• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
To sa svinjama je loše ispalo. Samo sam htio reći da mi na selu koji imamo svega po malo ne možemo imati neku zaradu od toga. Ja i prodam nekaj kunića, ali velim u globalu. Ja ne pratim prirast kao ti (DUKS II) i ne mislim se time zamarati jer se ne bavim kuničarstvom na veliko, već za sebe i nešto sitno prodam ljudima koje poznam. Ali mislim da ovaj sa 63 dana i nema lošu kilažu?! Ili se varam!? Ja osobno do prije dvije godine nisam ni znao da postoje novozelandski bijeli i crveni, kalifornijski, bečki i svi ostali. Znao sam za šarce i orijaše. Barem sam čuo za nijh. Moji doma su uvijek imali mješance koji su bili pušteni po štali.
 
D

DUKS II

Guest
Ok

ni ja nemam uzgoj na veliko , ovo što radim je iz duše i ljubavlju prema kunićima , mala razlika kad sam se odlučio držati kuniće tražio sam rasu koja mi se sviđa i koja izgledom ostavlja sliku kunića kako bi rekao krupnog i velikog a da nije orijaš ili šarac .Nemam ništa protiv bilo koje pasmine , znam da je većinom ne samo u našim krajevima nego i dalje zastupljeni kunići velike pasmine ( orijaške pasmine ) .
Pročitao sam neko je pisao kako konići koji jedu same brikete su žilavi i da ni su nizašto , komentar na to je samo naprijed treba kupiti adekvatnu smijesu a ne smeće od smjese i onda pljuvati po smjesama samo se treba informirati o smjesi i na kraju vidjeti koliko košta kako je kalibrirana i tako dalje koga to zanima neka dođe na temu profesijonalni uzgoja pa ćemo diskutirati ako treba i koliko treba
 
H

Hrvach

Guest
Marin- Mislio sam da si bio samnom u busu jer je bio neki marin ali je kupovao golubove. Ovog ovnolikog s prve slike ću ti ukrast :D Prekrasni su...
Johny- Vidim da se širiš s uzgojem, samo tak nastavi. U vezi peletirke, imaš na youtube-u dosta snimki kako ju sam napraviti, nije ništa teško. Ja sam čak razmišljao da napravim jednu kapaciteta 50-80kg/h. Ima i neki internet dućan s kineskim peletirkama koje dođu oko 600$ sa svim putnim troškovima.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
http://www.frainequipment.com/images_product/5D0502.jpg

Aj pogledajte sliku i dajte mi procjenu, moram covijeku dat ponudu za slican kavez kao na slici,kavez ima 9 zasebnih boxeva, od inoxa je, ima hranilice, jasle za sijeno, pojilice na bocu, dolje isto kotaci kao na slici, u biti kao sa slike samo ima jos 3 boxa vise i lim nije sa strane supljikav, e da i svaki boks ima ispod ladicu za izmet. To je covijek donio s med faxa iz njemacke, u tom su bili pokusni kunici...
Ugl koliko po vama to vrijedi?

Hvala na pohvalama :)

Duks- slike se uploudaju pa cu ih stavit kad bude gotovo.
Hrvoje- jbg nisam ja bio, al imam i ja golubove cca 300 komada... hehe, kod mene su svi opiceni na zivotinje tak da svaki clan obitelji ima nesto za sebe, stari golubove, ja kunice, stara perad :D
 
H

Hrvach

Guest
Da se pohvalim, danas mi se okotila hylla ženka koja je bila parena s ovnolikim. Dosta je veliko leglo, nisam uspio prebrojati kolko ih je ali vidim da su mladi dosta krupni. Sutra mi je termin za 2 ovnolike pa se nadam da ću dobiti poklon za rođendan.. Nije bilo planirano,ali di ćeš veće sreće nego da dobiješ podmladak za rođendan :D
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Pozdrav,

Zanima me sljedeće, nabavio sam sijena i to 4 bale, no sijeno se od ljeta bilo na otvorenom, pa me zanima dali ga je dobro davati mladim kunicima starim 2mj, hoce li imati problema, postoji mogucnost i da su misevi bili po tim balama (mokrili i sl.), mogu li i zbog toga kunici imati problema
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
To sijeno najbolje ne koristiti. Za kuniće treba biti naročito dobro posušeno, na suhom uskladišteno i ne smije biti pljesnivo.
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Dijelove sijena koji su pljesnivi sam izbacio, sijeno je zelenkaste boje i ima lijep miris....
 

frikky

Novi član
Tu od
12 Tra 2011
Poruka
27
Sijeno koje je slučajno pljesnivo ili prašnjavo nikako ne davati kunićima jer bi u protivnom moglo doći do velikog uginuća. Većina bolesti dolazi od loše hrane.


Sijeno koje se daje kunićima mora biti dobro prosušeno i ostajalo nakon skladištenja barem nekih 3 mjeseca da "sazori". Dok se sijeno suši ne bih ga nikako smijela "uloviti" kiša. Tko ima mogućnosti dobro je nakositi koprive i osušiti te je kao sijeno suhu davati mladim kunićima. Dakako ne bih se smjela uzimati kopriva koja raste uza prometnice.

Kunić je jedna od najčišćih i najosjetljivijih životinja i ono što čovjek sam ne bih želio pojesti ni u kojem slučaju ne davati kunićima.
 
D

DUKS II

Guest
"Tko ima mogućnosti dobro je nakositi koprive i osušiti te je kao sijeno suhu davati mladim kunićima "

Mora dobro biti osušena jer ako imalo žari kada je kunić pojede i ožari se nastaje lom i mogućnost da se kunić jako ozljedi

Sijeno ili djetelina kada je izbalirana spremna je da odma se daje kunićima nema nikakvog zorenja , barem ja to nisam nikada čuo ( moji su pokoljenjima imali krave i konje i nikad nitko nije čuvao da sazori sjeno ili djetelina ) .

frikky koliko ti dugo sušiš recimo djetelinu na livadi prije spremanja na štagalj ili baliranja ?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ovo prvi puta čujem da sjeno treba sazoriti tu nešta nevalja ,sjeno ili djetelina šta su stariji bez obzira na dobro skladištenje gube na kvaliteti jer se stvara u samom sjenu proces lagane oksidacije gdje se pojavljuje prašina a koja vremenski lagano na sebe vuće vlagu ,potom dolazi do truljenja ,tak da ta teorija nije toćna a ovo sa koprivom to je ok.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
znaci sijeno uzalud nabavljeno, hvala na informacijama

Neznam zašto mislš da je sjeno uzalud nabavljeno jedino ako si mislio da je tvoje trulo ili nešta drugo...
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Ne, nije trulo, krajnji dijelovi su bili vlazni i to sam odstranio, sijeno ima lijep miris, tamno zelenkaste boje je, nije trulo niti tome slicno, to sijeno sam jos mislio rasiriti po travi da malo bude na suncu da se isprasi(mada nije niti prasnjavo), jednio buduci da je blo van mozda su misevi po njemu gazili, mokrili pa sam mislio da zbog tog ne dajem kunicima

Imam 31 mladog kunica(od 5 tjedana do 2.5mj), i zao bi mi bilo da im zbog toga bude nesto, inace imam cistokrvne panonce i krizance panonaca i kalifornijskih, malci su predivni, uskoro cu slike staviti pa cete ih vidjeti
 
Posljednje uređivanje:

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
jesam da, muzjaka je krasan, dugacak, a zenkica je manja, kad je bila skotna nije su puno udebljala samo je stomak veliki dobija, za sada ne mogu nista lose o njima reci, buduci da sam dosta sa njima pitomu su, umiljati, kad sam uzeo zenkica je imam 4mj a muzjak 6, i zanimljivo dok su rasli nisu se debljali kao ostali kunici nego samo u duzinu su isli
 
S

smoki

Guest
a kalifornijske isto njegovi ili od Musića...??? ili možda čak nečiji drugi..
 
D

DUKS II

Guest
Ovo prvi puta čujem da sjeno treba sazoriti tu nešta nevalja ,sjeno ili djetelina šta su stariji bez obzira na dobro skladištenje gube na kvaliteti jer se stvara u samom sjenu proces lagane oksidacije gdje se pojavljuje prašina a koja vremenski lagano na sebe vuće vlagu ,potom dolazi do truljenja ,tak da ta teorija nije toćna a ovo sa koprivom to je ok.

SIJENO ILI DJETELINA NEMA ROKA UPOTREBE

kakve gluposti sjeno ili djetelina može se davati i staro dvije godine
nemojte lagati prvo i osnovno mora se balirati djetelina rano ujutro najkasnije 9 ujutro ili popodne od 19-22 inema grede ostaje velika lisna masa .

samo ti kole davaj sjeneo ono što je imalo vlažno baci a suho daj kakva prašina kakve gluposti prodaju maglu u vreći držim kuniće 10 godina a ovakve gluposti nikad nisam čuo :prayer:
 

Najnoviji postovi

Na vrh