• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

S

smoki

Guest
:arrow:

DSC00400.jpg


DSC00399.jpg


DSC00398.jpg


DSC00395.jpg


:mrgreen::mrgreen: prvi koraci...

DSC00391.jpg
 
D

DUKS II

Guest
Smoki

Vrlo dobri samo poradi na prednjom obilježju mora biti u ravnini sa početkom očiju a ne preko inače sa slike jako lijepi TIP i OBLIK .



medak :

Kole pripuštanje poslije okota 15 dan je ludilo ženke iscrpiš a pogotovo sa tolikim brojem mladih da njih je recimo 3 - 4 kom ok može proći ali ne svaki put . Ja bi to usporedio kao kad bi ženu čim rodi ponovno napunio pa neka rodi za 9 mjeseci nema veze što je rodila prije 1 mjesec .
 
M

medak

Guest
Smoki

Vrlo dobri samo poradi na prednjom obilježju mora biti u ravnini sa početkom očiju a ne preko inače sa slike jako lijepi TIP i OBLIK .



medak :

Kole pripuštanje poslije okota 15 dan je ludilo ženke iscrpiš a pogotovo sa tolikim brojem mladih da njih je recimo 3 - 4 kom ok može proći ali ne svaki put . Ja bi to usporedio kao kad bi ženu čim rodi ponovno napunio pa neka rodi za 9 mjeseci nema veze što je rodila prije 1 mjesec .

to san radija uvijek s mješancima do sada i nikakvih problema nije bilo....možda je jedini problem što je ona velika pasmina (5.7kg)....pričekat cu 20 dana pa cu je stavit pod zeca....a stavljam ih nakon 10-15dana samo zato što mi služe zbog mesa
 
D

DUKS II

Guest
da sokole maska ti mora biti u donjoj razini oka i što ravnija



medak

orijaške pasmine kunića NISU prilagođene uzgoju radi mesa ( imaju veliku koštanu masu ) . Tako da ako gledaš dobivenu masu mesa i usporediš sa srednjom pasminom u istoj dobnoj starosti vidi ćeš kako ona je u prednosti . ako držiš samo radi mesa onda dileme nema uzgajaj novozelandske bijele , kalifornijske , bečke , ovnolike .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

medak

Guest
da sokole maska ti mora biti u donjoj razini oka i što ravnija



medak

orijaške pasmine kunića NISU prilagođene uzgoju radi mesa ( imaju veliku koštanu masu ) . Tako da ako gledaš dobivenu masu mesa i usporediš sa srednjom pasminom u istoj dobnoj starosti vidi ćeš kako ona je u prednosti . ako držiš samo radi mesa onda dileme nema uzgajaj novozelandske bijele , kalifornijske , bečke , ovnolike .

znam sve!!!pošto san iz dalmacije neman di kupit ni novozelandske ni kalifornijske ni ovnolike a da ne prijeđen bar 300 kilometara...a pošto je takva situacija iman 2 ženke mješanaca i 2 ženke čistokrvnih njemačkih šaraca...pošto dio kunića(očišćenih ili živih) prodam ispred kućnih vrata iden logikom da ako nekome ne triba meso nego kunić bolje da mu ponudim šarca nego mješanca....a rado bih ja kupio neku srednju vrstu ali je to nemoguće naći u nas...ako netko ima dostavu za kuniće neka mi se slobodno javi
 

tihomiy

Novi član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
22
pozdrav..

ima li netko od vas za prodati belg. orijaše ili šarce do 3 mj. starosti??
znam da nije ovdje mjesto za kupnju i prodaju ali trebao bi 5-6 komada :)
 
M

medak

Guest
pozdrav..

ima li netko od vas za prodati belg. orijaše ili šarce do 3 mj. starosti??
znam da nije ovdje mjesto za kupnju i prodaju ali trebao bi 5-6 komada :)

ja cu imati za 15-ak dana prodat šarce
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
da sokole maska ti mora biti u donjoj razini oka i što ravnija



medak

orijaške pasmine kunića NISU prilagođene uzgoju radi mesa ( imaju veliku koštanu masu ) . Tako da ako gledaš dobivenu masu mesa i usporediš sa srednjom pasminom u istoj dobnoj starosti vidi ćeš kako ona je u prednosti . ako držiš samo radi mesa onda dileme nema uzgajaj novozelandske bijele , kalifornijske , bečke , ovnolike .


dali su mesna pasmina i hylla i velika činčila.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Čemu služe onda orijaši?, da bi ih držali kao ukras u dvorištu....:toimonster:
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
pocek-hyila je hibrid napravljen iskljucivo za meso, dakle da hyla je super za meso, hrvac ih ima i jako ih je hvalio. Za cincilu nisam siguran al mislim da nije bas njprofitabilnija za meso.

Pejo- tvoje pitanje je ko da pitas zasto ljudi imaju pudlice kad nicem ne sluze, ne idu u lov, ne cuvaju ovce.... Ja imam kunice prvenstveno za dusu kako bi se reklo, ne zbog profita, moze i orijas biti za meso samo ti je razlika da ces na orijasa potrosit 15 kg hrane i 5 mj, dok ces na kalifornijskog potrosit 4 mj i 10 kg hrane npr. Ako ciljas na kunice iskljucivo radi hrane onda uzmi hibrida za meso, ako ti kunici pruzaju zadovoljstvo i volis se baviti s njima onda uzmi pasminu koja ti se najvise svida. ;)
 
S

smoki

Guest
iskreno orijaši potroše i puno više hrane jer treba da narastu i do 9 kg mase a to zahtjeva puno hrane što zrna što sijena...
 

Najnoviji postovi

Na vrh