• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

K

Kočiš Čičak-Šoin

Guest
Ja baš nekako računam što se više isplati;kunići ili svinje?
Za svinje treba više ulagati,a cijena je više nepovoljna nego što varira,dok s druge strane kunića ako imaš puno plemena,možeš ićin a dogovorenu cijenu,što bi značilo da ih imaš stalno nekom prodati..
Mislim naglas..a tko zna što je pametnije..
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ja baš nekako računam što se više isplati;kunići ili svinje?
Za svinje treba više ulagati,a cijena je više nepovoljna nego što varira,dok s druge strane kunića ako imaš puno plemena,možeš ićin a dogovorenu cijenu,što bi značilo da ih imaš stalno nekom prodati..
Mislim naglas..a tko zna što je pametnije..

Ipak kada se misli na glas treba uzeti u obzir i da kod nas ljudi radije jedu svinjetinu nego kuniće, jednostavno smo takav narod, kunićevine nema za kupiti na svakom koraku, a svinjetina je u svakom dućanu. Po meni isplativije je kuniće hraniti jer ih hraniš do cca 4 mj i kolješ, kunica se koti svakih 1,5-2 mj u intenzivnijem, ali ne preintenzivnom uzgoju. Može se početi pariti već sa kojih 4,5-5 mj kod srednjih pasmina. E sada moj savjet je probati pa vidjeti što bi vama osobno bolje išlo.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Ja sam definitivno za kuniće, imam ih zbog sebe i moje porodice a ako nešto prodam - SUPER !!!
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
srebreni kunić

Kunići se lako uspoređuju sa Ribom kao kvalitetna i zdrava hrana, prednost kunića je što nas većina mogu uzgajati za svoje potrebe a ribu ne.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Jedno možda glupavo pitanje, ali kako mogu označiti svoje kunice da znam koja je koja. Kako imam 3 novozelandske crvene i sada 3 kalifornijske, rado bi ih označila radi lakše evidencije i praćenja. Znam da se za tetoviranje treba imati ona neka "kliješta" i umetke za njih, te tintu, ali što radite vi koji nemate tetovirane kuniće. Smijem li recimo markerom u uhu napisati broj?
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
zibba javiš se referentu za tetoviraja i riješiš taj problem ili vodiš dnevnik po broju kaveza.
 
M

Max_KR

Guest
Pozdrav ljudi!
Zanima jel netko koristi od belja krmnu smjesu za kuniće do odbijanja Kun-1?
Naime, u uputama piše: Ovu smjesu dajemo visoko bređnim ženkama i ženkama u laktaciji uz dodatak nešto sijena dva puta tjedno, te kunićima nakon odbijanja prvih 5 dana po 60gr dnevno, a poslije po volji.
Iz ovih uputa mi nije bas jasno koliko tjedno da dajem ženkama i zašto malima nakon odbijanja ovih prvih 5 dana po 60gr, a poslije po volji?
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

Počinje se s manjom količinom dnevno da se kunići priviknu na novu hranu. Premda sumnjam da oni i mogu pojesti više.
 

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
Re: Kuničarstvo

pet novih okota,prvi put se kotile,,4 kalif,,1nz,bijela +kalif
img0344ip.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
img0354ch.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
img0352ki.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
img0347gr.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
img0348bx.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
img0362lo.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
img0357pc.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] tri nove mlade za uzgoj
img0387zl.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] gornji dio: tri mužjaka-2kalif-1nz.bijeli---donji dio--tri ženke nz ,bijele--čeka se prvi okot njihov
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Re: Kuničarstvo

pozdrav. trebam jedan savjet i imam jedno pitanje vezano za ishranu.kunićima dajem hranu od TSH (uzimam od 10kg). mene zanima koliko vama traje jdna vreća peleta od recimo 10 kg? neznam da ima za kupiti više od 10 kg pakovanje ali meni to traje 12-15 dana -ovisi o tome koiko imam zelenog za kombinirati im.
savjet:
trenutnoimam navalu za mneso od kunića a imam ih za prodati 4. ok to sam rješila. no problem trenuntni je taj što imam ssamo 1 kunićku (2 god.stara) i jednu koja ima 3 god. nje bi se rješila no susjed mi kaže da mi je glupo je se rješto+i ako bi se ona parila. problem je u tome što ona ima kilažu cca 3 g. a meni je nju teško iz gajbe izvaditi i staviti k mužjaku.
za nekoliko dana trebala bi mi doći još jedna kunićka(koju ću dobiti-navršila je 1 god.)
kada bi ja nabavila ili novozeeladski ili panon ili kalifornijski par da li bi bila neka razlika u mesu (okusu ili preradi-pripremi mesa)između ovih mojih velikih mješanaca i ovih srednjih?
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Da vas pitam................jel moguće da zecan od jednom ne valja ??? Imam crnu zečicu, kotila se dva puta i NZ bijelu kotila se jednom i sad prošao termin crnoj da se koti treći put i NZ bijeloj da se koti 2. put.........šta se desilo ???
 

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
Re: Kuničarstvo

Da vas pitam................jel moguće da zecan od jednom ne valja ??? Imam crnu zečicu, kotila se dva puta i NZ bijelu kotila se jednom i sad prošao termin crnoj da se koti treći put i NZ bijeloj da se koti 2. put.........šta se desilo ???
jesi vršio kontolna parenja??eo meni se sad jedna okotila nakon 6 preskočenih termina,,pustao sam je svak 4 dana ,,i svaki put bi primila ,,da bi se tek sedmi termin okotila,,tako da ti je zekan garant u redu ,,budi uporan!!vjerojatno im nisu bili plodni dani tako da ona primi,,ali ništa od toga.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Kada ih odvajaš u boksove po koliko komada ih stavljaš u box , i dali su svi od iste ili više zečica !
ono na slici su od tri ženke
u tim kavezima su samo 3 dana radi preventive trisulfonom.
Poslije idu u ovakve kaveze,

po dva su u boksu do 3 i pol mjeseca,tj do obrade,a ako koji poživi duže , onda po jedan u box.
Ne mješam ih zajedno od više ženki radi praćenja napredka malih i radi više krvnih linija.
(mada po izgledu svaki uzgajivač zna od kojih su roditelja mali)
Pa onda kombinacije od kojih mužjaka ostavljam muške za rasplod a od kojih ženki ostavljam buduće ženke.
:biggrin: malo tako zakompliciraš pa kad dođeš do odličnih rezultata onda se diviš samome sebi i ......:icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

pozdrav
 
S

smoki

Guest
Re: Kuničarstvo

mališan star 4.5 mj...


mališan star 7 mj ostavljen za rasplod


matični star 1,5 god


mlade ženke 4 mj...






mladi 2,5 mj


10 dana stari mladunci
 

Jura 4

Novi član
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Pozdrav,svim forumašima ja sam Petar Jurić već neko vrijeme sam gost na forumu. Hobi mi je uzgoj kunića (Novozelandski bijeli) Koza (Burski),Pasa (Tornjaka).
 
Posljednje uređivanje:

Jura 4

Novi član
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Slikice nekih moji kunića.
 

Prilozi

  • 9.jpg
    9.jpg
    35 KB · Pregleda: 124
  • 10.jpg
    10.jpg
    29.6 KB · Pregleda: 133
  • 11.jpg
    11.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 133
  • 12.jpg
    12.jpg
    41.1 KB · Pregleda: 137

Najnoviji postovi

Na vrh