• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

D

duba0s

Guest
Ja sam početnik, ponovo pa ne znam koliko je cijepljenje kunića, a zanima me isto, pa molim one koji znaju neka nas prosvijetle po tom pitanju. Također da li je to cijepovo djelotvorno i za što je sve?
Pitanjce za vas koji ste po izložbama i dugo u kunićjem svijetu. Postoji li kunić koji je boje čokolade, ali baš ta bogata tamna smeđa boja?

To su bocice od dvije komponente koje se mjesaju jedna je u tekucem stanju jedna u prahu i doza je za 20 kunica, je djelotvorno je javilo mi se par ljudi sto je kupavalo kunice od mene kaze u okolici svi kunici uginuli osim onih sto je kupio od mene

To je protiv mixomatoze
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
To su bocice od dvije komponente koje se mjesaju jedna je u tekucem stanju jedna u prahu i doza je za 20 kunica, je djelotvorno je javilo mi se par ljudi sto je kupavalo kunice od mene kaze u okolici svi kunici uginuli osim onih sto je kupio od mene

To je protiv mixomatoze

Gdje ima za kupiti, i tko cijepi, vlasnik ili veterinar?
Cijena?
 
D

duba0s

Guest
Gdje ima za kupiti, i tko cijepi, vlasnik ili veterinar?
Cijena?

ja kupujem u madjarskoj kod nas nema u prodaji sam cjepim svoje kunice samo treba znati koje je cjepivo ide li pod kozu ili u but se cijepi
 
S

smoki

Guest
ja sam svašta koristio i probavao evo 3 godina izosan majka...samo pazim na doziranje i nema frke,ostavim gajbu da se dobro izrači a prije tog dobro isperem...
...mixovac je najbolji za cijepljenje svaka ambulanta u mađarskoj ih ima a dosta udruga naručuje pa se raspitajte...i cijepi se samo u proljeće jer to je protiv bolesti koju prenosi komarac ugrizom...
 
D

duba0s

Guest
kunici se cjepe tokom cjele godine ako hocete da su uvjek zasticeni, cjepivo inace traje sest mjeseci cjepite ih odma sa dva mjeseca starosti ili cak i odma po odbicu od zenke
bolest najcesce dolazi od ugriza zarazenoga komarca ali prenosi se lako i zrakom
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
ja kupujem u madjarskoj kod nas nema u prodaji sam cjepim svoje kunice samo treba znati koje je cjepivo ide li pod kozu ili u but se cijepi

A cijena za tu dozu za 20 kunića?
 
D

duba0s

Guest
ddkunici

panon 3.jpg

pridoslice iz kaposvara
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

duba0s

Guest
Jako lijepi kunići, ali što im je to na glavi crveno?

to je boja za oznacavanje kunica koje sam narucio u kaposvaru i dovezao juce to se ocisti muzijake oznace sa crvenom bojom a zenke sa plavom
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Pretpostavila sam da je neka oznaka, samo za što. Pametno. Dakle one koji su za prodaju označe muške i ženke različitom bojom, pa ne moraju još dodatno pregledavati spol kod preuzimanja. Zgodno za zapamtiti, pogotovo ako imaš sve iste boje i puno za prodaju.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Parila sam crvenu kunicu 07.12., računam da će se kotiti na Tri kralja 06.01., danas sam joj stavila kotilicu, da li je to rano ili je OK dati joj ju oko tjedan dana ranije?
Više sam sve pozaboravljala od prije kako je išlo.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
slike kunića

evo malo slika mojih mladih kunića. to su od moje sive kunićke. ona druga crna kunićka nije okotila. trebala je 17.12 okotiti. slike su malo loše jer sam slikala po mraku. 4 su bijela kunića a jedan ima crvene oči
[IMG=http://img688.imageshack.us/img688/4908/foto008h.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img29.imageshack.us/img29/2263/foto004wm.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img248.imageshack.us/img248/6051/foto012n.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

[IMG=http://img401.imageshack.us/img401/4880/foto000i.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us
 
D

duba0s

Guest
Parila sam crvenu kunicu 07.12., računam da će se kotiti na Tri kralja 06.01., danas sam joj stavila kotilicu, da li je to rano ili je OK dati joj ju oko tjedan dana ranije?
Više sam sve pozaboravljala od prije kako je išlo.

ok ce biti
 
D

duba0s

Guest
Zaboravi napomenuti da je u Hrvatsku stigla nova genercija panon bijelih kunica
 

Najnoviji postovi

Na vrh