• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

HELLE GROSSILBER ( veliki srebreni kunić )
Sad da ne ponavljam slike možeš ih vidjeti ako se vratiš malo unazad. Kod ovih kunića radman mesa od 60% je sasvim zadovoljavajući, nisam siguran pa neću niti tvrditi da kod orijaša u starosnoj dobi do 100 dana radman mesa neprelazi 40%,
 
S

smoki

Guest
Re: Kuničarstvo

ako nekog zanima rasprodajem kalifornijske kuniće i gajbe i kaveze za tov...pozz
 
S

smoki

Guest
Re: Kuničarstvo

prelazim na peradarstvo jer ne stignem zbog posla oko životinja i perad,pure,guske i patke malo previše imat sve pa mi je ovo lakše rješit pa prelazim na jednostavniju granu stočarstva...
 
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

to je isto fina kolicina mesa! samo mi se malo cini prevelik gubitak tezine na kozu i crijeva! to je skoro 35%! to je kao kod janjeta! puno! nego,.. nes drugo... kakvi su ti to "srebreni"? jel to CHINCHILLA orijas?

kad se netko bavi uzgojem kunića onda bi trebao znati osnovne pasmine i njihove karakteristike a ne samo nabubati iz foruma :fiery:
vidim prijatelju da si iz njemačke pa zar tebi nije poznata pasmina VELIKI SREBRENI

prijatelju SMOKI želim ti puno uspijeha sa peradi najmanje koliko i sa kunićima to ti želim od srca i nemoj nas zaboraviti kunićare jer sve nas je manje ozbiljni mladi uzgajivača koji su bili spremni napraviti 1000 km i više radi jednog grla

JOŠ JEDNOM TI ŽELIM PUNO SREĆE U DALJNJEM UZGOJU PERADI
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

TRITIKAL( nastao križanjem mame pšenice i tate raži :) )
Smiju jesti ,naravno,a u kojoj količini neznam,
Ja sam davao 30-ak % ,
Tritikal uz crnu zob,ječam i malo suncokreta kunići će biti presretni
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Da se pohvalim.....9.komada (križano NZ bijeli+ Kalif) danas prvi put izašlo napolje (iz kotilice).....a i crna zečica se okotila prije 2 dana , nikada ne diram gnjezdo dok sami ne počnu ići van tako da ne znam koliko ima kod nje......
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

TRITIKAL( nastao križanjem mame pšenice i tate raži :) )
Smiju jesti ,naravno,a u kojoj količini neznam,
Ja sam davao 30-ak % ,
Tritikal uz crnu zob,ječam i malo suncokreta kunići će biti presretni

Hvala Žećo , kolega mi je dužan kukuruz ali kako je godina bila loša za kukuruz pa mi nudi trikital ,nisam bio siguran dali smijem davati zečevima .
Hvala još jednom pozdrav !!
 
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

Hvala Žećo , kolega mi je dužan kukuruz ali kako je godina bila loša za kukuruz pa mi nudi trikital ,nisam bio siguran dali smijem davati zečevima .
Hvala još jednom pozdrav !!

inače tritikal je mješavina zobi , ječma i pšenice
možeš je davati koliko i obično daješ svojim kunićima dotični žitarica stime da je tritikal u konbinaciji sa davanjem sa crnom zobi meni osobno pokazao najbolje rezultate
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

inače tritikal je mješavina zobi , ječma i pšenice
možeš je davati koliko i obično daješ svojim kunićima dotični žitarica stime da je tritikal u konbinaciji sa davanjem sa crnom zobi meni osobno pokazao najbolje rezultate

Hvala:icon_pray:
Duks
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: Kuničarstvo

Počeli mi krepavat zečići stari 17 dana, ko da imaju proljev, a na sisi su, jel ima tu kakve pomoći?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Počeli mi krepavat zečići stari 17 dana, ko da imaju proljev, a na sisi su, jel ima tu kakve pomoći?
...jesi li ženki naglo promijenio ishranu,...vidi dali ima promijena na "kuglicama".
...dali je kotilica suha i očišćena, da nisu možda na propuhu.. itd ???
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: Kuničarstvo

...jesi li ženki naglo promijenio ishranu,...vidi dali ima promijena na "kuglicama".
...dali je kotilica suha i očišćena, da nisu možda na propuhu.. itd ???

Ne znam, imamo dvije zečice i od jedne oboljevaju, a od druge ne, a jedni su pokraj drugih, propuh može biti kad je neki dan ono gadno puhalo, a odozdo imaju žicu, jel ima tu kakvog lijeka ?
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Re: Kuničarstvo

Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje, nedavno, prije 4-5 dana na njuškicama zečeva, odraslih, primjetio sam male krastice velicine 1x1cm. Zanima je jeli to neka bolest ili samo kunića svrbi to mjesto od mogućih ugriza komaraca. Kunici jedu normalno, ponašanje je kao i prije nego su to imali, par puta sam vidio komarca na nosu kunića. Može li to biti bolest(miksomatoza) ili jenostavno od češanja po nosu kunic si stvori krasticu. S čime je to najbolje liječiti. Uši su im čiste kao i ostatak glave, nigdje nisam primjetio nikakve kvrge po glavi ili krastice po ušima. Hvala.
 
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

Ne znam, imamo dvije zečice i od jedne oboljevaju, a od druge ne, a jedni su pokraj drugih, propuh može biti kad je neki dan ono gadno puhalo, a odozdo imaju žicu, jel ima tu kakvog lijeka ?

Proljev je najčešće posljedica krive prehrane - posebno nagle promijene u prehrani, ali može biti i posljedica problema sa zubićima, prisustva crijevnih parazita, povrća/voća tretiranog kemijskim sredstvima (trovanje), nedovoljno opranog povrća, opranog ali mokrog povrća koje je kunić pojeo.

Za početak, bez obzira koliko je proljev vodenast, maknite kuniću svu hranu osim kvalitetnog sijena i vode. Pojačano pratite njegovo ukupno stanje, ponašanje

Možete mu umjesto vode ponuditi lagani crni (ruski ili indijski) čaj, a u maloj kriškici banane "podvaliti" probiotik (npr: linex, prolife; ukupno sadržaj jedne kapsule dnevno u dva puta).

Jedan od razloga koji ti se je mogao dogoditi je i otrovanje hranom.Kod jakog otrovanja hranom smrt može nastupiti vrlo brzo, a da prije toga nisu zapaženi nikakvi znakovi bolesti. U blažem i sporijem tijeku otrovanja kunić ne jede, slini, povraća, ima proljev i crijevne grčeve. Najčešći su uzrok otrovanja žitarice, što su bile izvrgnute djelovanju raznih zaštitnih sredstava, razne kemijske tvari, zatim otrovne biljke: bunika, vučjak, divlji peršin, velebilje, nadalje krumpirove klice, lišće crvenog i bijelog luka, stabljike paprike i rajčice, napokon pljesnjiva, užegla, uparena, gnjila, trula i uopće pokvarena hrana. Kunićima teba davati isključivo zdravu i čistu hranu. Izbjegavati travu iz voćnjaka, uz prometnice, s rubova oranica, iz vinograda i sa nasipa.



za Mišu

kole na tvom mjestu bi sve svoje kuniće makar u matičnom jatu cijepio jer Osječko-Baranjska županije je poznata po miksomatoza a cjepivo ti je na dohvat ruke kad primjetiš da je počela djelovati u tvom kunićarniku već je kasno.Vezano za ovo tvoje pitanje sumljam da je miksomatoza . Moje mišljenje da se radi o djelu koji je kunić dok pije utapa u vodu ako imaš pojilice starog tipa na bocu i potom se kunić umiva i češe ta dlaka otpada i ostaje ogoljeno mjesto. Koje nakon nekog kratkog vremena opet pokriva nova dlaka .
Bilo bi dobro da staviš sliku da se vidi pa bi ti mogli reći točnije .
Oko cijepljenja i nabavke cjepiva preporučio bi ti već iskusnog kunićara iz tvoje županije a to je Smoki
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Re: Kuničarstvo

Zečici ništa nijednoj ni drugoj, a njih 6 pokrepalo od jedne, a jednako hranjeni i sve, od druge svi zdravi, ko bi ga znao što je, inače su na sisi ne jedu još.
 
S

smoki

Guest
Re: Kuničarstvo

ja sam ga donosio iz mađarske ili preko kolega koji su išli u mađu nabavljali smo MIXOVAC jer je on najkvalitetniji i provjeren i nismo se brinuli sa ostalim....
Te krastice što imaju po njušci se zna dogodit kad uzgajivaći daju šrot kunićima i onda se nakupi na njušku i u nosnice i onda grebanjem dođe od ozljeda,kod mixomatoze je smrtnost brza i prenosi se zrakom nakon oboljenja kunića tako da ako nema uginuća kod tebe onda je jedna od ovih stvari što ti je Duks reko ili ovo sa šrotom...
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh