• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

S

smoki

Guest
slušaj ne može netko tvrdit da ima odlićne križance ako nije nikad radio vaganje obrađenih kunića sa kostima i vaganje bez kostiju,pratio radman mesa,napredovanje kunića od malena i koliko je potrošio hrane dok je uzgojio križanca to samo rade poluprofesionalni i profesionalni uzgajivaći i jedini mogu dokazati te tvrdnje...i bla bla bla bla tako dok neko ne popusti...
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Mene više od svega zanima koja je razlika u kvaliteti mesa između domaćih i hibridnih?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Mene više od svega zanima koja je razlika u kvaliteti mesa između domaćih i hibridnih?

To prvenstveno zavisi od hrane.
Ako će te farmske kuniće hraniti svakojakom hranom,nakon tri ili četiri mjeseca bolje ih je pustiti u prirodu,možda ih lisica bude htjela.
Mješanci će nekim čudom rasti s lošom hranom a za klanje su tek nakon pola godine,bolje svinju hraniti jer će utrošak hrane po grlu biti isti :toimonster:
Zamjena za pelete(ako uopće postoji) je puuuno suhe djeteline i razno zrnevlje.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
neka se javi i kaže sam i pokaže mi da je bolji sa križancima

Čitam redovito forum, ali nemam baš inpiracije za pisanje... Uglavnom ja ne kažem da su moji križanci bolji, ali ja sam sa njima zadovoljan. Imam jedne koji su okoćeni 14.01. i vagnut ću ih pa javim koliko su teški (možda i slikam ako mi uspije). Prije dva dana okotila mi se ženka prvi put, ima nekih 7-8 kom. Imam i 9 komada okoćenih 22.02., svi su jednaki i lijepo napreduju. Uglavnom 4 ženke i mužjak i ne mislim se zamarat kolko su im teške kosti, koliki im je radaman mesa i kaj ja znam...Uglavnom sve pokoljem od 3-3,5 mjeseci starosti i imaju od 1,70-2,10 kg očišćeni s iznutricama i kao takvi su mi prihvatljivi. A sad koliko pojedu...imam doma: kukuruz, ječam, djetelinu, sijeno; znači kupim nekad malo zobi (koju baš i ne vole) i pelete za koje sam rekao da im smanjivam u prehrani proporcionalno sa njihovom starošću. Maleni dobiju više, pa kako rastu sve manje i manje. Moji doma imaju i pajceke (isključivo za nas) i kad pogledate koliko oni pojedu i kak ih se često hrani i čisti pa stavite sve na papir i garantiram da su u minusu. Ali DOMAĆE JE DOMAĆE!!!!!!!!!!:supz:
 
D

DUKS II

Guest
Bečki kunić nije hibrid niti će ikad biti .
Poanta svega je imati jako kvalitetne jedinke za rasplod
evo slike od mojih malih kunića

p1070638c.jpg

p1070636z.jpg

p1070629c.jpg

p1070630h.jpg

p1070628.jpg

p1070616b.jpg

p1070608w.jpg

p1070614a.jpg



:roll::p
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Mislim nemam kaj reći kunići su ti prekrasni. Znaš dal netko ima u zagorju bečke?? Kak im se vrti cijena?
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
To prvenstveno zavisi od hrane.
Ako će te farmske kuniće hraniti svakojakom hranom,nakon tri ili četiri mjeseca bolje ih je pustiti u prirodu,možda ih lisica bude htjela.
Mješanci će nekim čudom rasti s lošom hranom a za klanje su tek nakon pola godine,bolje svinju hraniti jer će utrošak hrane po grlu biti isti :toimonster:
Zamjena za pelete(ako uopće postoji) je puuuno suhe djeteline i razno zrnevlje.

ovo si skroz fulo barem s moje strane i za križance..ja ih hranim s kukuruzom,zob,kruhom i sjenom i travom...i za 1,5 su za klanje ima oko 2 kg..
 
D

DUKS II

Guest
Mislim nemam kaj reći kunići su ti prekrasni. Znaš dal netko ima u zagorju bečke?? Kak im se vrti cijena?

Iskreno u zagorju neznam ko ima , ja imam svojih poznanika najbliže u Bjelovaru a cijena sve ovisi od 200 pa nadalje a za 200 srednje kvalitetni kunić .

Ti bi ih držao ? :axe:

žešćo pogledaj i razmisli nekad netreba pred rudo

p1070595s.jpg

p1070594.jpg
 
S

smoki

Guest
ovo domaće i Eko kad mi neko spomene obolim,ja držim i perad i patke koje su izložbeni primjerci punac ima svoje domaće kokoši i onda tek možete vidjeti razliku u kvaliteti,njegove kokoši nemaju ni približno dobru kvalitetu prirasta te same nosivosti kao moje izložbene,ukus mesa je isti a mojima je nosivost do 50 jaja godišnje vaća isto tako i u kunića,susjedi su počeli kupovat od mene matična grla samo da imaju ovaki radman mesa kao u kalifornijskih veči butovi i leđa i to je to,to se traži kod njih,ljudima sam dao recepte za dimljene kuniće,kobasice od kunića i mnogo mnogo još toga i to je ono što se traži da malo utroše u hranjenje a da više dobiju na prirastu i proizvodnji kunića,sami su rekli da domaće je samo na seoskom zraku i jedina razlika,sam princip držanja je bitan na otvorenom i s rizikom vanjskih utjecaja,ne cijepe i ne daju vitamine i onda kad naleti nešto zrakom ili kao često miksomatoza onda je plakanje.

meso panonaca je daleko najukusnije meso koje sam ikad probao i nemože da se mjeri s niti jednom pasminom,ne postoji domaće jer i to je moralo biti s nekom vanjskom rasom križano kao i večinom što bude sa ORIJAŠEM tako da ima samo organska vrsta hranjenja.
žitarice koje nisu špricane i gnojene mineralnim gnojivima a sve ostalo je isti vrag kao i peleti,eko proizvodnja za mene to je samo divljač koja se sama brine o sebi...
 
S

smoki

Guest
Mislim nemam kaj reći kunići su ti prekrasni. Znaš dal netko ima u zagorju bečke?? Kak im se vrti cijena?

Ivan Taradej


Repovec 16, 49210 Repovec


049/223401
 
D

DUKS II

Guest
Mislim da je ORSIC rekao da je kupio kunicu Orijaša skotnu za 350 kn tj. 48 EURA

ok a ovaj ljepotan je ipak ljepotan ima ocijenu 95,5 a sad zamisli 97
slikano na izložbi :
p1060945.jpg

i sad otiđi u Monor i nađi približnu glavu a da nepričam o nošenju ušiju tipu i obliku . Ovo je ORIJAŠ i za ovog mislim nebi trebalo žaliti ni 100 EURA bolje kupiti jednog poštenog nego svake godine uzimati novog i ništa od kvalitete
 
S

smoki

Guest
evo kolega u Višnjevcu ima orijaše i donio je par njih iz Njemačke svaki po 100 € komad

378959_209490952458770_100001935995615_457380_678175781_n.jpg


Eri Schlegel
 
S

smoki

Guest
evo i kako prvak njemačke to radi...

392930_202115919862940_100001935995615_438986_924735787_n.jpg


376504_202118543196011_100001935995615_438995_399028511_n.jpg


308147_193713067369892_100001935995615_414649_1166315508_n.jpg


desno Danijel Tramišak lijevo Erich Schlegel

inače Erich ima oko 100 -tinjak rasplodnih orijaša ali samo orijaša...2-3 štale pune ovakvih boxova...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Iskreno u zagorju neznam ko ima , ja imam svojih poznanika najbliže u Bjelovaru a cijena sve ovisi od 200 pa nadalje a za 200 srednje kvalitetni kunić .

Ti bi ih držao ? :axe:

žešćo pogledaj i razmisli nekad netreba pred rudo

p1070595s.jpg

p1070594.jpg

ma koje rudo?????ja sam spominjao grešku kad se hrani slabom hranom a ti
sad pokazuješ smjesu koja je barem 16% proteina (hranim trenutno skoro pa isto,osim suncokreta-suncokretova pogača)ako ti peleti nisu čakovečki -još bolje ,onda si pogodio i metionin i lizin.

matane za 1,5 mj =2 kg ma bravo :weedman: :weedman:
jel ovo tema o svinjogojstvu ili... :weedman:
 

matan151

Član
Tu od
13 Sij 2012
Poruka
112
ma koje rudo?????ja sam spominjao grešku kad se hrani slabom hranom a ti
sad pokazuješ smjesu koja je barem 16% proteina (hranim trenutno skoro pa isto,osim suncokreta-suncokretova pogača)ako ti peleti nisu čakovečki -još bolje ,onda si pogodio i metionin i lizin.

matane za 1,5 mj =2 kg ma bravo :weedman: :weedman:
jel ovo tema o svinjogojstvu ili... :weedman:

a dobro nemoras ti vjerovat slikat cu ti zeca ima 2mj i tjedan dana...jucer sam ga vagao ima 1.8kg
 
M

medak

Guest

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ivan Taradej


Repovec 16, 49210 Repovec


049/223401


Hvala! Meni su prekrasni bečki sivi. Nekak su mi prirodni. A možda bi i kupio par, ako bi cijena bila prihvatljiva... Stavim kasnije slike, vagao sam malo svoje kuniće...sad će mi se mali (sin) probuditi pa moram na čuvanje. :rolfer:
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
ovo si skroz fulo barem s moje strane i za križance..ja ih hranim s kukuruzom,zob,kruhom i sjenom i travom...i za 1,5 su za klanje ima oko 2 kg..

a dobro nemoras ti vjerovat slikat cu ti zeca ima 2mj i tjedan dana...jucer sam ga vagao ima 1.8kg

...hoćeš reći s dva i pol mjeseca..!!
valjda se računa i dojenje :drinkers:
 

Najnoviji postovi

Na vrh