• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Vakcina

Nikada nisam cijepio kuniće i do sada nisam hvala Bogu imao problema sa komarcima.
Na jednom drugom forumu sam našao da ima kupiti u Surčinu kod Beograda.
Kome nije daleko evo neka pogleda

Pročitaj pravila foruma!! Zabranjeno je stavljati linkove i reklame drugih foruma, koga zanima pošalješ mu link na PP
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

smoki

Guest
...ja sam zvao tamo nemaju kod njih to plane u roku dan dva...
exsa netko ko bi se bavio izložbenim kunićima jako je bitno cijepit jer bez tog ne bi smjeli nastupati a kod večeg farmskog uzgoja to je neophodna procedura i u Eu je po hccp propisan ali za matična grla tovna ti uopće nije potrebno cijepit jer sa 3-4 mj su oni za klanje a kad cijepiš ženku odma su i mladunci zaštičeni eto zato se cijepe radi preventive jer kad jednom ta bolest naiđe možeš da zaboraviš antibiotike...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Opasna boleština, a ako se pojavi...kunići u mukama :eek: baj baj..!
..ipak ne cijepim......cjepivo nedostupno,a to što se može nabaviti odnekud pa sumnje u kvalitet i rok trajanja,jer bilo je na nekom forumu; bolest se javljala i unatoč cjepljenju..!
Vjerojatno je da cjepivo smanjuje mogućnost zaraze e sad u kojem % ..!?
(u hr godišnje od gripe oboli cca 2,5% ljudi , a od broja cijepljenih protiv gripe oboli 2% ljudi.)
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
90 i neke, ne sječam se točno kada, u sisačko moslavčkoj izbila epidemija svi su kunići uginuli, moj stari je imao krasne francuske srebrne uvežene iz austrije, ni jedan nije ostao... kaže da je to bilo strašno, od tad nije htio imat posla s kunićima, ja sam ih opet nabavio kad sam porastao, al stari se tek sad smekšao na kuniće :)
 
D

denis1010

Guest
Bok Svima,
evo par informacija koji Vam mogu biti od koristi bar onima iz Zagreba,...
Naime, ja mogu nabaviti cjepivo Mixovac u kolicinama kojim zelite medutim najranije krajem mjeseca.Tast je rodom iz Podravskih krajeva i mjesecno je bar jednom u Madarskoj.
Bas sam danas dobio dozu za 20 cjepiva i ostat ce mi vise od polovice pa ako je nekome hitno neka se javi....samo da nadem nekoga da mi ih popika!?!
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
prehrana

imam jedno pitanje za sve vas koji kuniće hranite peletima i mješavinom žitarica:
kada kupujete žitarice (zob, ječam itd) da li kupujete to preko nekog oglasnika(npr.njuškalo ili oglasnik)gte ako kupujete koliku količinu kupite? isto je pitanje i za pelete: da li postoji za kupit vreća veća od 10 kg peleta?
meni bi veća vreća peleta za sada bila najpotrebnija no kako ponekad kao sada-danas nisam nabavila ni pelete ni žitarice sutra će jedan dio kunića biti na "dijeti" jer neću imati za sve. no imam pitanje: mladi kunići od crne ženke(mjesec dana stari) dosta pojedu tih peleta(ujuto i navečer u dvije hranilice) i ja im sutra imam samo za navečer. da li mi možete reći što bi ja njima te njoj mogla ujutro osim kruha i sijena dati a da mi ne budu gladni?
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
kastav koji je tvoj problem? držiš jadne životinje u katasrofa uvjetima sad im još ni jest ne daješ i to tu pišeš!?
 
H

Hrvach

Guest
Denis, dobro došao na forum, vidim još jedan s familijom u podravini :D !!

Kastav, ja neznam koji je tvoj problem, jel problem s tobom, s glavom ili s kunićima. Ti nisi normalna niti malo,a niti nemaš baš neka zdrava razmišljanja. Još jedna ovakva glupost i kunem ti se da letiš na neko vrijeme s foruma jer je ovo počelo ići iz krajnosti u krajnost. Neću da gubimo članove radi takvih pacijenata ko ti. Neznam kolko godina imaš,ali ovakva glupa razmišljanja nemaju niti klinci u vrtiću koji su nepismeni i seru u pelene,a za njih čisto sumljam da bi bili na forumima. Ja bi tebe ostavio bez hrane ali ne jedan dan nego tjedan dana, možda bi se kaj opametila i počela normalnije razmišljati.
 
R

ratar54

Guest
evo da se pohvalim okotile su mi se 4 zenke ,dvije hile i dva šarca maleni su za sad u redu a za dalje cemo vidjet....
da vas pitam sa koliko kila zive vage koljete svoje kuniće i koliko imaju kg kad ih ocistite ??
kastav pa odakle ti onda uzimas te zitarice i pelete ako neznas gdje ih kupiti????i peleti su pakirani u vreće od 10 kg najčešće i kupis ih u poljoprivrednim apotekama,sta je tesko razmislit o tome malo logički a ne po oglasniku trazit ????
 
B

boyche

Guest
Pozzzz svima. Ja sam nov u svijetu kuničarstva, nedavno sam nabavio zeke (mješance). Neznam koliko su točno stari, ali su teški 2kg. Ehh budući da sam se definitivno odlučio baviti ovime (ne primarno, nego sekundarno), odlučio sam sredinom 8. mjeseca nabaviti čistokrvne Belgijske Orijaše.
Nabaviti ću par koji nije u srodstvu, ali biti će star svega mjesec dana, tako da od parenja nema ništa prije proljeća.

Budući da ću nabaviti Orijaše od ovog prodavača, želio bih vas pitati što mislite da li su čistokrvni?? Pitao sam jednog čovjeka, koji drži čistokrvne Njemačke Šarce i on je rekao da su ovi čistokrvni..

Evo slika, pa recite šta mislite.

http://static.pik.ba/galerija/2012-04/slika-190817-2012-04-1334560012-velika.jpg
http://static.pik.ba/galerija/2012-04/slika-190817-2012-04-1334559369-velika.jpg
http://static.pik.ba/galerija/2012-04/slika-190817-2012-04-1334541747-velika.jpg
http://static.pik.ba/galerija/2012-04/slika-190817-2012-04-1334579410-velika.jpg
http://static.pik.ba/galerija/2012-04/slika-190817-2012-04-1334545376-velika.jpg
http://static.pik.ba/galerija/2012-04/slika-190817-2012-04-1334600739-velika.jpg
http://static.pik.ba/galerija/2012-04/slika-190817-2012-04-1334602228-velika.jpg

I da napomenem da sam ih kontao držati za meso, tj. za tov.. Ali evo koliko sam procitao na forumu, da se njih ne isplati drzati za tov, vec je najbolje, novozelandske kunice ili kalifornijske... ???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Kastav,pa ti stvarno nisi normalna,moli Boga da tvoje poruke ne čitaju prijatelji za zaštitu životinja,pa ti svoje kuniće MUČIŠ,neznam zašto ih uopće uzgajaš,pa kako možeš uzgajati kuniće a ne brinuti se o hrani za njih???Ne mogu vjerovat da nisi unaprijed nabavila hranu za kuniće,pogledaj po oglasnicima za žitarice,ljudi ih prodaju,pelete pak možeš kupiti u poljoprivrednoj trgovini,obićno ih pakiraju po 10 kg.Nemožeš kuniće hranit sa kruhom i neznam već sa čim ih hraniš.Da sam ja na mjestu moderatora ja bi ti zabranio pisanje na ovom forumu,jer ništa pametno ni ne pišeš.:evil:Daj zakolji te svoje kuniće ili ih prodaj da se jadnici riješe tih muka koje im ti zadaješ i nemoj ih više uzgajati jer nisi za taj posao.:madmana:
 
S

smoki

Guest
...boyche dok ti odgojiš orijaše ja ti sa istom dobi kalifornijskima mogu imat 3-4 legl,znači ja svoje sa 4 mj pripustim a dok ti svoje moraš odgojit do 8 mj pa onda počet s parenjem a da ne pričam kad ih uzmeš tako mlade da je jako velik rizik da neće preživjet jer im se sa 3 mj starosti tek razvija probavni trakt kako treba e sad to je kocka 50-50 oče neče...a da ne ulazim u detalje oko jako teškog odgoja orijaša i kad odrastu...
 
B

boyche

Guest
Evo budući da sam danas pročitao 50 prvih stranica foruma, odlučio sam da orijaši otpadaju, a da ću uzeti Novozelandske bijele ili Kalifornijske, ali vjerojatnije Novozelandske..

Imam par pitanja u vezi s ishranom..
Ja ih hranim svježom travom i pšenicom (ponekad sjenom), što vidim po većini nije idealna kombinacija nikako.. Vjerojatno bih trebao umjesto pšenice uzeti ječam i zob pomješati?? Ili nešto samo od toga dvoje, ali šta je bolje? A umjesto trave im bacati sjeno samo ????
I da pitam za pojilice i jaslice kako napraviti?? Jaslica nemam, te imam travo ili sjeno bacam u jednu stranu, ali oni nekad kakaju i piske na tu travu ili sjeno pa bi im trebao napraviti jaslice.. Ali kako???? Pls help?? A pojilice sam im napravio od konzervi od paštete ili narezka, ali oni se cesto pokakaju u to, ili upadne sjena i prljavstine, pa kako i njih na pravim?
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Obavijest

važna obavijest!
kako ste na moj posljednji post reagirali burno i sa uvredama smatram da ste i mene uvrijedili. ja se ispričavam ako sam ponekad bila glupa i blesava. stoga sam odlučila da neko vrijeme neću komentirati niti pisati svoja mišljenja ili probleme kao i da neću više čitati privatne poruke.
još jednom se svima ISPRIČAVAM!

lijep pozdrav.
 
S

smoki

Guest
kastav ovo je jebena stvar kod koje nema zajebancije zalihe moraju biti i moraš biti non stop spremna bitno je pazit kolko suhe hrane imaš kolko sjenaže imaš na zalihama pomno izračunat kolko se troši svega i imat za minimum 2 mjeseca jer onda dolazi od ovog suha hrana su žitarice ječam,zob,tritikal,suncokret,kukuruz i peleti i sad izbiraš šta ti ulazi u buđet s kojim raspolažeš i napraviš si smjesu i onda uz to ide sjeno i trava i voće i povrće nije neka filozofija i to je to dobar tek...:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

boyche i ja sam imao takvih problema u početku GOOGLE majka,ja sam vezao i žicom sijeno u snop i nataknuo na vrata iz nutra dok nisam nabavio jasle a za vodu imam jeftine limene pojilice na bocu ili jednostavno betonske sa zdjelicom od margarina iznutra ako ti je moguče da ih višlje staviš da samo glavom mogu dohvatit.
ja mislim da na facebook-u imam nekog u tvom kraju ko ima Novozelandske pa ću probat nabavit broj mobitela...pozz
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
evo kako sam ja jaslice napravio i mogu reći da tako najmanje prosipavaju, lijevo od kunića, od žice, ak ne kužiš stavit ču bolju sliku za koji dan ;)

p4210163.jpg


pojilce su ti najbolje nipl ili na kuglicu, tj na dudu onda ti ne mogu nikako zagadit vodu, al to moraš kupit...
 
B

boyche

Guest
@Smoki, hvala lijepo na informacijama, potruditi cu se naci nesto na googleu.. A sto se tice toga sa facebooka, ne trebas imam vec par ljudi koji ih imaju pa tako da imam od koga uzeti.. :) Zahvaljujem tebi.. A de mi recite samo, je li ok da im od zitarica dajem pola pola jecam-zob ili sam jecam, umjesto psenice??

@Marine, hvala ti na slici, pokusati cu i ja nesto slicno napraviti, a da im nije to preusko, ti otvori na jaslicama za uzimati, za velike kuniće tj. odrasle ??
A ovo za pojilice te nisam bas razumio, kakve nipl na kuglicu, to ne kuzim bas najbolje? :D
Sorry, pocetnik sam..

I da još nešto.. Vidim da je ovo Novozelandski bijeli kunić, ako se ne varam?? I kakvi su oni, jel dobro rastu, kada se kolju, koliko zive vage, za koliko ociscenog mesa???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
boyhce...
Ja držim križance i odlični su mi, ali ti si nabavi neke čiste tovne pasmine jer sa križancima nikad ne znaš na čemu si. Iako moji križanci ni malo ne zaostaju za čistim tovnim pasminama (barem koliko sam čitao po ovom forumu). Ja im dajem suho sijeno ili djetelinu; svježe djeteline; smjesa ječma, kukuruza i peleta (odraslim izbacim pelete iz prehrane, ženkama koje imaju mlade malo ubacim); ponekad suhog kruha i to je to. Iako ti je i tritikal odličan, al onda ne trebaš ječma. Pšenicu svakako izbaci, a zob kak hoćeš, moji kunići baš ne vole zob...

Evo ti slike napravljene smjese i gajbe za kuniće koju sam ja napravio. Pregrađena je na pola, tako da su im u sredini jasle, a svaka ima vanjsku hranilicu i pojilicu na flašu.



 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Nije im preusko, izvuko sve do zadnje travke, a skoro ništa ne prosipaju.

evo tu imaš nipl pojilicu pod nazivm "automatska pojilica za kuniće" znači imaš skretnice, cijev i pojilice, to razvedeš po svim boxevima i spojiš na jednu kantu iz koje svi dobivaju vodu. Mana toga je ako trebaš dati ljekove/ vitamine određenom kuniću kroz vodu ne možeš.

ovo je nipl pojilica sa posebnim sprenikom za vodu za svakog kunića zasebno, po mome mišljenju najbolje rješenje ali u hr nisam našao gdje ima za kupiti

ovo je na kuglicu, nedostatak je što moraš svaku skidat s kaveza da je napuniš i teško je naći od litru.


Ovo na slici nije novozelandski, to je panon bijeli kunić.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Boyche, Dobro došao na forum! Svaka čast na pokazanoj dobroj volji i čitanju teme iz početka.

U vezi ovog mučenja. Ako neko smatra da je napravljena greška s opomenom nek se javi vodstvu foruma i da svoje razloge. Molim ostale članove da se suzdrže vrijeđanja i napadanja da bez veze ne pokupe opomene. Najmanja namjera je bila istjerati nekoga s foruma, opomena je dodjeljena/zaslužena zbog načina pisanja koji bi mogao izazvati burne reakcije,a i nije baš humano. Ono kaj ne bi radio čovjeku nemoj niti životinji, zlatno pravilo kojeg se neki očito ne drže.
 

Najnoviji postovi

Na vrh