parily sa njem.šarcem) a jedan je crni. slike će biti uskoro
sljedeći tjedan možda budem parila onu crnu ženku s zamijenjenim mužjakom.

ja se nebojim..
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
...zanima me kolko potrošite zrna i sijena do obrade mesa dal netko piše to pošto je vreča peleta od 20 kg nekih 80 kn i ječam oko 150 kn metar isto tako i kukuruz dal neko uopće vodi evidenciju potrošnje,prirast,uzimanje hrane...kod mojih kalifornijskih potrošnja je do 5 kg krmiva do 3 mjeseca starosti uz neograničene količine sijena tako da potrošim do nekih 45 kn na kunića i sve ostalo je čista zarada kad je tov u pitanju,kad uzgajam za rasplod malo više krmiva se potroši do nekih 7 kg i kunić ide od sa 6 mj starosti u prodaju po cijeni od 120-200 kn i do sad je ošlo več 25 komada u 3 mj za rasplod ako se dobro radi i zna se cilj sa križancima nikako to nebih uspio jer sam ih imao na početku uzgoja...

Ja vodim statistiku...pišem svu hranu, količinu, cijenu, važem sve očišćene kuniće i pišem za svakog datum i cijenu za koju sam ga prodao...isto tako i broj okočenih, broj odbitih, ...
Jedino ih ne važem prije klanja i nekoje koje prodajem žive...tak da nemam točni podatak potrošnje hrane za kilogram prirasta, al bitno je da ukupno vidim dal sam na gubitku, nuli ili u plusu ;)
 
S

smoki

Guest
da li se bojite mišje groznice? pitanje je za one koji drže kuniće u zatvorenom prostoru kao ja? da li vas je strah davati travu kunićima sad kad je ta mišja groznica?

inače da se pohvalim ona mlada ženka je 19.02 okotila samo 3 komada. dva su crnobijela(jer sam ju parily sa njem.šarcem) a jedan je crni. slike će biti uskoro
sljedeći tjedan možda budem parila onu crnu ženku s zamijenjenim mužjakom.

jel se ne bojiš hodat po voćnjaku ili livadi de koja crna mišja groznica
 
D

DUKS II

Guest
moji kunići ako ih ranim sa paletama potošim cca 3-3,5 kg paleta za kilogramm prirasta , stime da ne jedu čiste palete već im dajem max 50% paleta + žitarice u omjeru ovisno u kojem su stadiju uzgoja :axe:

Za srednje teške:
dimenzije kaveza
- S unutarnjom kotilicom 70x50x40 cm
- Za ženku i mužjaka: kavez s vanjskom kotilicom ne manji od 0,25 m2
- Za remont: 33x40x45 cm
- Kotilica se izrađuje od lima ili plastike s dimenzijama 40x30x30 cm
- Na bočnoj strani prema unutrašnjosti kaveza treba postojati otvor promjera 15 cm

Svim uzgajačima kunića sa porukom sve što nebi htio sebi nemoj pružati NI ŽIVOTINJAMA .

Dimenzije kaveza za držanj srednjih pasmina kao što su : a) kalifornijski , b) novozelanski , c) bečki kunić , d) činčila ...... su 60x60x50 + kotilica koja je 20-30x60x50

jer što je bok manji tu je veća mogućnost zaraze raznim bolestima nego inače čak bi preporučio svim uzgajateljima kunića da naprave jasle ( od žica iz frižidera ) kako nebi rasipali sjeno i tako spriječili da mokraća i izmet bude u doticaju sa ishranom .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
duks II @
slažem se s tobom,za par cm su mi veće dimenzije od navedenih i uvijek pomislim da sam trebao i malo šire.A što se tiče jasala,većinom su mi od te rešetke iz frižidera i do jučer sam mislio da je to najbolje riješenje za jasle, ali mi se dogodilo da mi je ženkica(crvena novoz.) iskakajući iz jasala zapela nogom i polomila ju :madmana: :madmana: .Morao sam joj skratiti muke :madmana: .Prvi slučaj ozljede kunića.
Ako budem pravio nove kaveze jasle će biti limene s vanjske strane.
Sad je udovac mužjak crveni novoz. na prodaju.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Žećo napravi jasle tako da kunići ne mogu ući u njih ;) ja sam koristio mrežu za žbukanje za jasle, 2 kvadrata dođu cca 20 kn.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Ja napravim jasle izvana tako da kunići jedu kroz mrežu od gajbe.
 

Prilozi

  • Copy of Jasle.JPG
    Copy of Jasle.JPG
    56.8 KB · Pregleda: 260

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Ja napravim jasle izvana tako da kunići jedu kroz mrežu od gajbe.

Na takve sam mislio,još ako je moguće donji dio lima produžiti u unutarnju stranu i saviti ga prema gore,nešto kao korito, da se još manje sjeno rasipa pogotovo djetelina.
 
D

DUKS II

Guest
preporuka

Ja napravim jasle izvana tako da kunići jedu kroz mrežu od gajbe.

jedna mana : to je žica sa velikim okom ( prevelikim ) kroz njega se u prostor kod kunića bez problema uvuče štakor , tvor , lasica i onda nastane kirvaj ( masakr )

evo jasle , hranilica i pojilica :

p1070587m.jpg

p1070588n.jpg

p1070589n.jpg

p1070591i.jpg

p1070592i.jpg



a ovo je moj recept za smjesu :supris: :

p1070594.jpg

p1070595s.jpg



ovako izgleda kotilica dimenzija 43x83x60/50 :

http://imageshack.us/photo/my-images/269/p1070599k.jpg/

ovo je slika djela kunićarnika :


p1070599k.jpg


OVO je prvo leglo Bečki Sivi stari 8 dana :

p1070597m.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Dal si kupio pojilice kod nas ili vani? 60cm je visina kotilice, nije li to previsoko?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
koja je razlika između žute zobi i crne zobi? ja dajem žutu zob.
Žuta zob se sije u proljeće a crna zob u jesen.
Crna zob je krupnijeg zrna,punija je i ima manje one ljuske koju kunići nerado jedu.
Dobra je i jedna i druga,zbog svog sastava najkorisnija žitarica za prehranu kunića.
 
D

DUKS II

Guest
objašnjenje

crna zob = žuta zob

Razlika je u tome što crna zob je jesenska i nije špricana ko proljetna žuta zob . Puno je zdravija i kunići ju jedu puno bolje .

pojilice i svu ostalu opremu uzimam u njemačkoj ali mogu nabaviti da mi ju dovezu jer sudim po sebi da nemamo novaca da sve kupimo na odjednom opremu i kuniće radi krvi

a sliku bečki Sivi evo nije problem :
p1070470p.jpg

p1070472u.jpg

p1070474v.jpg

p1070475.jpg

p1070476.jpg


:axe:
 
D

DUKS II

Guest
Hvala, lijepi su, nekak mi je cudno vidjet ih u sivoj boji, do sad sam vidio samo plave :D

misliš na ove jako paljene

p1070483b.jpg

p1070454d.jpg

p1070452j.jpg


a imam i malo svijetlije nijanse

p1070481q.jpg



samo neka njih .

Pozivam sve ljubitelje Bečkog kunića da mi se jave jer osnivamo KLUB UZGAJATELJA BEČKOG KUNIĆA zato narode dođite i raširimo rasu lijepom našom sve što vas zanima može i preko "pm-poruka"
 

Najnoviji postovi

Na vrh