• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

pozdrav jura :(handshake):
kunići su ti odlični,vidio sam ih uživo :icon_super: i imam dvije ženke od tebe.
Šta nemaš više kalifornijske ?Jedna kalifornijka od tebe mi je broj 1,ima 5,5 kg .
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

ono na slici su od tri ženke
u tim kavezima su samo 3 dana radi preventive trisulfonom.
Poslije idu u ovakve kaveze,

po dva su u boksu do 3 i pol mjeseca,tj do obrade,a ako koji poživi duže , onda po jedan u box.
Ne mješam ih zajedno od više ženki radi praćenja napredka malih i radi više krvnih linija.
(mada po izgledu svaki uzgajivač zna od kojih su roditelja mali)
Pa onda kombinacije od kojih mužjaka ostavljam muške za rasplod a od kojih ženki ostavljam buduće ženke.
:biggrin: malo tako zakompliciraš pa kad dođeš do odličnih rezultata onda se diviš samome sebi i ......:icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

pozdrav

zećo to sam i mislio i sam tako kombiniram ,ali želim čuti i neka druga iskustva.
 

Jura 4

Novi član
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Mladi mužjak 8,5mjeseci
 

Prilozi

  • n1.jpg
    n1.jpg
    26.2 KB · Pregleda: 214
  • n2.jpg
    n2.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 234

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ima li nekog nepisanog pravila kad zečica pravi gnjezdo ??? Jedan put pravi dan prije okota drugi put 7 dana prije a danas pravi 10-ak dana prije koćenja !!!
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

pozdrav
pa kod mene ti je situacija da rade gnjezda između 10 do 15 dana do okotnje.( HYCOMICE )
navuku slamu i sijeno u kotilice jedna čak načupa i malo dlake i to im stoji spremno do
okotnje, interesantno da ova koja radi gnjezdo 15 dana prije okotnje točno se za 15 dana okoti,
a otprilike par dana prije nego počnu raditi gnjezda izvlače sijeno iz jasla pod sebe i na tome leže
tada im ja poćnem svako malo bacati slamu u gajbe.Trebaju kotiti oko 7,8, 9,- 5 i več su gnjezda
odavno napravljena. dali ti se tu radi o istoj zečici ili su različite majke
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Imam 2 zečice i svaka radi na svoj način i svaki put drugačije....nema veze samo sam pitao da vidim jesam li ja "specijalac" ili ima sličnih situacija i kod vas ostalih......nek' se samo sretno okote !!!
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Pozdrav!
Dali ima netko s ovakvim iskustvima , mali zečevi koji su odbijeni od zečice 30-35 dan idu u poseban box međutim nakon odbijanja imam uginuća .
Od 7-8 zečića ugine 2 ili 3 kom . Simtomi su da dobiju proljev i nisu veseli ili se samo povuku u kut i to je to .
šta da radim inače to se događa samo kalifornijskim .Postoji li kakav lijek ?
Molim za pomoć :icon_pray:
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Kod mene toga za sad nije bilo (valjda i neće), malcima dajem brikete (Valpovkine) još dok su sa majkom tako da se već naviknu na takvu vrstu hrane dok ih ne odvojim. Jesi li im davao friške trave ???
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Re: Kuničarstvo

Pozdrav!
Dali ima netko s ovakvim iskustvima , mali zečevi koji su odbijeni od zečice 30-35 dan idu u poseban box međutim nakon odbijanja imam uginuća .
Od 7-8 zečića ugine 2 ili 3 kom . Simtomi su da dobiju proljev i nisu veseli ili se samo povuku u kut i to je to .
šta da radim inače to se događa samo kalifornijskim .Postoji li kakav lijek ?
Molim za pomoć :icon_pray:

Zečevi ti dožive šok uslijed odvajanja od majke. Trebao bi ima davati u vodu sulfadimidin dva dana prije odbića i dva dana poslije odbića. Ja stavim po 1,5 ml u 1,5 l vode jer imam pojilice na flašu. naravno i ženka s njima pije ta dva dana dok su skupa. Inače neki vele da ia ženki nije kloše davati dva dana prije odbića (tak i onak su skupa) i dva dana nakon odbića. A još ti može biti ako si im odmah nakon odbijanja počeo davati zelenje i to u većim količinama. Ali ova prva solucija ja više vjerojatna. Barem ja tako mislim...nadam se da sam pomogao.
 
D

denis1010

Guest
Re: Kuničarstvo

Bok Svima!

Treba mi savjet/pomoc vezano za jednu zecicu(ovnoliki orijas).
Primjetio sam jučer da zecica ima smeđkasto prozirni iscjedak iz spolovila(mokro je sve oko spolovila).To se je pojavilo vjerojatno prije par dana jer isto nisam primjetio prije pet dana kad sam ju stavljao kod zeca.Htio sam jucer napraviti kontrolno parenje i zec nije htio naskociti- iscjedak ima neki miris
Normalno jede,pije i nisam primjetio razliku u ponasanju.
Sto bi to moglo biti odnosno sto mi je ciniti?

Hvala
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

Prelazak sa majčinog mljeka na neodgovarajuču hranu k tome visoke tenperature uginuća su za oćekivati. Kao riješenje tog problema je Pehra sa svim potrebitim vitaminima, proteinima i najvažnije antibioticima koji su jako važni kunićima u toj dobi do pedeset dana starosti, mislim da bi se još možda i mogli ostali oporaviti ako se što prije krene sa KUN-I-SPECIJAL.
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Zečevi ti dožive šok uslijed odvajanja od majke. Trebao bi ima davati u vodu sulfadimidin dva dana prije odbića i dva dana poslije odbića. Ja stavim po 1,5 ml u 1,5 l vode jer imam pojilice na flašu. naravno i ženka s njima pije ta dva dana dok su skupa. Inače neki vele da ia ženki nije kloše davati dva dana prije odbića (tak i onak su skupa) i dva dana nakon odbića. A još ti može biti ako si im odmah nakon odbijanja počeo davati zelenje i to u većim količinama. Ali ova prva solucija ja više vjerojatna. Barem ja tako mislim...nadam se da sam pomogao.

Kod mene svi zečevi imaju nipl pojilice ,ali morat ču vratiti one pojilice na bocu za male koje odbijam radi davanja sulfadimidina .Usvakom slučaju hvala na savjetu .
Upravo sam mislio danas odvojiti dva legla međutim ništa od toga prvo u ljekarnu .
Hvala na savjetu još jednom pozdrav !
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Molim za savjet!
U prilici sam nabaviti vibro pletivo za kavez za panonce ako smijem tako nazvati ono što sam kupio.
Za kuću i okućnicu ćerci za obavezu i veselje.

Pletivo je 1mX2m e sad ima otvor 20mm ili 17mm , kad gledam ove vaše kaveze to je mrak ali ja moram sam praviti nema se perja baš.
To bi uzeo za podnicu da manje noge stradaju
i okolo i pregrade običnu pocinčanu tanku Mrežu (da je jeftinije) .
i koliko ja na tih 2x1 mogu napraviti pregrada da nebude bezveze !
ako danas sutra zatreba kotilice bi radio izvana od OSB ploče za kutiju.
Molim i Fala!
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo


Dule ja tvoju sliku nemerem vidjeti :icon_e_sad:

Nema veze ,
nego kako da jedu sjeno više nego hranu od čakovca(peletiranu) ? :(emo):
Jel ima nekakva druga hrana al da je za takvu vrstu ono BAŠ ?
imam dva panonca pa se može probavat više vrsta , neznam koja je najbolja :icon_rofl:
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Prelazak sa majčinog mljeka na neodgovarajuču hranu k tome visoke tenperature uginuća su za oćekivati. Kao riješenje tog problema je Pehra sa svim potrebitim vitaminima, proteinima i najvažnije antibioticima koji su jako važni kunićima u toj dobi do pedeset dana starosti, mislim da bi se još možda i mogli ostali oporaviti ako se što prije krene sa KUN-I-SPECIJAL.
gdje mogu kupiti kun-i specijal
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

bok
probaj nazvati u pehru petrijanci na tel: 042 71 45 80 ili 042 71 47 00 , pa če ti reči dali voze za
negdje ili nekom u slavoniju
 

Najnoviji postovi

Na vrh