• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

D

duba0s

Guest
Pozdrav,eto da se i ja uključim u raspravu oko smjese Pehra.Ja osobno isto hranim sa tom smjesom,ali je u zadnje vrijeme smjesa drastično poskupjela kod nas.Hranim sa smjesom Kun 1 specijal koja u sebi ima antibiotike,smjesa je doista kvalitetna ali cijena njoj više nije pristupačna.Do sada je 30 kg kun 1 specijal koštao 141 kn,a sada košta 180 kn.Smjesa TSH Čakovec ništa ne valja,kao što je Mbudinski naveo da kunići krepavaju od nje je potpuna istina.Sada se pitam koliko je uopće isplativo hranit sa Pehrinom smjesom kun 1 specijal kad je tako skupa?!Ako kuniće ne hranim sa smjesom nikako ne napreduju!:scratch


kada je to hrana poskupila pa nije ni bila 140kn
 
S

smoki

Guest
...ja uzimam u valpovci pelete 3 i 5 mm i to pomiješam sa večom količinom ječma i malo suncokreta i to je to 20 kg košta nekih 70 kn i meni to ok al varira do nekih 75 kn pa mi je i to ok...
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ja sam gledala po njihovom cijeniku od tvornice, ispadne jeftinije od drugih smjesa. Kod mene je Valipile 45-50 kn 10 kg, dakle 4,5-5 kn kila, a kod njih je cijena po kili oko 3,5 kn. Na njihovoj stranici je važeći cjenik.

www.pehra.hr/kunici.htm
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Budem se i ja moral prebacit na neku drugu smjesu jer je Pehrina preskupa,a uzgoj kunića je neisplativ po Pehrinoj računici.
 
D

duba0s

Guest
Ja sam gledala po njihovom cijeniku od tvornice, ispadne jeftinije od drugih smjesa. Kod mene je Valipile 45-50 kn 10 kg, dakle 4,5-5 kn kila, a kod njih je cijena po kili oko 3,5 kn. Na njihovoj stranici je važeći cjenik.

www.pehra.hr/kunici.htm

kun1 specijal 126kn 30kg
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
kun1 specijal 126kn 30kg

Jel kod njih u proizvodnom dućanu ili preko zastupnika, jer imaju ovaj neki cjenik na stranici kojem treba dodati PDV ali ispada jeftinije od toga?
 
D

duba0s

Guest
Jel kod njih u proizvodnom dućanu ili preko zastupnika, jer imaju ovaj neki cjenik na stranici kojem treba dodati PDV ali ispada jeftinije od toga?

taj cjenik je nevazeci nazovi ih i pitaj za zastupnika u tvome mjestu pa se probaj snjim dogovoriti
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Pehrinu hranu kupujem u Merkator centru u Čakovcu jer nju jedino i drže tamo i do sada je koštala 30 kg 141 kn,a prošli tjedan je brat uzeo za svoje kuniće istu smjesu i platio nju je 180 kn.Sada neznam tko je tu lud a tko zbunjen
 
D

duba0s

Guest
Pehrinu hranu kupujem u Merkator centru u Čakovcu jer nju jedino i drže tamo i do sada je koštala 30 kg 141 kn,a prošli tjedan je brat uzeo za svoje kuniće istu smjesu i platio nju je 180 kn.Sada neznam tko je tu lud a tko zbunjen

probaj rijesiti preko nekoga zastupnika hranu
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Moral budem nešto poduzet po pitanju cijene smjese jer ovo već ide iz krajnosti u krajnost,ovo je pljaćkaaaaaa!:madmana:
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Lijepi su ti kunići,koja je cijena po komadu?Iduči vikend je državna izložba u Nedelišću,dali tko ide od kolega kuničara?!:partyman:
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
DubaOs-ovo je krasno, kunići su baš lijepi. Baš prave profi gajbe, čisto, uredno.
 
D

duba0s

Guest
DubaOs-ovo je krasno, kunići su baš lijepi. Baš prave profi gajbe, čisto, uredno.

To su slike sa instituta u kaposvaru pustili su me da poslikam upoznali sa dosta stvari bas sam zadovoljan inace me nigdje do sada nisu pustali u prostoriju sa kunicima al eto u kaposvaru jesu ma predivno iskustvo
 
D

duba0s

Guest
Lijepi su ti kunići,koja je cijena po komadu?Iduči vikend je državna izložba u Nedelišću,dali tko ide od kolega kuničara?!:partyman:

Cjena ide po starosti kunica
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
evo da i ja navedem da i ja koristim hranu od TSH Čakovec i nisam primjetila da mi kunići krepavaju. ja kupujem 10 kg i platim 41 kunu. aznam da je prije povećanja PDV-a bila 37 kuna. doduše drugu hranu (pelete) ne kupujem jer u mojoj sjemenarni ima samo te. da ima većih količina recimo ljeti kada sam imala 15 kunića uzela bi veću količinu. ali se recimo znalo događati da mi sjesa peleta bude toliko zdrobljena da sam čak razmišljala o promejni. ali u zadnje vrijeme je ok smjesa.
 
S

slavkoš

Guest
duba ajde molim te pitaj kolegu pošto bi mi napravio samo rolere
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Ja za mlade koristim Pehrinu smjesu KUN1 pomiješanu sa žitom pola-pola, a za velike TSH Čakovec sa udjelom od 33% i nikada nisam imao problema s njom. Probao sam od Valpovke, ali mi ju kunići ne žele jesti. Izaberu žito, a smjesu ostave ili ju izbace iz hranilica
 

Najnoviji postovi

Na vrh