• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Da vidio sam nešt na internetu, mislim da se zove zeolit prah, i platične rešetke koje se stavljaju na pod da se mokraća može slijevat u odvod. Ima dosta farmi koje su počele s tim načinom držanja kunića, a i sve više ljudi (EU) ne želi više kuniće iz kaveznog uzgoja. Bratu je pobjegao jedan kalifornijski iz gajbe dok sam bio na moru i nastanio se u dvorištu ispod kokošinjca. Mjesec dana se hranio (šrot) sa kokošima i patkama, pio iz njihovih posuda, bio vani na kiši i dobro napreduje. Još uvijek je u dvorištu, moram ga ulovit da ga izvažem i vidim razliku spram ovih u kavezima.
 
S

smoki

Guest
je tamo im je opći smisao da su im životinje u večem prostoru ali taj luksuz si mi ne možemo dozvolit pa nekad si ni ovakav ne možemo ali kod takvog uzgoja je neiskoristivost prostora velika jar drže samo na podu nemaju na katove a s tim i hale moraju biti kao hangar za avione...;)
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Hvala na savetu! :)
Pa da, hocu da uzmem nesto za meso, koje su pasmine najbolje za meso i koje najbrze napreduju?

Evo da ia ja svoje "križance" pohvalim, oni su ti the best...šalim se, iako već ste mogli pročitati da dobro napreduju...Imam sada dva legla (okoćeni 07.06. i 10.06.) i ekstra su, rastu ko iz vode, a svi ko jedan...baš su prekrasni i sad da ih koljem sigurno su po 1,20-1,30 kg očišćeni, a do 10.09. kad budu 3 mj stari budu u ekstra kilaži.
Inače imam i dva legla (okot 27.07. i 29.07.) i jedan mali mi ne može stati na zadnje noge. Do prije dva dan je bilo sve OK, al sad zadnje noge vuće za sobom, vjerojatno mu je kičma slomljena. Ili?? On jede i sisa majku ali zadnje noge vuće za sobom. Dal bude kaj s njega ili da mu skratim muke?
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav forumaši!
Smoki imaš jako ljepe kuniće! ;)
El mene to oči varaju ili su oni tetovirani? :scratch
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Inače imam i dva legla (okot 27.07. i 29.07.) i jedan mali mi ne može stati na zadnje noge. Do prije dva dan je bilo sve OK, al sad zadnje noge vuće za sobom, vjerojatno mu je kičma slomljena. Ili?? On jede i sisa majku ali zadnje noge vuće za sobom. Dal bude kaj s njega ili da mu skratim muke?

Mislim da mu trebaš skratit muke al ima i alternativa :[YT][/YT]http://youtu.be/FbCPmM59Lw0
 
S

smoki

Guest
...tnx Kuba, da počeo sam aktivno sa tetoviranjem i ovi su na pripremama za jesensko-zimske izložbe...
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Aha,a gdje se to tetovira?kolika je cijena po zecu? ili kako to već ide... :scratch
 
S

smoki

Guest
meni sudac a kako kome ,neko ima kliješta pa si sam tetovira i to je to za izložbe se ne nose kartoni tj rodovnici jer ih nitko ne provjerava...
 
D

DUKS II

Guest
HRVACH

uzgajao sam hylu neki 2 godine dok nisam pukao i sve poklo a rasplodna grla prodao u selu ?
Mislim da vredanje nije potrebno ja svoje kunice ranim sa smjesom i u nju jos dodajem crnu zob , tritikal , suncokret , jecam , zito soju i bob tako da pravim neku svoju kombinaciju koja mi se pokazala odlicnom . Inace smijesu kupujem direktno iz PEHRE i to posebno za doba laktacije posebno za starost do 30 dana i dvije zavrsne za tov i na kraju i na kraju smjesu za rasplodna grla u fazi mirovanja i dajem im suhe dijeteline koliko god hoce pojesti jabuke i kruske , mrkvu kada ih imam tj od 10 mj. do 5mj ( dok imam u svojoj ostavi ) . Kunici u starosti 3 - 3,5 mj moraju biti oko 3-4 kg u , cistog mesa u prosijeku oko 55% e sada po hibridu je to omjer gubitka oko 200 - 300 grama cistog mesa maksimalno nista vise . Mogu se pohvaliti da sam imao Sampiona na prosloj drzavnoj izlozbi i da ove godine mislim da cu je obraniti moja grla nesto su iz uvoza nesto moja otprilike pola pola , nisam uzgajivac koji mjenja pasmine ko carape i ima pet pasmina i naziva se uzgajivacem niti sam upoznao niti jednog tog tipa vani .

Ne po mom misljenju negoli po misljenju ekvivalentnih ljudi Francuski Ovnoliki imaju najukusnije meso od kunica .

Sto se tice tetovaze svi uzgajivaci koji hoce tetovazu MORAJU BITI CLANOVI NEKE UDRUGE i kao clanovi iste moraju se javiti svome tetovatoru da mu tetovira kunice i izda rodovnice cijena tetovaze se krece oko 5 do deset kuna kako koje drustvo

Sto se tice odmora kod kunica koji su u rasplodu misljenja sam i iz onog sto sam procitao da bi se trebalo napraviti stanka makar preko srpnja i kolovoza a sada ko hoce moze ko nece nemora meni nije u interesu isforsirati kunicu unutar godine i pol ili dvije i kraj jer tek nakon dvije godine ona daje stvarnu sliku svoje kvalitete.

:partyman:
 
D

duba0s

Guest
HRVACH

uzgajao sam hylu neki 2 godine dok nisam pukao i sve poklo a rasplodna grla prodao u selu ?
Mislim da vredanje nije potrebno ja svoje kunice ranim sa smjesom i u nju jos dodajem crnu zob , tritikal , suncokret , jecam , zito soju i bob tako da pravim neku svoju kombinaciju koja mi se pokazala odlicnom . Inace smijesu kupujem direktno iz PEHRE i to posebno za doba laktacije posebno za starost do 30 dana i dvije zavrsne za tov i na kraju i na kraju smjesu za rasplodna grla u fazi mirovanja i dajem im suhe dijeteline koliko god hoce pojesti jabuke i kruske , mrkvu kada ih imam tj od 10 mj. do 5mj ( dok imam u svojoj ostavi ) . Kunici u starosti 3 - 3,5 mj moraju biti oko 3-4 kg u , cistog mesa u prosijeku oko 55% e sada po hibridu je to omjer gubitka oko 200 - 300 grama cistog mesa maksimalno nista vise . Mogu se pohvaliti da sam imao Sampiona na prosloj drzavnoj izlozbi i da ove godine mislim da cu je obraniti moja grla nesto su iz uvoza nesto moja otprilike pola pola , nisam uzgajivac koji mjenja pasmine ko carape i ima pet pasmina i naziva se uzgajivacem niti sam upoznao niti jednog tog tipa vani .

Ne po mom misljenju negoli po misljenju ekvivalentnih ljudi Francuski Ovnoliki imaju najukusnije meso od kunica .

Sto se tice tetovaze svi uzgajivaci koji hoce tetovazu MORAJU BITI CLANOVI NEKE UDRUGE i kao clanovi iste moraju se javiti svome tetovatoru da mu tetovira kunice i izda rodovnice cijena tetovaze se krece oko 5 do deset kuna kako koje drustvo

Sto se tice odmora kod kunica koji su u rasplodu misljenja sam i iz onog sto sam procitao da bi se trebalo napraviti stanka makar preko srpnja i kolovoza a sada ko hoce moze ko nece nemora meni nije u interesu isforsirati kunicu unutar godine i pol ili dvije i kraj jer tek nakon dvije godine ona daje stvarnu sliku svoje kvalitete.

:partyman:


ovnoliko imaju ukusno meso zato i hibridi hajkom imaju ovnolike krvi u sebi
 
S

smoki

Guest
želja grimon je NZ bijeli + kalifornijski prvo koljeno... hylu dobiješ parenjem u drugom koljenu i onda tako dalje isti đoko ko i svi dosad...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Koje li ironije...Nedavno se hvalim kako uvijek uspijem upariti ženke, u zadnjih 2-3 god možda mi se dogodilo da jednom ili dvaput ženka nije ostala skotna s prve. I sad dvije ženke, koje su uparene 06. i 08. kolovoza, su napravile gnijezdo i očupale se, jedna u petak a druga u nedjelju. Točno u razmaku od dva dana kako su i pripuštane. Mislim da nisu ostale skotne iako to ne mogu utvrditi jer su velike i dosta debele (nije problem debljina). Napipati male okruglice ne znam (probao sam par puta, ali ništa ne osjetim). Znači gnijezdo i čupanje nekih 18 dana od pripusta. Znam da se to inače dogodi za neka dva tjedna nakon pripusta, pa me to sad malo zbunjuje. Kaj da počekam još 10 dana ili da ih stavim pod zeca? Ženke su imale cca 2 mjeseca pauzu od prošlog okota.

Inače ovaj tjedan ću očistit par komada (imam dva legla baš od ovih ženki koje sad kao nisu skotne) i baš ću vidjeti kakvi su. Već sam rekao da su "posebni", a mislim da bu takva i kilaža :partyman:. A okoćeni su 07.06. i 10.06., imam ih 15 komada. Znači još im dosta treba do 3 mjeseca starosti.
 

Najnoviji postovi

Na vrh