• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
ja sam baš jučer radio nešto prefino :)

očistiš zeku od kostiju, staviš pršut, sir, pancetu, gljive u njega i zarolaš ga, i iz vana ga oblošiš pancetom. Nešto prefino, budem stavio sliku da vidite kako to izgleda :D
 
H

Hrvach

Guest
Marine, ja ne vjerujem u nešto dok to ne probam, je..š sliku :D Nego koju tekućinu preporučaš uz to? Znam da voda sigurno ne odgovara:rolleyess::mrgreen:
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Prije

p5050162.jpg



Poslje

p5050165.jpg



Hrvoje nije problem, moja su vrata svima širom otvorena ;) Od tekučine pivo ili vino, kome šta boje paše :D
 
K

kemicar

Guest
Kak to skineš kosti a da dobiješ jedan komad?
Ovo izgleda super. Ak navedeš kak vadiš to bude za ručak u nedjelju.
 
S

smoki

Guest
ajmo da vidim kako je prošlo cijepljenje dal ste išta uspjeli nabavit jer krajni je rok i več je sve trebalo biti pocijepljeno...ja sam uspio matično cijepit i par mladih i baš kad sam mislio drugu dozu načet naišlo nevrijeme i srušilo stol sa bočicama i sve se razbilo i rasipalo juhhuuuu za popizdit sd čekam da mi stigne nova doza za ovu sad bandu koja je ostala...
 
N

niko piko

Guest
Koji je naziv cjepiva i protiv čega je sve. Za sada sam samo davao sulfamidin ali u vodu.Unaprid hvala !!
 
S

smoki

Guest
opet ponavljam
Mixovac iz Mađarske 20 doza 10 € super sredstvo traje 6 mj u kunićima jer to je dio kad komančerosi napadaju od 5-11 mj,ja sam ga nabavljao iz srbije moguće i opet a ću ove god jer tamo ima ljudi koji idu u mađu pa donesu...

MYXOREN slovačka 20 doza oko 7 € jako dobro sredstvo i jako efektivno ipak slovaci drže do kunića više nego mađari pa je i mnogo bolje,daje se u but s nutarnje strane,teže ga je nabavit jer nema isporuke iz slovačke...

...nitko ne piše ni dal su im se legla oporavila,povečala okotnja,dal će netko neš izlagat.
ja sam još na li-la oču izložit il neću jer imam i peradi dosta pa mi svejedno šta nosim,otkad kosim i dajem svježe legla su se povečala za po 3-4 kunića u leglu a broj othranjenih je nevjerovatan mislim da se neću maknuti od kalifornijskih sljedećih 5 godina jer su stvarno nevjerovatni ako ih uspijem prebacit u veliku garažu ne gine mi povečanje na 10 ženki i 2 muška za rasplod i onda ludilo...
 
D

denis1010

Guest
Bok Svima,

ja sam Denis i dolazim iz okolice Zagreba.Trazeci neke informacije vezane za Ovnolike kunice naisao sam na ovu Temu i evo mene...
Inace imam dva para ovnolikih kunica(Havana,Plavi).Evo i njihovih slika.

Toliko za sada.
Lp,

Plava.jpg Plavi sarac II.jpg

Havana sarac.jpg Havana II.jpg
 
D

DUKS II

Guest
Bog Denis 1010 drago mi je da se netko javio od novih ALI " RASPRAVE ILI DISKUSIJE " o rasama kunića se vode u temi profesijonalno kunićarstvo . Mada je meni svejedno ali ima onih kojima ne možeš ništa reći a kamoli komentirati zato je otvorena nova tema . Drago mi je da se uključuju novi ljudi sa svojim iskustvom i nadam se da će nas biti još i više .
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Bog Denis 1010 drago mi je da se netko javio od novih ALI " RASPRAVE ILI DISKUSIJE " o rasama kunića se vode u temi profesijonalno kunićarstvo . Mada je meni svejedno ali ima onih kojima ne možeš ništa reći a kamoli komentirati zato je otvorena nova tema . Drago mi je da se uključuju novi ljudi sa svojim iskustvom i nadam se da će nas biti još i više .
Daj, DUKS, kakvo profesionalno kunićarstvo? Ako je nešto profesionalno, onda mora biti u takvom obimu da se od toga može živjeti. Nek se jave forumaši koji uzgajaju toliko kunića da samo sa prihodom od kunićarstva uzdržavaju svoju obitelj.
Rasprava o genetici kunića je sasvim druga tema i ne mora biti samo za profesionalce.
 
S

smoki

Guest
...ja sam dobio Mixovac i jedva ga uvezo kao da sam drogu prevozio,nažalost kolega ne ide više u mađu tako da sam i ja ostao bez druge ture cjepiva i morat ću vidjet neku brlju u našoj veterinarskoj ambulanti kao i preklani što sam radio,kažem po koji put neka vaši veterinari probaju kontaktirat svoje dobavljače ako mogu nabavit jedno od ta 2 cjepiva...

...a što se tiče profesionalnosti onaj koji prodaje i živi o toga i onaj koji to radi iz ljubavi ali i da se natječe i da očuva pasminu ili možda da stvori novu rasu je sasvim isto,princip rada je isti koriste se jako slične metode uzgoja samo je drukčija svrha,doma kad križate rase ne vodite evidenciju ko je s kim od koga koja pokrovna boja trallalalala itd nego samo napariš i čekaš,pa nakrkaš hranu i eto ga na ražanj dok kod nas se jako strogo vodi evidencija ko s kim odakle kod koga po novu liniju(za križanca nečeš potegnut u Austriju) itd dok se to radi samo kod izlagaća i farmskog uzgoja e pa sad vi vidite dal spadaš u profesionalno,amatersko ili čak neko drugo mjesto...
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
jbg ja sam pitao dvije veterinarske ordinacije i rekli su da ništa od cjepiva, pitao sam i veterinarski fakultet u zg i ljubljani i ništa....
 

Najnoviji postovi

Na vrh