• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

N

Nikola99

Guest
Jel ima tko za podijelit neke svoje provjerene recepte za pripremu kunića?
Vidio sam da ih netko suši i dimi, jel radio to tko od vas i kak ispadne?
 
H

Hrvach

Guest
Društvo za uzgoj i zaštitu malih životinja "Velika Gorica 2005" poziva sve uzgajivače i zaljubljenike u male životinje na 7. županijsku izložbu malih životinja koja će se održati 4-6.1. 2013 g u srednjoj strukovnoj školi u VG ulica Stjepana Tomaševića 21. U okviru izložbe biti će odražane sljedeće specijalne izložbe:
Specijalka Engleskog velikog gušana
Specijalka Posavske kukmaste kokoši
Specijalka Bačkog prevrtača
Specijalka Sisačkog prevrtača
Specijalka Zagrebačkog prevrtača
Specijalka Turopoljske patuljaste kokoši

Ukupno će biti izloženo više od 750 eksponata što je najveći broj na nekoj županijskoj izložbi ove sezone.
Izložba je otvorena za posjetitelje u petak 15-20h, u subotu 8-20h te u nedelju 8-15 sati kada je i podjela nagrada.
Cijena ulaznice za odrasle je 10kn,a za djecu naravno besplatno.
Nadam se da se vidimo u što većem broju! Slušajte radio Banovinu gdje se svakodnevno dijele 3 puta po 2 karte za ovu izložbu!
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Društvo za uzgoj i zaštitu malih životinja "Velika Gorica 2005" poziva sve uzgajivače i zaljubljenike u male životinje na 7. županijsku izložbu malih životinja koja će se održati 4-6.1. 2013 g u srednjoj strukovnoj školi u VG ulica Stjepana Tomaševića 21. U okviru izložbe biti će odražane sljedeće specijalne izložbe:
Specijalka Engleskog velikog gušana
Specijalka Posavske kukmaste kokoši
Specijalka Bačkog prevrtača
Specijalka Sisačkog prevrtača
Specijalka Zagrebačkog prevrtača
Specijalka Turopoljske patuljaste kokoši

Ukupno će biti izloženo više od 750 eksponata što je najveći broj na nekoj županijskoj izložbi ove sezone.
Izložba je otvorena za posjetitelje u petak 15-20h, u subotu 8-20h te u nedelju 8-15 sati kada je i podjela nagrada.
Cijena ulaznice za odrasle je 10kn,a za djecu naravno besplatno.
Nadam se da se vidimo u što većem broju! Slušajte radio Banovinu gdje se svakodnevno dijele 3 puta po 2 karte za ovu izložbu!

Hoće li biti i kunića ili je samo perad u planu?
 
N

Nikola99

Guest
Ja sam se svojedobno zaželio promjene i pronašao na Coolinariki ovaj recept http://www.coolinarika.com/recept/peceni-kunic-s-krumpirom/#content_info Mogu ti reći da da je taj recept još uvijek hit. Pogledaj, ima još dosta dobrih.

Ja ga obično najčešće pečem s krumpirom pa mi je to klasika....stari ga zna još napuniti sa smjesom jaja-kruh-gljivr-začini mislim, tak nekaj i onda je savršen i dobiš puno od jednog zeca.
Jučer sam malo tražio još, ne znam dal ste vidli vec prije al pogledajte zadnji post, ovo mi je totalno nest drugacije, i mogu rec da bi to sirovo pojeo dok sam gledao jucer :)) + zanimljiv nacin odkostavanja

http://poljoinfo.com/showthread.php?1474-Kuni%C4%87-u-slu%C5%BEbi-malih-tajni-velikih-majstora-kuhinje/page7
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ja ću ići, to mi je odmah tu, i to vjerojatno sutra, vikendi su mi prebukirani.

Ovo odkoštavanje kunića mi je bilo fascinantno za pogledati. Jadan nije mu ostala niti jedna jedina košćica i to u svega 5 minuta.
Sutra je crvenoj 4 tjedna od parenja, tj 29.dan, još nije krenulo čerupanje dlake, ne priprema se ništa, a otežala je znatno. Nadam se da će kroz par dana biti malenih bebača.
Kalifornijsku sam probala opet ubaciti muškome, toliko je kričala na njega da se jadan samo stisnuo u drugi kut i nije prilazio. Nisam pojma imala da kunić može proizvesti takav jaki zvuk.
 
H

Hrvach

Guest
Hoće li biti i kunića ili je samo perad u planu?

Evo malo prije sam se vratio s prijema životinja i mogu reći da ima stvarno svega i svačega. Nadam se da se vidimo sutra, najbolje da dođeš poslije suđenja, znači oko 3-4. Bilo bi mi drago da se upoznamo, pitaj na ulazu nekoga za Hrvoja koji izlaže patke i uputit će te k meni. Možda dođeš i u back stage izložbe (rakija,vino,piva, naresci i ostale delicije :D )

Smoki, fakat neznam kolko je bilo u Borovu ali svako ko je bio reko je da smo jedna od najvećih županijskih,a dosta njih je reklo da smo i najveća županijska ove godine.
 
D

duba0s

Guest
kupio sam danas hranu za kunice od zita posto mi kasni malo hrana od pehre pa nemogu vjerovati da to mogu prodavati to je uzas od hrane jednom rijecju katastrofa niti okusa nit mirisa puna prasine
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Evo malo prije sam se vratio s prijema životinja i mogu reći da ima stvarno svega i svačega. Nadam se da se vidimo sutra, najbolje da dođeš poslije suđenja, znači oko 3-4. Bilo bi mi drago da se upoznamo, pitaj na ulazu nekoga za Hrvoja koji izlaže patke i uputit će te k meni. Možda dođeš i u back stage izložbe (rakija,vino,piva, naresci i ostale delicije :D )

Smoki, fakat neznam kolko je bilo u Borovu ali svako ko je bio reko je da smo jedna od najvećih županijskih,a dosta njih je reklo da smo i najveća županijska ove godine.

Ja ću ići danas nakon otvaranja, biti će me lako prepoznati idem sa tri kćeri ( 9, 5 i 1 godina). Tamo gdje će biti največa buka, to smo samo mi.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Eto bila sam, nekako sam ipak očekivala više kokica i kunića, a ne da je to hrpetina golubova, grlica i inog, a kunića je jedan red i kokica jedan i pol. Ajde, ima dosta hrvatske i turopoljske patuljaste kokoši, u tom broju kokica, nekoliko brahmi, večinom su posavska ( čini mi se) kukmasta kokoš, i svega par hrvatica.
Od kunića je nešto orijaša, nijedan me se nije dojmio ( ma dobro nisam ljubitelj, ali mi se svidio onak gdje sam išla po crvene novoz. gdje je bio jedan prekrasan mužjak od kojih ) kg i bio je fascinantan.Ovnolikih je također bilo nešto i svidio mi se onaj havana, mrak boja za zekana. Šarci engleski cijelo čudo, za oko su mi zapali Dalmatino rex, zgođušni zekani, ali mi nije jasno gdje u tako malom kuniću može biti 3,5 kg i imaju prekrasno krzno. Čak 4 novoz. bijela kunića, krasni po mojoj skromnoj procjeni, sviđaju mi se njihove masivne glave. Nekoliko bečkih plavih, divna boja. I ostalo su bili patuljasti oko kojih su se muvale moje cure. Oni hermelin bijeli su mi premini, pa nemaju ni po kilu, stane u šaku zekan.
 
K

Kočiš Čičak-Šoin

Guest
Ima li netko tko otkupljuje krzna od kunića u Hrvatskoj?
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Kunić u kiselom kupusu

Evo da se i ja pridružim teškar-u sa veselom temom
KUNIĆ U KISELOM KUPUSU
SASTOJCI
veća glavica kiselog kupusa
bataci od kunića
slanina
suve šljive 10-ak komada
krumpir 4 kom srednje veličine

PRIPREMA
meso nasoliti i svaki batak špikati sa 2 režnja slanine
kupus izrezati na rezance
u duboku ili vatrostalnu posudu (najbolje glinenu posudu sa poklopcem) na dno složiti 1/2 kupusa
poredati batake
prekriti ostatkom kupusa
poslagati krumpir izrezan na ploške
staviti šljive
pokriti sa par listova kupusa
preliti uljem i vodom
pokriti al-folijom (ako nije u glinenoj posudi)
peći 1,5 sata na 180°

Ko nije probao nezna kako je dobro

 
H

Hrvach

Guest
Zibba, bila je neka gospođ(ic)a s 3 djece ali nisam previše gledao jer sam imao posla oko hranjenja životinja. Uostalom bilo je jako puno ljudi s klincima pa nisam niti obračao pažnju. Imaš pravo, posavki je bilo najviše jer je bila specijalka, isto kao i za Tur. pat. kokoš ili čučuričke. Kunići su bili solidni jer ih je bilo relativno puno prema drugim izložbama, ako te kaj zanima javi mi se jer imam kontakte od svih uzgajivača i sutra sam tamo cijeli dan.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Jao, hvala na komplimentu, ali zar zaista izgledam kao gospođica ( ha ha ha) ? Pa imam troje djece od kojih jedno ide u treći osnovne.
Svidjeli su mi se oni dalmatinski rexovi, ali mi nije jasno kamo u onom malom kuniću stanu 3-3,5 kg. A krzno im je tako krasno, kao da diram baršun ili pliš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh