• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

S

smoki

Guest
računaj na stalne tučnjave kunića u skupnom uzgoju da će jedan drugog kastrirat ili nešto teže jer su dosta teritorijalne životinje...
 

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Ma istina... iz svega što sam napisao ispada da bih htio biti pošten i ... ono drugo. Ali kad sam danas vidio one kaveze... Kćeri bi me se odrekle preko novina kad bih kuniće držao u takvim kavezima. To definitivno neću tako raditi
Za tezu da kunić bolje napreduje ako je u manjem kavezu znam već otprije. Ali gdje je kraj?! Možemo ga omotati konopom u kavezu tako da mu je glava u hranilici, a guzica iznad rupe za kakanje i da se ne može micati uopće... sve samo da ne troši kalorije koje unese u sebe.
Nije mi zapravo jasno... koje on kalorije troši ako trčkara? Ono masno tkivo koje ionako bacamo s kožom? Ili "troši" mišićno tkivo koje jedemo?
Tučnjave su mi jasne, ali mi nije jasno kako je onda predviđeno na farmama s tako intenzivnim uzgojem da u jednom tijesnom tovnom kavezu budu dva kunića? Ili te tučnjave i kastracije nikoga i ne zanimaju, jer je najbitniji prirast po utrošku kilograma hrane?
 
D

duba0s

Guest
Nece se potuci dok su mladi, a u takvom intezivnom tovu se kolju sa 3 mjeseca cak i sa 2,5mjeseci
 
S

smoki

Guest
...vidi ovo
mini-farma-zeceve-tri-kata-kotilicama-slika-10541219.jpg


ovo su gajbe kakve bi svi mi htjeli imat lako za održavanje,prostor iskorišten,pregled odličan,hranilice,pojilice,kotilice savršeno nema ovo se gledalo da bude cakum pakum a da je ovo drveno pa nebi ga bog pomako sa mjesta,malo malo pa bi krečio zbog dezinfekcije a i da malo spriječiš truljenje i odbije miris dok kod kaveza samo izosan i udri pranje.
Kad svinju držiš u tovu nečeš ju pustit da trči nego češ ju ostavit u što manjem prostoru dok ona dobija masno tkivo kod kunića nije takva stvar kunići bi trebali imati svega do 5% masti u intezivnom uzgoju to je ništa naspram pilića i pura, on troši isto kalorija kao i ti kad trčiš ali za razliku od tebe kunić ne spava on odmara i po noći je on non stop aktivan i budan i tako se kalorije troše,stres uvelike u kunića troši kalorije,linjanje...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
...vidi ovo
mini-farma-zeceve-tri-kata-kotilicama-slika-10541219.jpg


ovo su gajbe kakve bi svi mi htjeli imat lako za održavanje,prostor iskorišten,pregled odličan,hranilice,pojilice,kotilice savršeno nema ovo se gledalo da bude cakum pakum a da je ovo drveno pa nebi ga bog pomako sa mjesta,malo malo pa bi krečio zbog dezinfekcije a i da malo spriječiš truljenje i odbije miris dok kod kaveza samo izosan i udri pranje.
Kad svinju držiš u tovu nečeš ju pustit da trči nego češ ju ostavit u što manjem prostoru dok ona dobija masno tkivo kod kunića nije takva stvar kunići bi trebali imati svega do 5% masti u intezivnom uzgoju to je ništa naspram pilića i pura, on troši isto kalorija kao i ti kad trčiš ali za razliku od tebe kunić ne spava on odmara i po noći je on non stop aktivan i budan i tako se kalorije troše,stres uvelike u kunića troši kalorije,linjanje...

E ovakve imam ja dvije gajbe...al samo na jedan kat, znači samo tri kaveza u nizu...ovo u visinu je malo komplicirano za hranjenje i čišćenje, a pogotovo za izvlačenje zeca van iz kaveza. Samo najgornji kat možeš otvoriti odozgo, a ostala dva ne...kuniće izvlačiš van kroz otvor od hranilice...od ovog čovjeka (koji radi te kaveze) sam ja kupio jedan, a drugog sam našao u oglasniku, a taj je isto kavez ranije kupio od istog čovjeka. Uglavnom meni je super, al znači jedan niz od tri kaveza...i imam dvije gajbe domaće izrade. E i mana ove gajbe je onaj kavez s kotilicom...jer kad ti ženka ima 8 komada malo im je tijesno....zato čim mali počnu izlaziti iz kotilice i počnu jesti premjestim ih sve u veću gajbu domaće izrade...
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
E ovakve imam ja dvije gajbe...al samo na jedan kat, znači samo tri kaveza u nizu...ovo u visinu je malo komplicirano za hranjenje i čišćenje, a pogotovo za izvlačenje zeca van iz kaveza. Samo najgornji kat možeš otvoriti odozgo, a ostala dva ne...kuniće izvlačiš van kroz otvor od hranilice...od ovog čovjeka (koji radi te kaveze) sam ja kupio jedan, a drugog sam našao u oglasniku, a taj je isto kavez ranije kupio od istog čovjeka. Uglavnom meni je super, al znači jedan niz od tri kaveza...i imam dvije gajbe domaće izrade. E i mana ove gajbe je onaj kavez s kotilicom...jer kad ti ženka ima 8 komada malo im je tijesno....zato čim mali počnu izlaziti iz kotilice i počnu jesti premjestim ih sve u veću gajbu domaće izrade...
Zaista lijepi kavezi.
Ne znam zašto nisu mogli imati vrata na prednjoj strani na kojima je mogla biti i hranilica
Posebno što mi se sviđa su jaslice.
Ja sam pravio slične kaveze, ne tako „pedantne“ i do sada sam isprobao nekoliko oblika jaslica i nisam baš oduševljen ni sa jednima kunići ulaze u svake.
Ove mi se čine dobrima, molim te kada već imaš takve kaveze da mi dadeš neke podatke o jaslicama.
* Od kakve mreže su napravljene dimenzije otvora i debljina žice
* Visina i širina jaslica
Nadam se da ti to neće biti teško unaprijed zahvalan.
LP
exsa



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo nemoj me držat za riječ, u biti za centimetar...na poslu sam pa nemrem izmjeriti... Visina oko 20 cm, a širina oko 30 cm. I moje gajbe su cijele od pocinčane žice otvora 1x1 cm. Ima je kupiti u roli i košta 1 m2 oko 35 kn. E i mana na mojima je da su i jasle od takve žice pa kunići baš i ne mogu čupati van sijeno i djetelinu...pa sam ja svaku drugu kockicu izrezao i dobio otvore 2x2 cm. Ovi kavezi su novije izrade pa je vjerojatno i majstor koji ih radi došao na tu ideju (pa stavio rijeđu žicu) jer mi se čini da je u jaslama žica sa većim otvorima nego žica od samih kaveza?! Inače dvaput tjedno treba čistiti posude ispod kaveza. Ja stavim novine na pod posude i poslije samo sa zidarskom žlicom sve pogrnem na pod i polijem sa vodom iz flaša (od pojilica)...tak dobiju drugu vodu...dvaput godišnje minivaš i izosan i to je to...:supz:
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Ima netko za prodat mužjaka kaliforniju, hyllu, panonca...a da je blizu zagorja? Od 2 - 5 mjeseci! Svojeg ću se riješiti, još samo jednu ženku napari. Ili se on pokvaril ili nekaj sa ženkama ne štima?! A dvije su mi tak već stare nekih 2,5-3,5 godina. Tak da ću potamanit sve ženke i mužjaka, a ostavio sam si 3 ženke od prošlog legla. Sad budu 4 mjeseca stare.

Sad jedna ženka ima 5 kom (najmlađa ženka, još ću ju jednom pripustiti s mojim zecom), druga 2 kom, a treću sam pripuštao 4 puta i ništa (ta je i najstarija). Do sad je sve išlo ko po špagi...redovno od 7-12 kom (primile od prve) i svi lijepi, krasni i lijepo napreduju...a sad tri ženke - ko da imam jednu...iako ovih 7 malih raste ko ludo, al kak nebi kad ih je tak malo a imaju mlijeka...
 
Z

zale

Guest
imam ja kaveze

Molim Vas konkretnu ponudu. Koliko kojih kaveza imate? Molio bih Vas da mi javite dimenzije kaveza koji su za prodaju, po kojoj cijeni, i gdje se nalazite kako bih mogao preuzeti kaveze.
Hvala
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Kakvog to mužjaka imaš? Križanca ili...?

Moje trenutni mužjak je Hylla. I više sam nego zadovoljan njime...barem sam bio do sada...a pošto je takva sad situacija da imam slabo potomaka moram promijeniti ženke, a ostavio sam si doma tri lijepa primjerka (kćeri od mojeg mužjaka) logično je da promijenim i mužjaka...
 
H

Hrvach

Guest
Jel bio neko u Bjelovaru na državnoj? Ja sam izlagao i sudio perad i mogu reći da takva vrsta izložbe pamti i bolje dane..
 

Najnoviji postovi

Na vrh