• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

N

Nikola99

Guest
Ima netko za prodat mužjaka kaliforniju, hyllu, panonca...a da je blizu zagorja? Od 2 - 5 mjeseci! Svojeg ću se riješiti, još samo jednu ženku napari. Ili se on pokvaril ili nekaj sa ženkama ne štima?! A dvije su mi tak već stare nekih 2,5-3,5 godina. Tak da ću potamanit sve ženke i mužjaka, a ostavio sam si 3 ženke od prošlog legla. Sad budu 4 mjeseca stare.

Sad jedna ženka ima 5 kom (najmlađa ženka, još ću ju jednom pripustiti s mojim zecom), druga 2 kom, a treću sam pripuštao 4 puta i ništa (ta je i najstarija). Do sad je sve išlo ko po špagi...redovno od 7-12 kom (primile od prve) i svi lijepi, krasni i lijepo napreduju...a sad tri ženke - ko da imam jednu...iako ovih 7 malih raste ko ludo, al kak nebi kad ih je tak malo a imaju mlijeka...


Imam ti ja trenutno 5 mužjaka Hylle koje planiram potući prije zime,pa ako te zanima javi.... jedino nisam blizu zagorja neg ZG.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
savjet

pozdrav svima.
eto nakon dugo vremena opet sam tu i naravno treba mi pomoć tj.savjet. nde jedan negio dva.
eto u zadnje vrijeme mi ide prodaja idanas sam sve mlade prodala (za meso). problem je naravno u kunićki. 20.10. sam ju stavila k mujaku na parenje( to je jedina mlada ženka, imala je u 2 mj.prvo leglo). i dan nakon toga ponovim. nisam bila baš sigurna u uspješnost ali sam pretpostavila da jest uspjelo. prije 10-tak dana je sijeno u ustima nosila i kotilicu pripremala. i do danas ništa. niti se počupala. da li da ju ponovno stavim k mužjaku sada ilida pričekam još nekoliko dana pa opet ponovim?
kako imam još jednu stariju ženku koju sam 16.11 stavila k mužjaku i mislim da bi ona ipak mogla okotiti se.
pitanje tj.savjet 2: kaako imam samo te dvije ženke a imam neki osjećaj da će ta druga mlada u loncu završiti razmišljala sam o nabavci tovnih (srednjih) kunića. no meznam kako ću znati (ako idem preko oglasnika tražiti) pravilno odabrati par(mužjaka i ženku) za parenje?( recimo stari 6-7 mj.)
razmišljala sam o Hylama . da li mi može metko nekoga predložiti ili preporučiti?
:partyman::rolleyess:
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
pozdrav svima.
eto nakon dugo vremena opet sam tu i naravno treba mi pomoć tj.savjet. nde jedan negio dva.
eto u zadnje vrijeme mi ide prodaja idanas sam sve mlade prodala (za meso). problem je naravno u kunićki. 20.10. sam ju stavila k mujaku na parenje( to je jedina mlada ženka, imala je u 2 mj.prvo leglo). i dan nakon toga ponovim. nisam bila baš sigurna u uspješnost ali sam pretpostavila da jest uspjelo. prije 10-tak dana je sijeno u ustima nosila i kotilicu pripremala. i do danas ništa. niti se počupala. da li da ju ponovno stavim k mužjaku sada ilida pričekam još nekoliko dana pa opet ponovim?
kako imam još jednu stariju ženku koju sam 16.11 stavila k mužjaku i mislim da bi ona ipak mogla okotiti se.
pitanje tj.savjet 2: kaako imam samo te dvije ženke a imam neki osjećaj da će ta druga mlada u loncu završiti razmišljala sam o nabavci tovnih (srednjih) kunića. no meznam kako ću znati (ako idem preko oglasnika tražiti) pravilno odabrati par(mužjaka i ženku) za parenje?( recimo stari 6-7 mj.)
razmišljala sam o Hylama . da li mi može metko nekoga predložiti ili preporučiti?
:partyman::rolleyess:

evo samo da javim da je kunićka danas okotila.(ona koja je 21.11trebala okotiti) jupi.
 
H

Hrvach

Guest
Slažem se da nekaj ne štima, dogodilo se da prenese 2 dana ali nikad tolko puno..
Kastav, bilo koju tovnu pasminu uzmeš nećeš fulati. Ne razumijem baš ovo pitanje kako ćeš znati da si uzela dobro, niko nezna da je uzeo dobro dok ne proba. Znalo se je dogoditi da kod jednoga ženka pojede mlade 2 puta za redom,onda ju pokloni susjedu i kod njega je sve super zato treba riskirati da bi imali nešto dobro
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Slažem se da nekaj ne štima, dogodilo se da prenese 2 dana ali nikad tolko puno..
Kastav, bilo koju tovnu pasminu uzmeš nećeš fulati. Ne razumijem baš ovo pitanje kako ćeš znati da si uzela dobro, niko nezna da je uzeo dobro dok ne proba. Znalo se je dogoditi da kod jednoga ženka pojede mlade 2 puta za redom,onda ju pokloni susjedu i kod njega je sve super zato treba riskirati da bi imali nešto dobro

evo i ja se čudim da je toliko kasnila. neznam što joj se dogodilo. a baš dan prije(u ponedjeljak) sam ostala dva kunića se rješila. baš sam susjedu koji mi je pomogao (jer i on svoju kunićku nosi k mom mužjaku na parenje) da jde i njemu čudno to što kasni. neznam koliko je komada je okotila to ću znati za desetak dana.
pod osvom rečenicom sam mislila da nisam baš stručnjak za kupnju preko oglasnika. zato sam tražila od vas neki ssavjet da ako mi možete nekoga preporučiti (ako znate naravno). ne znam kako ću znati da li je možda mužjak od jednoga uzgajivača ili ženka od drugog uzgajivača možda u nekom srodstvu.(jer svi sve i svašta napišu)?
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Slažem se da nekaj ne štima, dogodilo se da prenese 2 dana ali nikad tolko puno..
Kastav, bilo koju tovnu pasminu uzmeš nećeš fulati. Ne razumijem baš ovo pitanje kako ćeš znati da si uzela dobro, niko nezna da je uzeo dobro dok ne proba. Znalo se je dogoditi da kod jednoga ženka pojede mlade 2 puta za redom,onda ju pokloni susjedu i kod njega je sve super zato treba riskirati da bi imali nešto dobro

pozdrav svima
evo me i ovdje - slike drugi tjedan
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
pozdrav hrvac

kunićarstvom sam se bavio i prije nekih 15 godina kad smo prodavali kuniće za Prodex i Plivu,a bio sam i na svečanom otvaranju farmi u Bošnjacima ( Kunis ) ,koja je nažalost propala, tada smo kao i sada proizvodili kuniće samo za meso ( novozelandski, kalifornijski, hyla ) ali kuniće volim pa postoji i mogućnost uzgoja za izložbe pozdrav - ( uskoro slike ). Hrvach ako može broj telefona tu smo relativno blizu pa da se čujemo ima tu kraj mene još jedan uzgajivač ( oko 35 ženki ) malo su mu higijenski uvjeti loši ali dura - pozdrav
 
D

duba0s

Guest
Zainteresiran mozda neko da posjeti jednu farmu u madjarskoj i nauci nesto vise o kunicima,a takodje i cjeli postupak umjetne oplodnje i sve ostalo sto ga zanima u vezi kunica.
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
:prayer:kad se ide i koliko ta akcija košta?i da li postoji mogućnost kupovine zeca tamo
 
D

duba0s

Guest
:prayer:kad se ide i koliko ta akcija košta?i da li postoji mogućnost kupovine zeca tamo

Mozemo ici kada god hocemo samo se najavimo direktoru farme,naravno da se mogu kupiti kunici tamo ja sam bio prekjuce i kupio.

cjena je 100e
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Pitanje, imam kukuružnjak koji ne koristimo već duže vrijeme, to je u biti samo okvir jer sam mrežu poskidala dolje, bila je obična za ograde i tu su se štakori gostili redovito. E sada bi ja taj okvir kukuružnjaka iskoristila za napraviti bokseve za kuniće. Ne od dna odmah, nego na drugoj prečki koja je od poda cca 1 m visine ( tako da štakori ne mogu popeti do kunića). Između okomitih cijevi je 90-100 cm razmak, dubina bi bila 80 cm, a visina do treče prečke je 100 cm. Ono što je moj plan je da u jedan taj "otvor" postavim "ormar" ( ne znam kako drugačije da nazovem) s boksevima 45-50 cm široki ( dakle dva po otvoru), dubine 80 cm i visine 35 cm ( što bi bilo 3 kata ). Da li su to OK dimenzije za srednje velike kuniće? Sa svih strana bi bilo drvo, samo prednja strana mreža. U te bokseve bi za zečice dolazile kotilice. Koje bi dimenzije kotilica bile OK, a da se one mogu vaditi i stavljati po potrebi?
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
znao sam da su skupi kunići sa farme,ali toliko,,,,,ccccc.....Trenutno toliko love nemam za 1 kunića,ali volio bi otići Duba
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
a što se tiče dimenzija ovih,sve u redu,jedino mala visina,naročito ako dolaze ženke i kotilice!(ovo je moje skromno mišljenje)
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
@ zibba

Prošle zime sam i sam pravio kunićnjak i evo šta sam ja skupio po forumima:
Gustoća naseljenosti životinja
(misli se na srednje tešku pasminu)
ženka 0,16-0,3 m2
mužjak 0,17 m2
tovljenici 0,2 m2
leglo 0,15 m2
rasplodni pomladak 0,15 m2
odnosno
Dimenzije kaveza
S unutarnjom kotilicom 70x50x40 cm
Za ženku i mužjaka: kavez s vanjskom kotilicom ne manji od 0,25 m2
Za remont: 33x40x45 cm
Kotilica se izrađuje od lima ili plastike s dimenzijama 40x30x30 cm
Na bočnoj strani prema unutrašnjosti kaveza treba postojati otvor promjera 15 cm
Evropski standardi
Inače izišli su evropski standardi (minimum površine) za srednje teškaše : za jedinku od oko 5kg je 3600 cm2 (recimo 60X60) visina 40cm. Za zečicu sa leglom (5kg) je 5000cm2 ili ti oko 85X60X40 sa kotilicom od 1400cm2 (40X35cm)
Nadam se da će pomoći.
LP exsa
 
D

duba0s

Guest
znao sam da su skupi kunići sa farme,ali toliko,,,,,ccccc.....Trenutno toliko love nemam za 1 kunića,ali volio bi otići Duba

to ti je cijena posjeta farmi i usavrsavanje, a sto se tice kunica oni su i skuplji muski kunici
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
a što se tiče dimenzija ovih,sve u redu,jedino mala visina,naročito ako dolaze ženke i kotilice!(ovo je moje skromno mišljenje)

A ako stavim samo dva kata, neće li preko 50 cm visine biti previše?
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
ma nije veliko,samo ovisi koliko planiraš zečica da držiš,i ta dubina mi je to much ako ne možeš dohvatiti zekana na kraju boksa!30 cm je visina npr žičanih kaveza na farmama,a kotilice budu ispod njih.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Jel se kome desilo da mu kalifornijka okoti samo 2 komada(i njemu i njoj to je bilo prvo parenje)Još nisu progledali a veliki su kao da imaju mjesec dana :prayer:

..sad su dva mj i imaju 2 kg..:supz:
 

Najnoviji postovi

Na vrh