• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

DA to i ja tražim, te niple al nemogu nigdi nać baš ovakav model. spoji se gumom i gore kanta i miran.
evo prijatelju adresa ,šalju poštom :agro silvo F.Tuđmana 49. Bestovje tel 01 3371143
Ja sam tamo kupio sve za zečeve to ti je zakon nema prljanja vode .
Poštom dođe za dva dana . Nadam se da sam pomogao .Pozdrav!!!!!!
 
Z

zeko27

Guest
Re: Kuničarstvo

Evo mojih mladih mjesanaca mjesanke zenke novozelkalifor s muskim kalifornijskim...
2,5 mj stari (u leglu je bilo ih 5, ali su odvojeni po manje skupine, 1 okot)
33mbolf.jpg


A ovo su kalifornijski stari 2 mjeseca ( u leglu ih je 7, 1 okot)
4glte.jpg


Kalifornijski (1 okot), stari 10 dana
95v4lz.jpg


Pozdrav
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

ja imam kalifornijske i novozelandske crvene kuniće. moj prijatelj ima ovnolike kuniće, ako koga zanima o toj pasmini.
ja uzgajam isključivo srednje pasmine jer najbrže rastu,mladi rano stječu spolnu zrelost i spremni su za klanje već nakon 4 mjeseca.

pozdrav... ja sam bio istog misljenja dok nisam upoznao njemackog zutog orijasa i njemackog orijaskog sarca! kote se 6-8 puta godisnje, u leglu nije nikada ispod 12-13 mladih, vecinom svi prezive! spolno su zreli (zenke) nakon 5 mj., a muzjaci vec nakon 3 mj.! mlade koljem nakon 2,5 mjeseci i cisti (bez glave i iznutrica) su teski izmedju 2 i 2,5 kg! odrasle zivotinje su mi sve preko 9,0 kg! sad ja ne znam, meni se oni ipak bolje isplate nego kalifornijski (drzao prije 3 godine)! pozdrav svim ljubiteljima!!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Kod mene svi zečevi imaju nipl pojilice ,ali morat ču vratiti one pojilice na bocu za male koje odbijam radi davanja sulfadimidina .Usvakom slučaju hvala na savjetu .
Upravo sam mislio danas odvojiti dva legla međutim ništa od toga prvo u ljekarnu .
Hvala na savjetu još jednom pozdrav !

prijateljski savjet, izbjegavajte kemijska sredstva, malo djeluju,a puno kostaju! za smirenje i sok je najbolje mladima davati nekoliko dana prije odvajanja listove koprive i u vodu staviti nekoliko kapi jabucnog octa(protiv napuhavanja)! osim toga majkama koje doje takodjer staviti u zrnastu hranu izmrvljenu suhu koprivu, pojacava mlijecnost do 30 %! ja tako radim i nemam uginuca nakon desetog dana starosti (nakon sto progledaju)! P.S. mlade nikad ne odvajam prije 45 dana starosti, 1 mj. budu sami, pa onda koljem!!!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Počela mi se gubiti dlaka kod oka mužijaka njemačkog šarca pa me zanima jeste li imali iskustva sa takvim slučajevima i kako to riješiti?

odsijeci mu zadnje kandze! ako mu oko suzi i stalno je vlazno to je 90 % problem.
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

kninguin ovo mi je malo nejasno, mlade koljem nakon 2,5 mjeseci i cisti (bez glave i iznutrica) su teski izmedju 2 i 2,5 kg!
Koliko su ti mali kunići od 2,5 mijeseca starosti bili žive vage?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ja nisam sroljo i nisam vidovit nemam tenzija lagati ljude i pisati gluposti .
Dao sam odgovor na pitanje i rekao " da postavi sliku " da bi dali točan odgovorio .
Što se tiče tvojih izjava o broju okoćeni kunića i klanju ženki koji po tvom sudu trebaju biti u loncu " jer je hrana skupa " pije vode samo u pustinji .
Moj kolega u vezi jednog znaka bolesti ima tri i više moguće bolesti e sada koja je to VI vidoviti lječite pogledom u ekran i viskom u lijevoj ruci
HA HA HA HA
nisam spreman se svađati sa bilo kime na forumu prilikom pisanja jer to nije po šokački kod nas se gledi u oči i kaže istina i onda se vidi ko vata u mutnoj Savi u mrežu

tako je slavonac!!!!
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

kninquin pitanje uopće nije provokativno i neznam zašto odgovaraš tuđim odgovorom koji baš nikakve veze nema sa ovim što si ti napisao.
mlade koljem nakon 2,5 mjeseci i cisti (bez glave i iznutrica) su teski izmedju 2 i 2,5 kg!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

kninguin ovo mi je malo nejasno, mlade koljem nakon 2,5 mjeseci i cisti (bez glave i iznutrica) su teski izmedju 2 i 2,5 kg!
Koliko su ti mali kunići od 2,5 mijeseca starosti bili žive vage?

pravo da ti kazem, ne znam! nisam ih nikada vagao zive, ali sigurno preko 3 kg! znam samo ono pravilo: kad su 6 mj. stari za orijase vrijedi 1 kg vise od mjeseci starosti, a za orijaskog sarca 1 kg manje od mj. starosti! znaci da orijasi starosti 6 mj. MORAJU imati 7 kg, a sarci 5 kg! ja meso ne prodajem, vec za osobne potrebe! mozda ta tezina i nije povoljna za prodaju, ali za moje potrebe je savrsena, bar imam mesa na kostima (koje Bogu hvala i nisu tako cvrste/tvrde kao kod kalifornijskog!!)!:cool2:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

kninquin pitanje uopće nije provokativno i neznam zašto odgovaraš tuđim odgovorom koji baš nikakve veze nema sa ovim što si ti napisao.
mlade koljem nakon 2,5 mjeseci i cisti (bez glave i iznutrica) su teski izmedju 2 i 2,5 kg!

mislim da smo se negdje mimoisli u odgovorima! sorry, sad sam ti odgovorio na pitanje... pozdrav!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

postovani uzgajivaci! ja isto uzgajam kunice, ali na slobodan nacin (znaci bez gajbi ili kaveza)! molim sve koji zele uzgajati ili vec uzgajaju u gajbama da pogledaju ovaj video na Youtube (Folgen des Fleischkonsums - Kaninchenmast - Kaninchenquälerei)! nisam neki fanatik koji prica o zastiti zivotinja, ali pogledajte pa odlucite da li je to nacin! odvratno, i ne zaboravite da je u velikom dijelu EU vec zabranjen takav nacin uzgoja!
 

veni

Član
Tu od
17 Velj 2013
Poruka
50
Re: Kuničarstvo

postovani uzgajivaci! ja isto uzgajam kunice, ali na slobodan nacin (znaci bez gajbi ili kaveza)! molim sve koji zele uzgajati ili vec uzgajaju u gajbama da pogledaju ovaj video na Youtube (Folgen des Fleischkonsums - Kaninchenmast - Kaninchenquälerei)! nisam neki fanatik koji prica o zastiti zivotinja, ali pogledajte pa odlucite da li je to nacin! odvratno, i ne zaboravite da je u velikom dijelu EU vec zabranjen takav nacin uzgoja!

mislim to je meni presmješno jer sam vidio i takve filmiće o uzgoju svinja na farmama koji su prikazani s tolikom dramom a osobno imam iskustva o takovom uzgoju to je čista propaganda vegana i frutarijanaca ekipi koji sejtan ispod peke jednostavno obožavaju tak da mjerila su drugučija kao i pogledi
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

mislim to je meni presmješno jer sam vidio i takve filmiće o uzgoju svinja na farmama koji su prikazani s tolikom dramom a osobno imam iskustva o takovom uzgoju to je čista propaganda vegana i frutarijanaca ekipi koji sejtan ispod peke jednostavno obožavaju tak da mjerila su drugučija kao i pogledi

ne znam, svatko ima svoje poglede (kao sto si i naveo)! ja obozavam jesti i zecetinu, a i svinjetinu, ali uvijek gledam da zivotinje ne budu mucene tokom zivota a ni u trenutku klanja! jednako se moze proizvoditi "meso" i na humaniji nacin! u Hrvatskoj imam i nekoliko krmaca crne svinje (trenutno 3 kom.) koje stalno borave na otvorenom prostoru od 2 jutra (10000qm)! mislim da su one sretnije tu nego u "cekalistima"! i covjek je dio "zivotinjskog carstva", ali ipak mu treba prostora i slobode!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

bok ljudi, što je dobro protiv šugarca tj. šuge?

i di ima za uzet tih preparata?

poslusaj mene!! najbolje sredstvo je NEOPITROID od PLIVE u prahu! ali original, ne nista iz bosne ili srbije! kunicima nista ne smeta, moze i oci uletit, ili se mogu polizati-NISTA! super,naprasis jednom, pa ponovis za dva dana-i sve nestane, a i izvrsio si dezinfekciju cijelog kunicnjaka!!!
 

Jura 4

Novi član
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

pravo da ti kazem, ne znam! nisam ih nikada vagao zive, ali sigurno preko 3 kg! znam samo ono pravilo: kad su 6 mj. stari za orijase vrijedi 1 kg vise od mjeseci starosti, a za orijaskog sarca 1 kg manje od mj. starosti! znaci da orijasi starosti 6 mj. MORAJU imati 7 kg, a sarci 5 kg! ja meso ne prodajem, vec za osobne potrebe! mozda ta tezina i nije povoljna za prodaju, ali za moje potrebe je savrsena, bar imam mesa na kostima (koje Bogu hvala i nisu tako cvrste/tvrde kao kod kalifornijskog!!)!:cool2:

Pozdrav, već neko vrijeme pratim i nije mi jasno dali se govori o kunićima starim 2,5 mj ili 2,5 mj nakon odbijanja mladi od ženke. Moja iskustva su sasvim drugčija o težini kunića i radmanu prilikom klanja.
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

Moji srebreni od 90 do 100 dana starosti dosežu težinu oko 3200g živi, usmrćeni teže od 1900 do 2000g. Prije par dana sam imao isporuku 13komada od 92 dana starosti spakovani 26,400g.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Pozdrav, već neko vrijeme pratim i nije mi jasno dali se govori o kunićima starim 2,5 mj ili 2,5 mj nakon odbijanja mladi od ženke. Moja iskustva su sasvim drugčija o težini kunića i radmanu prilikom klanja.

bok,... ne ,ne! ukupna starost je 2,5 mj. u biti koljem uvijek izmedju 75. i 80, dana starosti! od matere ih odvajam kad su 1,5 mj.. dohranjujem ih jos 1 mj i onda noz pod grlo! ne znam, stvarno nemam pojma koliko su zive vage prije klanja, ali cu sad obvezno izvagati zive i ociscene pa cu moci sigurno reci! pozdrav!
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Moji srebreni od 90 do 100 dana starosti dosežu težinu oko 3200g živi, usmrćeni teže od 1900 do 2000g. Prije par dana sam imao isporuku 13komada od 92 dana starosti spakovani 26,400g.

to je isto fina kolicina mesa! samo mi se malo cini prevelik gubitak tezine na kozu i crijeva! to je skoro 35%! to je kao kod janjeta! puno! nego,.. nes drugo... kakvi su ti to "srebreni"? jel to CHINCHILLA orijas?
 

Najnoviji postovi

Na vrh