• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Pehrinu hranu kupujem u Merkator centru u Čakovcu jer nju jedino i drže tamo i do sada je koštala 30 kg 141 kn,a prošli tjedan je brat uzeo za svoje kuniće istu smjesu i platio nju je 180 kn.Sada neznam tko je tu lud a tko zbunjen

nije ni tebi daleko skočiti do njih i uzeti par vreča, dobro neznam koliko imaš kunića i da li ti se isplati ići. meni da, jer uzimam svaki mjesec 200 do 250 kila smjse i kod njih u dučanu je cjena kako sam već naveo KUN-R ( ženke i mali do odbića ) 30 kg - 115 kn, KUN-F ( tov ) 30 kg - 109 kn sa PDV-om. u kombinaciji sa domačom hranom matematika za sad štima.
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
evo da i ja navedem da i ja koristim hranu od TSH Čakovec i nisam primjetila da mi kunići krepavaju. ja kupujem 10 kg i platim 41 kunu. aznam da je prije povećanja PDV-a bila 37 kuna. doduše drugu hranu (pelete) ne kupujem jer u mojoj sjemenarni ima samo te. da ima većih količina recimo ljeti kada sam imala 15 kunića uzela bi veću količinu. ali se recimo znalo događati da mi sjesa peleta bude toliko zdrobljena da sam čak razmišljala o promejni. ali u zadnje vrijeme je ok smjesa.

nitko ne veli da će kunići krepavati od međimurske smjese, ali im proizvodnja snjese za kuniće nije kvalitetna. po kondiciji ženki i vaganjima mladih po odbiću i u tovu Pehrina smjesa je daleko bolja i u konačnici se isplati dati i malo veču cijenu jer je prirast brži i isplativiji.
 

Intumesco

Novi član
Tu od
25 Stu 2012
Poruka
2
Ja prodajem Pehru u dućanu i dosta ljudi mi je prešlo na nju sa Čakovca, pogotovo zbog KUN 1. Ali da je skuplja, to je istina. Ne razumijem ovo da je 30 kg 180 kn. To je nemoguće.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ja prodajem Pehru u dućanu i dosta ljudi mi je prešlo na nju sa Čakovca, pogotovo zbog KUN 1. Ali da je skuplja, to je istina. Ne razumijem ovo da je 30 kg 180 kn. To je nemoguće.

Koja je cijena kod vas u dućanu?


Moja crvena još ništa.
 

Intumesco

Novi član
Tu od
25 Stu 2012
Poruka
2
Ono na www.pehra.hr je ful stari cijenik. Gledajte kod mene je isto 4,6-4,7 kn /kg kad su manje količine u pitanju. S tim da u principu prodajem kun 1. Razlika između njega i KUN1 specijal je što ovaj specijal ima 16,5% SB, a ne 16. I jedan i drugi imaju kokcidiostatik naravno.
 
H

hdraskov

Guest
Evo vazeci cijenik od pehre tj FANON D.O.O.

cid_356BB887108843B690C985589F941B2APCUSER_zpsf6cf8447.png

cid_DDB4B72134964587AA439C7C0B4A2817PCUSER_zps65123277.png


Za prijevoz do Slavonije, (Valpovo, Osijek) na cijene iz cjenika treba dodati 0,10-0,15 kn/kg + pdv.

to sam dobio od njih mailom...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pozdrav,eto da se i ja uključim u raspravu oko smjese Pehra.Ja osobno isto hranim sa tom smjesom,ali je u zadnje vrijeme smjesa drastično poskupjela kod nas.Hranim sa smjesom Kun 1 specijal koja u sebi ima antibiotike,smjesa je doista kvalitetna ali cijena njoj više nije pristupačna.Do sada je 30 kg kun 1 specijal koštao 141 kn,a sada košta 180 kn.Smjesa TSH Čakovec ništa ne valja,kao što je Mbudinski naveo da kunići krepavaju od nje je potpuna istina.Sada se pitam koliko je uopće isplativo hranit sa Pehrinom smjesom kun 1 specijal kad je tako skupa?!Ako kuniće ne hranim sa smjesom nikako ne napreduju!:scratch

U potpunosti se ne slažem sa tobom!!!!!!!!!! Zadnjih 3-4 godine uvijek kupujem njihovu smjesu i zadovoljan sam u potpunosti. Već sam pisao da pelete miješam sa ječmom i malo kukuruza i da mali dobivaju više peleta, a kako rastu pelete im smanjujem u prehrani. Pa dok ih koljem (s 3 mj) udio peleta u prehrani im je oko 20%. A ako ste čitali moje postove kunići mi s 3 mjeseca (mješanci) imaju od 1,7-2,20 kg s iznutricama (očišćeni). Tako da i ne pomišljam mijenjati pelete, a s ugibanjem nemam problema...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Smjesa Kun 1 od Pehre ne smije se davati do klanja, jer sadrži antibiotik kojeg onda lijepo pojedeš (kako ti, tako i kupci tvojih kunića). Treba barem zadnjih 10 dana izbaciti smjesu iz prehrane.
 

frikky

Novi član
Tu od
12 Tra 2011
Poruka
27
Zato se zadnjih 2 tjedna prije klanja ishrana prebaci na KUN-2 da se kunići očiste od antibiotika.
 
D

duba0s

Guest
Hrana od pehre je daleko daleko najkvalitetnija ovo ostalo je smece naspram pehrine hrane
 
D

duba0s

Guest
Mbudinski dali si nekada davao zenkama injekcije za poticaj za parenje
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Mbudinski dali si nekada davao zenkama injekcije za poticaj za parenje

POZDRAV DUBA
ja nisam davao ali sam bio kod kolege na farmi sa 300 zečica koji je jedno vrijeme to koristio jer je htio uskladiti turnuse tova. gledao sam kako se to radi ali nisam primjenjivao jer nisam uspio dobiti cjepivo. cini mi se da su to njemu dali talijani za koje je jedno vrijeme radio. neznam šta te interesira reakcija, učinkovitost ...
 
D

duba0s

Guest
POZDRAV DUBA
ja nisam davao ali sam bio kod kolege na farmi sa 300 zečica koji je jedno vrijeme to koristio jer je htio uskladiti turnuse tova. gledao sam kako se to radi ali nisam primjenjivao jer nisam uspio dobiti cjepivo. cini mi se da su to njemu dali talijani za koje je jedno vrijeme radio. neznam šta te interesira reakcija, učinkovitost ...

Ma davao sam ja prije I da me ubijes nemogu se sjetiti kako se zove a I ja bi uskladio turnuse
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Ma davao sam ja prije I da me ubijes nemogu se sjetiti kako se zove a I ja bi uskladio turnuse

budem nazvao kolegu možda je on zapamtio kako se zove. kako napreduju HAJKOM zečice i kakvo ti je iskustvo mogu li one odojiti 12-14 kom malih ako ih toliko kote. je li to leglo puno manje ( težinski ) zbog broja komada i nisu li po odbiču manji pa se produžuje daljnji tov. ti hodaš po farmama pa si možda razgovarao o tom slučaju.

pozdrav javim ti ako saznam naziv cjepiva
 
D

duba0s

Guest
budem nazvao kolegu možda je on zapamtio kako se zove. kako napreduju HAJKOM zečice i kakvo ti je iskustvo mogu li one odojiti 12-14 kom malih ako ih toliko kote. je li to leglo puno manje ( težinski ) zbog broja komada i nisu li po odbiču manji pa se produžuje daljnji tov. ti hodaš po farmama pa si možda razgovarao o tom slučaju.

pozdrav javim ti ako saznam naziv cjepiva

17 komada sam imao najvise leglo bude manje do odbica onda kada ih odvojim u posebne boksove onda rastu ko gljive isto koda ih je pet okotila uvrh glave se tov produzi za 5 do 8 dana ali u konacnici sa 2,5 mjeseca moze za obrada 1.5 kg bez glave I iznutrica

Kazem sada sam bio u kaposvaru prvi puta da su me pustili u prostoriju sa kunicima I bili jako ljubazni sto kod da sam ih pitao sve mi rekli sada sam dovezao majcinsku liniju panonaca koje su prije svega jako dobre majke sto mi je bitno
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
17 komada sam imao najvise leglo bude manje do odbica onda kada ih odvojim u posebne boksove onda rastu ko gljive isto koda ih je pet okotila uvrh glave se tov produzi za 5 do 8 dana ali u konacnici sa 2,5 mjeseca moze za obrada 1.5 kg bez glave I iznutrica

Kazem sada sam bio u kaposvaru prvi puta da su me pustili u prostoriju sa kunicima I bili jako ljubazni sto kod da sam ih pitao sve mi rekli sada sam dovezao majcinsku liniju panonaca koje su prije svega jako dobre majke sto mi je bitno

super. javim ti kad mi pripremiš ženke i muškog jer morem si pregraditi prostor samo za kočenje ( ženke ). sad su mi skupa tovljenici sa ženkama a tovljenika imam previše i moram još dodati gajbe za tov pa ih hoću razdvojiti i dodati još i barem 10 kaveza za kočenje. mislim da će to biti negdje u proljeće.

pozdrav
 
D

duba0s

Guest
super. javim ti kad mi pripremiš ženke i muškog jer morem si pregraditi prostor samo za kočenje ( ženke ). sad su mi skupa tovljenici sa ženkama a tovljenika imam previše i moram još dodati gajbe za tov pa ih hoću razdvojiti i dodati još i barem 10 kaveza za kočenje. mislim da će to biti negdje u proljeće.

pozdrav

Nemas frke
 
D

duba0s

Guest
budem nazvao kolegu možda je on zapamtio kako se zove. kako napreduju HAJKOM zečice i kakvo ti je iskustvo mogu li one odojiti 12-14 kom malih ako ih toliko kote. je li to leglo puno manje ( težinski ) zbog broja komada i nisu li po odbiču manji pa se produžuje daljnji tov. ti hodaš po farmama pa si možda razgovarao o tom slučaju.

pozdrav javim ti ako saznam naziv cjepiva

Rjesio sam cjepivo
 

Najnoviji postovi

Na vrh